Jump to content
Goksim

Prva HNL 2017/2018

Prva HNL  

18 glasova

1. 1. Tko će osvojiti Prvu HNL 2017/2018?

Recommended Posts

Pozdraaaav svima, evo i mene, nije me bilo do sada, mala pauza svakome dobro dodje, pa evo kako se bolje vratiti nego rezimirati 1.HNL, ja cu vam ovdije probati pojasniti ukratko opcenito stanje, sta se dogodilo, tko je kako kupova, i kako tko nastavlja ove sezone, naravno ovo je moje misljenje koje ce vam ( nadam se ) pomoci tokom sezone da zaradite koju kunu i naravno napunite kese :D:D:D
ps. svi komentari su dobro došli i bilo bi mi drago da se izjasne svi koji se ne slažu :)
pa ovako ajmo abecedom 

CIBALIA
Očaj se i dalje nastavlja, da ne dužim previše, i ove sezone ih čeka teška i grčevita borba za ostanak, nakon play off-a gdje su dobili Goricu, uspijeli su ostati u najelitnijem Hrvatskom natjecanju, no tu svi problemi nisu završili, dapače, reka bi da su tek počeli, naime igrači Cibalie imali su samo 10 dana odmora !!!! Da bi situacija bila još teža pobrinule su se financije, naime igrači su odbili odlazak na pripreme zbog dugovanja, tako da Cibalia u ovu sezonu ulazi, bez pravog odmora, bez priprema i naravno par stožernih igrača ih je napustilo ( Baša npr ) no to još nije sve, naime prijelazni rok još nije gotov, dug se gomila i samo je pitanje vremena kada će Cibaliu napustiti i ostali. Moja prognoza, uvijerljivo zadnji, ili u najboljem slučaju borba za ostanak. 

DINAMO ZAGREB
Odlasci : Petev ( trener ), Sammir, Schildenfeld, Šitum - od značajnijih Dolasci : Lecjaks, Doumbia, te povratak sa posudba; Rrahmani, Fernandes
Ulazak u novu sezonu Dinamo je najavio sa velikim samopuzdanjem, pripreme nisu prošle zadvoljavajuće i dogodilo se ono o cemu se cijele prosle polusezone nagadja, Petev je bivši, i to samo nekoliko dana prije pocetka sezone, i da stvar bude zanimljivija, još jedan šok, Dinamo raskinuo sa Sammirom. Iako po meni to im je jedan od većih pluseva ove sezone, pošto Sammir igrački vrijedi u rangu jednog boljeg  Dinamovog juniora, dok mu je plaća enormno veća. Dok sa druge strane povratak Fernandesa je jedan od vecih dobitaka ( sjetmo se koliko im je nedostajao prosle polusezone ) Realno, Dinamo mi se trenutno nikako ne sviđa, nema neke vizije, nekoga cilja, kao ključne irače bih izdvojio Soudania i Fernandeza i mislim u slučaju njhovog nedostanka plavi će biti u velikim problemima. Pozitivna strana je sigurno najveća klupa u Hnl-u.

HAJDUK SPLIT
Po meni treutno najveći dobitnici dosadašnjeg prijelaznog roka, uz najzvučnije pojačanje RAdoševića pristigli su i Lopez, Carbonieri, Fomitschow te Pešić plus jos pokoji igral koji je "promaknut" iz Hajduka B. Od odlaska Jefferson, no Radošević, tri klase bolji koji je doša na njegovo misto je samo plus. Realno, Hajduk napokon jako lijepo izgleda, momčad je ostala ( za sada ) na okupu i još su se kvalitetno pojačali. Kao i ostatku društva iz HNL najslabija karika su im bočni igrači, dok mu je napad najjači. 

INTER ZAPREŠIĆ :
Također, vrlo dobro odrađen prijelazni rok, par novih imena, za sada momčad ista kao i prošle sezone, plus pojačana, jedino je pitanje vrimena kada ce im ključni igraći ( Filipović, Puljić) otići,no vrlo dobar, naravno kada kažem vrlo dobar onda mislim u skladu sa njihovim mogučnostima prijelazni rok su obavili u Zaprešiću. 

ISTRA
Ni gori ni doli, mislim da je to tu negdje ista ekipa kao prošle godine, neki dolasci, neki odlasci, ali ni jednog od tih igrača neznan dovoljno da bih mogao govoriti o njihovoj kvaliteti.

LOKOMOTIVA
Daleko je Lokomotiva od svojih najboljih dana, odlazak Bočkaja, Grezde, Rrahmania samo se oslabila, klupska politika i dalje ista forsiraju se mladi igrači, stvaraju se podloge za Dinamo, niti prde niti smrde, izmedju Slavena, Istre, Intera, Lokomotive, teško će biti predvidjeti kuda ce bodovi tako da to izbjegavajte. 

OSIJEK
Dolasci : Šorša, Bočkaj, Grezda. Ejupi i Lopa kao njihovi najbolji, ostali, s obzirom na prošlu sezonu sam mogu pozitivno reći o Osijeku, klub ide prema naprid i to se vidi po transferima koje obavljaju. No također vjerujem da nemogu ugroziti Dinamo, Rijeku ili Hajduk na prve tri pozicije.

RIJEKA
Došao Heber, otišao Andrijašević, i to je manje više to, za sada nema dodatnih odlazaka iako ih očekujem u slučaju da ne izbore Europu. Od novosti Gorgon će pokušati zamijeniti Franka, tj igrat će na toj poziciji, Heber brazilac iz Belupa, do sada se pokazao kao kvaliteno riješenje tako da mislim da Rijeka niej puno niti dobila a ni izgubila

RUDEŠ
Novi prvoligaš, ekipa od prošle sezone više-manje ista, doša Španjolac za trenera te se spominje dolazak još dvojice španjolskih igrača. Prevelika je razlika izmedju prve i druge Hnl, što se ponajvise vidi u onim utakmicama olay off-a kao i ove godine Cibalia je s lakoćom izbacila Goricu te samim time potvrdila tu tezu. Rudešu predvidjam borbu za ostanak s Cibaliom, te im kako prednost dajem stabilnu financijsku situaciju te poptoru Alavesa sa nekim igračima kao i sa trenerom. 

SLAVEN BELUPO
Slična situacija kao i sa Istrom, dolasci odlasci, svi mi neki no name. Očekujem standardnu borbu za sredinju talice.

I za kraj kratki rezime, sve u svemu puno ce se jos promijeniti slika s obzrom da je još pola transfernog perioda pred nama i vjerujem da će neki ključni igrači napustiti svoje klubove, dosta se situacija može prmijeniti, i to pojaviše u vrhu ili pri dnu. Za opstanak očekujem borbu Rudeša i Cibalie i tu prednost dajem Rudešu koji vjerujem da ce izboriti ostanak a da nas Cibalia napušta. Za vrh dajem podjednake šanse i Rijeci i Dinamu i Hajduku. U prijelaznom roku najviše od tog trojca je profitirao Hajduk i meni će kao velikom navijaču jako zanimljivo biti gledati ovu sezonu. Najveći problem ove trojke je što nitko nema ni približno sličnu klupu u usporedbi s prvih 11, tako da ce svaki odlazak biti bitan kao i svaka ozljeda, a u slučaju igranja Europe tu ce se takodjer osijetiti veliki hendikep.

evo ga malo ažuriranja

RIJEKA 

DOŠLI: Heber (Slaven Belupo), Punčec (Union Berlin), Đoković (Spezia), Gomelt (Cluj), Nwolokor (Vitez), Kvržić (Šerif), Jelić (Rapid Beč), Mavrias (Karlsruhe), Acosty (Crotone), Davidson (Groningen), Pavičić (Rijeka), Puljić (Inter-Zaprešić)

OTIŠLI: Kovačević (Hajduk), Ristovski (Sporting Lisabon), Andrijašević (Gent), Bezjak (Darmstadt), Kulušić (Sheriff), Dangubić (Celje), Čanađija (Olimpija), Matić (Široki Brijeg), Tomasov (Astana), Solomon (Partizan), Šofranac (Cercle Brugge), Diyoke (Krško), Martić

DINAMO 

DOŠLI: Lecjaks (Young Boys), Doumbia (Toulouse), Rrahmani (Lokomotiva), Junior Fernandes (Alanyaspor), Cvitanović (trener)

OTIŠLI: Schildenfeld (Anorthosis), Goncalo (Aves), Guilherme (Sao Paulo), Pivarić (Dinamo Kijev), Sammir (Wuhan Zall), Šitum (Lech Poznan), Soldo (Lokomotiva), Lovren (Fortuna Düsseldorf), Machado, Karimi, Pavičić (Rijeka), Petev (trener)

HAJDUK 

DOŠLI: Radošević (Red Bull Salzburg), Šehić (Zagreb), Pešić (Split), Fomitschow (NEC Nijmegen), Borja Lopez (Barcelona B), Carbonieri (Tombense), Kovačević (Rijeka), Hugo Almeida (AEK)

OTIŠLI: Vlašić (Everton), Ćosić (Inter-Zaprešić), Terziev (Ludogorec), Vrljičak (Slaven Belupo), Jefferson (Chaves), Bencun (Inter-Zaprešić), Kvesić

OSIJEK 

DOŠLI: Šorša (Cluj), Bočkaj (Lokomotiva), Grezda (Lokomotiva), Mudražija (Red Bull Salzburg), Antolović (Koper), Marić (Videoton), Hajradinović (Haugesund), Jambor (Lokeren), Ilić (Pescara)

OTIŠLI: Arsenić (Wisla Krakow), Mikulić (Sheriff), Mandić (Krško), Karamarko (Cibalia), Štrkalj (Cibalia), Anić (Dinamo II), Knežević (Puskas Akademia), Perošević (Puskas Akademia), Lulić (Rudeš)

SLAVEN BELUPO 

DOŠLI: Vrljičak (Hajduk), Rebernik (Rijeka), Vidović (Split), Kendeš (H. dragovoljac), Tatar (Gorica), Trebotić (Fredrikstad), Pejić (Kukesi), Telushi (Flamurtari), Šarlija (Solin)

OTIŠLI: Heber (Rijeka), Radić (Rudar Velenje), Christensen (Nyköbing), Burić (Lokomotiva), Stevanović (Servette), Melnjak (Lokeren)

LOKOMOTIVA 

DOŠLI: Jakić (Split), Chago (Foolad), Krstanović (Široki Brijeg), Burić (Slaven Belupo), Datković (Koper), Soldo (Dinamo), Kolar (Inter-Zaprešić)

OTIŠLI: Rrahmani (Dinamo), Bočkaj (Osijek), Grezda (Osijek), Stolnik (Dinamo II), Cekici (Dinamo II), Halilović (Wisla Krakow), Hrkać (Teuta), Ćorić (Široki Brijeg), Chiquinho (Coimbra), Kluk (Sesvete), Brkić (Cibalia)

ISTRA 1961

DOŠLI: Maksimović (Mladost Kakanj), Matjaž (Olimpik Donjeck), Grujević (Novigrad), Gotal (Ashdod), Čuljak (Cibalia), Ofosu (NEC Nijmegen), Kokorović (Koper), Escoval (Benfica B), Ferreira (Benfica B), Jelavić (Solin), Halilović (Udinese), Aliyu (Split)

OTIŠLI: Miloš (Benfica), Roce (Xanthi), Trojak (Brežice), Žižić (AE Larisa), Iveša (Opatija), Solomon (Rijeka), Stepčić (Zagreb), Paracki (Wellington)

INTER-ZAPREŠIĆ

DOŠLI: Santini (Neftchi), Ćosić (Hajduk), Blažević (Zadar), Dalić (Vinogradar), Nekić (Rijeka), Čirjak (Celje), Rak (Lučko), Tomičić (Split), Bencun (Hajduk), Prenga (Lokomotiva), Haramustek (Zwettl), Grgić (MTK), Regan (Čukarički), Mamić (Frosinone), Andrić (Belenenses)

OTIŠLI: Čović (Apollon Smyrnis), Puljić (Rijeka), Mujagić (Mladost Kakanj), Kolar (Lokomotiva), Filipović (Lokeren), Ćosić (Haugesund), Begić (Orenburg), Polizzi (Apollon Limassol), Komorski, Mesfin, Mbong (Hibernians)

CIBALIA 

DOŠLI: Miličević (Dro Alto Garda), Peričić (Dugopolje), Plum (Dugopolje), Brkić (Lokomotiva), Štrkalj (Osijek), Karamarko (Osijek), Kordić (Deutschlandberg), Galić (Flamurtari)

OTIŠLI: Tipurić (Chiajna), M. Mišić (Kisvarda), P. Mišić (Aarau), Čuljak (Istra 1961), Žderić (Gaz Metan), Markić (Bisceglie), Baša (Široki Brijeg), Brekalo (Šibenik), Romić (Soroksar), Glavica (Varaždin), Mijoković (Targu Müres), Grafina (Deutschlandberg), Jerbić (Zadar), Mastelić (Hajduk)

RUDEŠ

DOŠLI: Livančić (Vitez), Picak (Dugopolje), Feng (Liaoning), Radovac (Split), Cristian (Alaves), Lulić (Osijek), Segado (A. Malagueno), Tešija (Zagreb), Muić (Zagreb), Turčin (Rijeka), Perić-Komšić (Lokomotiva), Rivas (Anagennisi), Entrena (Alaves), Gudelj (Imotski), Pavić (Admira Wacker), Barbarić (Kortrijk), Alonso (trener)

OTIŠLI: Topić (Sesvete), Marotti (Krka), Ljubičić (Lučko), Bišćan (trener)

moja neka prognoza 

1.Dinamo
2.Hajduk
3.Rijeka
4.Osijek
5-8. Slaven, Inter, Lokomotiva
9-12 Cibalia, Istra, Rudeš

prije sat vremena, balentn1 said:

e goksime, ne znam gdje bi napisao ..lud sam

https://betcity.net/

znaci totalna fejk kladionica, totalni scam...deposit 120 eura....oni mi dali kao bonus dobrodoslice 100 eura...i ja ulozim svojih 120 eura..dobijem 180..i ulozim jos njihov 50..50 ostane na racunu...i idioticine...na kraju svega ostane mi 130e na racunu..znaci uzeli njihovih 100eura + mojih zaradenih 50e...i sad ne mogu withdraw....support totalni nekoristan...ovo je najveci fail online kladionica

Ja mislim da nije vršena promocija te kladionice ni na forumu ni na portalu, tako da nisi trebao tu igrati. A hvala što si podijelio iskustvo sa nama, da ne bi neko ponovo napravio istu grešku.

prije 15 sati, balentn1 said:

e goksime, ne znam gdje bi napisao ..lud sam

https://betcity.net/

znaci totalna fejk kladionica, totalni scam...deposit 120 eura....oni mi dali kao bonus dobrodoslice 100 eura...i ja ulozim svojih 120 eura..dobijem 180..i ulozim jos njihov 50..50 ostane na racunu...i idioticine...na kraju svega ostane mi 130e na racunu..znaci uzeli njihovih 100eura + mojih zaradenih 50e...i sad ne mogu withdraw....support totalni nekoristan...ovo je najveci fail online kladionica

Žao mi je da si imao loše iskustvo, ali baš zato na SvijetKladjenja portalu i forumu ne preporučujemo svakakve kladionice, već samo one sa kojima imamo dobra iskustva te koja su provjerena. Nikad ne želim igrati u kladionici za koju nisam siguran da će mi isplatiti novce, a isto tako nikad takvu kladionicu nikome neće preporučiti. Vjerujem da su svi do sada sa mojim preporukama imali samo pozitivna iskustva,.

Za novce na računu kladionice moram biti barem toliko siguran i miran kao i za novce u banci, a ako to nije slučaj istu neću niti preporučiti. U zadnje vrijeme se otvara velik broj raznih kladionica, međutim iz puno razloga još nemam dovoljno povjerenja u većinu i upravo iz tog razloga niti jednu nisam niti spominjao niti preporučivao.

Za Betcity sam čuo, i prava su kladionica ali ne znam kako se odnose prema korisnicima, razmišljao sam već neko vrijeme otvoriti račun i testirati malo njihovo sučelje i ponudu. Prema napisanom, ako sam dobro shvatio, imam dojam da nisi ispoštovao uvjete bonusa, te da iz tog razloga niti ne možeš isplatiti novce, što bi bio slučaj u kod drugih kladionica gdje uzimaš bonus. 

Nisam otvorio račun kod njih a u zadnje vrijeme me 1xbet kladionica ugodno iznenadila prvenstveno promocijama, iako imaju izuzetno glupa pravila za klađenje na kartone. U zadnje vrijeme testiram malo njihovu ponudu  međutim isto tako znam da je 2-3 ljudi imalo lošijih iskustava sa njima. 

Btw. ova rasprava će biti prebačena pod online kladionice, gdje joj je i mjesto. 

On 12/19/2017 at 2:33, Hulk said:

Kad smo već offtopic, kakvi su uvjeti za bonus 10bet">10bet za Hrvatsku? Ako sam dobro razumio bonus se dobije nakon šta se depozit okrene jedanput na koef 1.60 min, koliko onda puta triba okrenit bonus za withdraw?

@Hulk Kako bi dobio bonus na 10bet kladionici trebaš:

1. Otvoriti 10 bet račun
  2. Napraviti uplatu te kao promo cod unijeti FD200
  3. Bonus će biti doznačen na račun kada se ukupno uplati cijeli iznos prvog depozita sumarno. Dakle, ako si napravio depozit od 100€, nakon što odigraš 50 listića sa po 2€ ili 10 listića sa ulogom od 10€, i slično, bonus će biti dodan na račun. Ukoliko se uplati 400€ dobije se dodatnih 200€ bonusa (50% na prvi depozit). 
  4. Bonus je potrebno okrenuti na listiće sa ukupnim tečajem 1,60 ili većim mislim samo 5 puta ali ovo ću provjeriti. Provjeri svakako pod terms and conditions, gdje ovaj podatak piše prije nego radiš uplatu, da te nebi krivo uputio. 

Dolasci/odlasci - HT Prva liga

DINAMO

Došli: Mario Gavranović (Rijeka), Kim Hyunwoo (Ulsan Hyundai), Kim Gyu Hyeong (Ulsan Hyundai), Vitalij Lisakovič (Šahter Soligorsk), Izet Hajrović (Werder) 

Otišli: Angelo Henriquez (Atlas), Domagoj Antolić (Legia Varšava), Bojan Knežević (Lokomotiva, na posudbu), Leonardo Sigali (Racing), Filip Uremović (Olimpija), Zvonko Pamić (Hrvatski dragovoljac)

HAJDUK

Došli: Stanko Jurić (Dugopolje), Adam Gyurcso (Pogon Szczecin), Steliano Filip (Dinamo Bukurešt), Mijo Caktaš (Rubin Kazanj) 

Otišli: Ante Erceg (Al Ahli Shabab), Ivan Pešić (Dinamo Bukurešt), Edin Šehić (Rudar Velenje, na posudbu), Goran Gruica (Solin), Robert Jandrek (Dugopolje)

OSIJEK

Došli: Zvonimir Mikulić (Sheriff, s posudbe), Tomislav Štrkalj (Cibalia, s posudbe), Zvonimir Filipović (Cibalia, s posudbe), Dragan Juranović (Dubrava Tim Kabel), Aljoša Vojnović (Istra 1961), Mihael Pongračić (Šibenik), Robert Ćosić (Šibenik), Mihael Klepač (Dugopolje), Benjamin Ždinjak (Dugopolje), Marin Pilj (Novigrad), Nikola Šalinović (Croatia Zmijavci), Nicholas Rafael Llanus (Split)

Otišli: Josip Špoljarić (Santarcangelo, na posudbu), Zoran Lesjak (Santarcangelo), Andrej Lukić (Braga), Tomislav Štrkalj (Santarcangelo), Nikola Matas

RIJEKA

Došli: Filip Dangubić (Celje, s posudbe), Luka Capan (Lokomotiva), Joao Escoval (Istra 1961), Antonio-Mirko Čolak (Hoffenheim, posudba), Momčilo Raspopović (Budućnost, posudba), Valerij Božinov

Otišli: Florentin Matei (Astra), Mario Gavranović (Dinamo), Marko Vešović (Legia Varšava), Josip Mišić (Sporting Lisabon), Josip Elez (Hannover, posudba), Tomislav Gomelt (Lorca, posudba), Mate Maleš (Dalian), Theophilus Solomon (Omonia)

INTER-ZAPREŠIĆ

Došli: Marko Vukčević (Budućnost), Ivor Ljubanović (Istra 1961), Ivan Čeliković (Škendija) 

Otišli: Andrea Ottochian (Istra 1961), Ivan Tomičić, Dejan Mezga, Lovre Čirjak, Mario Bencun, Krševan Santini

LOKOMOTIVA

Došli: Goran Tomić (trener), Bojan Knežević (Dinamo, na posudbu), Tomislav Havojić (Rudeš)

Otišli: Vinko Soldo (Cibalia), Luka Capan (Rijeka), Jan Doležal (Slaven Belupo), Filip Mihaljević (Lokomotiv Plovdiv), Ante Aralica (Lokomotiv Plovdiv), Kristijan Jakić (Istra 1961), Ivan Antunović (Istra 1961)

SLAVEN BELUPO

Došli: Mateas Delić (Beroe), David Puclin (Istra 1961), Tome Kitanovski (Istra 1961), Jan Doležal (Lokomotiva), Damjan Kurtanjek (Koprivnica) 

Otišli: Vice Kendeš, Goran Blažević, Kristijan Bistrović (CSKA Moskva), Bruno Telushi (Partizani)

ISTRA 1961

Došli: Andrea Ottochian (Inter-Zaprešić), Vanja Iveša (Opatija), Andrej Kerić (Maziya), Franjo Prce (Lazio, na posudbu), Oh Kyu-Bin, Ivan Zgrablić (Cibalia), Darius Jalinous (Ingolstadt), Kristijan Jakić (Lokomotiva), Ivan Antunović (Lokomotiva), Oliver Sumić (Jadran Poreč), Luka Franić, Manolo Bilić (Hrvatski dragovoljac), Colin Jacques (Rudeš), Josip Krznarić 

Otišli: David Puclin (Slaven Belupo), Tome Kitanovski (Slaven Belupo), Reagy Ofosu (Spartak Trnava), Sandro Gotal (Dinamo Brest), Risto Mitrevski (Hapoel Haifa), Ivica Ivušić (Olympiakos), Mateo Bertoša (Pro Vercelli), Renato Gojković (Rudeš), Joao Escoval (Rijeka), Ivor Ljubanović (Inter-Zaprešić), Mario Jelavić (Mouscron), Vice Miljanić (Rudeš), Aljoša Vojnović (Osijek), Kenan Hadžić (Željezničar), Ed Kevin Kokorović (Zrinjski), Marin Grujević (Rudeš), Filipe Ferreira, Ivan Matjaž, Paolo Matteoni (Trnje)

CIBALIA

Došli: Vinko Soldo (Dinamo, na posudbu), Stjepan Šimičić (BSK), Duje Mrdeša (Bedem), Josip Tomašević (Dugopolje), Ivan Krstulović-Opara (Dugopolje), Nikola Marić (Primorac Biograd), Hrvoje Čubić

Otišli: Valentino Stepčić (Anagennisi), Tomislav Štrkalj (Osijek), Zvonimir Filipović (Osijek), Zvonimir Milić, Stipe Nevistić, Ivan Zgrablić (Istra 1961), Lukas Čuljak

RUDEŠ

Došli: Dinko Jeličić (trener), Vice Miljanić (Istra 1961), Emanuel Anderson (Alaves, posudba), Einar Galilea (Alaves, posudba), Renato Gojković (Istra 1961), Marin Grujević (Istra 1961), Ivica Džolan (Fjolnir)

Otišli: Inaki Alonso (trener), Robert Perić-Komšić (Alaves), Tomislav Havojić (Lokomotiva), Ivan Borna Jelić Balta, Feng Boyuan, Muamer Svraka, Toni Livančić, Lovre Grbić, Vilibald Vuco (Alaves), Tomislav Barbarić (Atyrau), Mario Ćubel

Izvor: hntv.hr

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use