Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno
On 22. 12. 2018. at 3:28, popo64 said:

Cardiff City vs ManUtd 2 1,60 1,55 1,50 ….

Kada sam nekada, veoma davno, bio u qurcu sa raspolozenjem i sa moralom uopste, sasvim slucajno sam se zadesio u nekoj vukojebini na nekoj zeleznickoj stanici. To vece uopste nisam bio u svojoj zemlji, i trebalo je da sacekam vezu za jutarnji polazak. Em sto sam bio u qurcu, em sam morao celu noc da presedim u vukojebini, em su poceli da me spopadaju klosari koji se vuku po svim zeleznickim stanicama.

Mora da sam veoma gadno izgledao, kada je bas mene spopao najalkoholisaniji od svih. Dosao da me hebe u mozak i da trazi novac za alkohol. Pre nego sto je bilo sta rekao, odmah sam izvadio neku sitninu, samo da mi se skine sa vrata. Jeste da je bio mrtav pijan, jeste da je bio klasicni klosar, ali je zacudjujuce odmah ukapirao da ne zelim razgovor. Uzeo je sitninu, a da nije ni trepnuo, samo rekao tri recenice i otisao: “...ne postoji problem koji ne moze da se resi.

Ako nesto zaista zelis, ne postoje granice. Jedina stvar koja ne moze da se pomakne sa mesta jesu ove planine ( bili smo u Alpima ), sve ostalo je moguce. Klosar mi to uopste nije rekao na mom maternjem jeziku, ali sam zapamtio svaku rec.

Mnoooooogo godina kasnije, setio sam se ovih reci kada sam ucio sport, i kada je moj profesor na predavanju pricao o motivaciji. Genije je pricao o PRISTUPU, koja je kljucna stvar u sportu, mnogo vaznija od kvaliteta tima ili pojedinca koji imate. Kada imate pravilan PRISTUP sportu i takmicenju, samo je nebo granica. Najlepse sportske price u istoriji sporta su napisane bas zahvaljujuci PRISTUPU igri. Mogao bih da pisem do sutra, ali hajde da napisem one primere koji mi prvo padnu na pamet.

1992-ge je bilo Evropsko Prvenstvo u fudbalu u Svedskoj i jedna od zemalja-ucesnica koja je prosla kvalifikacije, je trebalo da bude Srbija (Jugoslavija) ali posto je rat bio pred vratima Uefa je kaznila Srbiju, i zbog sankcija nije dozvolila ucesce. Na njihovo mesto su upali Danci koji zapravo uopste nisu ni prosli kvalifikacije, i koji su se uveliko ubijali u alkoholu i sexu po svetskim destinacijama. Jedva su ih i skupili samo nekoliko dana pred pocetak Evropskog. Danci su dosli opusteni, rastereceni, neuigrani, a pogotovo BEZ BILO KAKVIH PRIPREMA.Mozete samo misliti kakvog su bili kvaliteta, kada nisu prosli ni kvalifikacije, a bili su u grupi sa Srbijom. Ali kada su vec dosli, poceli su da igraju srcem i OSVOJILI TITULU PRVAKA EVROPE. Sta tek reci za Grke na Evropskom Prvenstvu 2004-te u Portugalu, kada su kao totalni autsajderi, igrali kao dopingovani i takodje osvojili prvo mesto. Ili finale Lige Prvaka 2005-te, u Istanbulu, pred 70.000 dusa, Milan vodi 3:0 do 54-og minuta i izgubi titulu od Liverpoola (Boze, oprosti mi sto hvalim ova govna, ne dozvoli da gorim u paklu zbog toga).

Pa titula prvaka Leicestera koja je osvojena na cisti PRISTUP igri, a ne na suvi kvalitet. Pa titula prvaka Evrope u kosarci reprezentacije Slovenije 2017-te, skolski primer kako motiv, PRISTUP i krvava kolena vode u istoriju. Meni licno su mnogo interesantnije individualne price. Monika Seles, najtalentovanija devojka u istoriji zenskog sporta je sa samo 18 godina imala vec CETIRI Grand Slam-a, a sa 20 godina OSAM. Monica Seles je uz Drazena Petrovica primer koji bi trebalo zakonom da se uvede u skole i izucava poput matematike, fizike ili hemije. Njih dvoje nisu bili sportisti, vec ubice, Monica bi rodjenu majku pobedila 6:0, 6:0, da je mogla, a Drazen Petrovic da je igrao protiv svoje majke bi zabio 45 poena. Drazen Petrovic je sa samo 20 godina imao PROSEK od 43,3 poena u ex Jugoslovenskoj Ligi, najjacoj Ligi u Evropi, BEZ STRANACA. Kada je otisao u Real Madrid, u samo pet utakmica je dao 207 poena (prosecno 41,4), a u finalu tadasnjeg Kupa Kupova u dresu Real Madrida jednom Snaideru Caserta je dao 62 poena.

Sve ove brojke nisu toliko impresivne, koliko ta zelja, motiv, PRISTUP da zgazis ako mozes i rodjenu majku. Secam se jednog intervjua Vlade Divca koji je pricao kako su na nekim reprezentativnim pripremama svi igraci jedva cekali da izadju u grad i pricaju o kurvama, sexu, alkoholu, zezanju, muzici, izlascima, dok je Drazen samo pricao o kosarci. Ali, da se vratim na danasnja vremena. Da napisem nesto i o fudbalerima, najglupljim ljudima na planeti. Fudbaleri nisu samo najgluplji ljudi na svetu, oni su i najgora vrsta ljudske vrste. Hajde, recite vi meni kada vam neko kaze “...ona je zena fudbalera....” na kakav tip devojke pomislite? Odgovor je tacan, neka kokoska, napucana plasticna kokoska koja ne moze da sastavi prosirenu recenicu. Verovatno je neka glupaca sa plasticnim usnama, grudima, koju dok je bila mala, druga deca verovatno nikada nisu zvala na rodjendane. Dakle, dame i gospodo, vezite se, polecemo – pricajmo o fudbalerima, kompletnim idiotima.

Lampedusa je gradic-ostvo na jugu Italije, odnosno najjuznija tacka te zemlje i Evrope uopste. Nalazi se u Mediteranskom moru i predstavlja najblizu tacku izmedju Evrope i Afrike (samo 113 kilometara razdvaja obale Italije i Tunisa). Vec 25 godina ta zona je jedan od najvecih problema Italije zbog najezde migranata iz Afrike sa kojima zabari ne znaju sta da rade. Zvanicno, na ostrvo je do sada iskrcano 400.000 migranata, dok je stvarna brojka verovatno vise od 1.200.000. Racuna se da je najmanje 18.000 ljudi poginulo prilikom svih tih pokusaja ilegalnog ulaska u svet bogatih. Svi ti ljudi dolaze ilegalno, bez novca, bez dokumenata, bez skole, bez mozga, a skoro i bez odece i obuce. Dolaze mladi, starci, deca, zene u devetom mesecu trudnoce...svi dolaze. Svi ti nesretnici imaju samo jedan cilj, da ostanu u Evropi i uopste nemaju nameru da se vracaju. Ti nesrecnici dolaze preko organizovane mafije koja ih prebacuje u krajnje nehumanim uslovima, kao sardine, najcesce nocu i po nevremenu, i uz samo jedan uslov – nista nije izvesno. Oni koji se i dovuku, imaju poseban tretman.

Posto je Italija civilizovana zemlja, oni moraju da se pretvaraju da su humani i da su zabrinuti za ove nesretnike. Prvi koji ih docekuju su humanitarne organizacije, volonteri zdravstvenih sluzbi, najcesce veoma mladi ljudi. Ti humanitarci su obuceni kao astronauti NASE, dakle specijalna odela, maske na licu, rukavice na rukama jer je vazno da ni jedan deo otkrivenog tela ne dodirne afrikance. Posto su humanitarci naterani da budu humani i volonteri, oni se zaista i brinu da pruze pomoc tim nesretnicima.

Ta zastitna odela zapravo i najbolje predstavljaju sta evropljani misle o afrikancima. Prljavi, nepismeni, nekulturni, primitivni, zarazeni, nisu u stanju ni da kazu, a kamoli napisu kako se zovu i odakle dolaze. Osim sto moraju da se prave da su humani, italijani moraju i da prihvate, evidentiraju, smeste, nahrane, izlece te ljude. Moraju i da im daju neki sitan novac, a sve to traje mesecima. Na ostrvu Lampedusa postoje cak smestajni objekti sa stalno zaposlenim, koji takodje moraju da pretvaraju da su humani i da se brinu o crncima. Naravno da posle nekoliko meseci, vecina i ode dalje ka Evropi, jer tim nesrecnicima nije cilj Italija, vec jos razvijenije zemlje poput Nemacke, Austrije i Svajcarske. Ti crnci zaista jesu nepismeni, ali nisu toliko nepismeni da ne razlikuju jednu Poljsku recimo od Svajcarske. Za italijane je lepo sto ti crnci i odlaze iz Italije, ali nije lepo sto novi uvek i dolaze. I tako vec 25 godina. Sa jedne strane italijani moraju da se pretvaraju da su humani, a sa druge strane hebu majku Evropskoj Uniji sto im ne daju pare, i sto ne razumeju problem (citaj sto ne prihvataju crnce).

Dodatni problem za zabare je i sto se ponekom nesretniku Italija cak i dopadne, ili se neka devojcica od 13 godina i porodi na tlu Italije, pa svi oni pozele da ostanu. Meni je stvarno zao italijana, ali mislim da oni treba da pevaju, jer postoji i drugi migrantski put, onaj koji su migranti presli PESKE ili vozovima preko Makedonije, Srbije i Madjarske, pa sve do Nemacke. Nezvanicno, takvih je bilo od 2015-te preko 2.000.000, uglavnom izbeglica iz Sirije, Avganistana i Irana. Samo Nemacka je primila MILION, a samo u 2018-oj godini u Nemackoj je rodjeno 30.000 migrantskih beba. Verovatno se vecina izbeglica na kraju i integrise, ali se nadam da se slazete sa mnom da ti ljudi nece ucestvovati u svemirskim programima Nemacke. Recimo da se samo 1 procenat i ne integrise, ne snadje u novom okruzenju, ne nadje posao, a recimo da je dosao i bez ostalih clanova porodice. Sta taj nesrecnik da radi, nego da se bavi kriminalom,a 1 procenat od milion je 10.000 ljudi.

Kakve sve ovo veze ima sa fudbalom i kladjenjem?

Pa, i fudbaleri dolaze iz Afrike. Dolaze i iz Juzne Amerike, a to je isti qurac. Dobro, ne dolaze barkama, brodicima, peske ili vozovima, ali dolaze u istom ili slicnom mentalnom stanju. Neobrazovani, nepismeni ili polupismeni, sa mentalitetom podrucja sa kojeg dolaze. I onda se desi da coveku koji ne zna da nabroji strane sveta, date recimo platu od 10.000.000 eura godisnje jer je brz kao antilopa. Pa ti kao treneru daju jos desetoricu brzih kao antilopa, a glupih kao qurac, i onda ti kazu: “...e, sad imas najboljih 11, napravi od njih tim, stvori timski duh, izgradi poverenje, stvori da ginu jedan za drugog, a narocito POBEDJUJ, a ocekujemo i titule od tebe.

E to se desilo najboljem treneru na svetu, najvecem, Mourihnu. Rashford crnac, Martial crnac, Lukaku crnac, Sanchez juznoamerikanac – isti qurac, Fred juznoamerikanac, Pereira juznoamerikanc, Pogba crnac, Valencia crnac, Young crnac, Smalling crnac, Bailly crnac, Royo juznoamerikanac, Romero juznoamerikanac.... Kada na to dodate da je Mou trener starog kova, zahtevan, insistira na detaljima i perfekcionizmu, orijentisan kao i svi uspesni treneri ka odbrani, sta drugo da dobijete nego raspad sistema.

Na jednoj strani suvi genije, a na drugoj kraljevi Instagrama, retardirane budaletine. Nikada ne zaboravite, da se ti degenerici kojim slucajem ne bave fudbalom, na jugu Italije bi ih docekivali u NASA odelima, da ih slucajno ne bi dodirnuli otvorenim delom tela. Pogledajte lice Alexa Sancheza. Ali pazljivo. Cileanac, i to primitivni. Sta vam govori to lice? Da kojim slucajem ne znate cime se bavi, sta bi pomislili? Ucestvuje u svemirskom programu drzave Chile? Nuklearni fizicar? Cepa atome? Mikrohirurg? Operise nervne celije na otvorenom mozgu? FUDBALERCINA, kolege forumasi, i to neopevana. Najskuplji igrac Premier Lige. 400.000 eura I TO NEDELJNO, za sedenje na klupi.

Pricajte ca Pogbom i ostalim crncima i juznoamerikancima o rotacijama, preuzimanju u zoni presinga, strani pomoci na opterecenoj strani... ima da vas gleda kao tele. I za kraj, slucaj Mbape. Ne igra u ManUtd, i nije juznoamerikanac, ali je crnac i vazno je za pricu o PRISTUPU igri. Kada je Mbape pregovarao sa PSG-om, trazio je platu 10.000.000 eura godisnje, privatni avion na usluzi 50 sati godisnje o trosku kluba, dodatnih 30.000 eura mesecno od kluba na licno osoblje, telohranitelja, vozaca i batlera. Trazio je i uslov da mu se plata, u slucaju osvajanja Zlatne lopte automatski poveca na 30.000.000 godisnje.

Da se vratim na PRISTUP igri. Kada bi teoretski svi fudbaleri imali pravilan pristup igri, a to znaci da gines na terenu, i to najpre za klub, pa za saigrace, publiku koja te gleda, pa tek onda za sebe, titule bi osvajali najbogatiji klubovi na svetu. To bi bilo predivno. Ali onda ne bi bilo kladjenja. Kladionice ne bi postojale, a ja bih uvenuo kao biljka. Posto je svlacionica ManUtd-a puna quraca, i to neopevanih, a uz to im je povredjena sujeta, jasno je da imaju PRISTUP igri kakav imaju. Ljudi cesto pogresno smatraju da u tom slucaju igraci bojkotuju trenera, i namerno igraju slabo. Moguce je da tako deluje kada su u pitanju ovi pajaci Pogba i Sanchez, ali to svakako nije tacno.

Igraci gotovo nikada ne bojkotuju trenera, narocito ne na velikim utakmicama, ali ih generalno boli qurac ako izgube, ili ako se vuku po terenu kao sline, a to je deset puta gore nego da bojkotujes trenera. Zato se i po trenerskim skolama i akademijama, pocinje od prve lekcije. Ako imas jednu budalu u timu, odmah ga otresi kao blato sa nogu. Ako imas dve budale u timu, napustaj klub. Ako dozvolis da imas tre budale u timu, jos juce si smenjen. Kada sam ja brojao po ManUtd-u, stigao sam do PET budaletina i OSAM turbo-budala.

Sta danas ocekujem?. Pa to je barem jasno, toliko puta vec vidjeno. Govna ce igrati kao dopingovana, letece po terenu, imace PRISTUP igri kao da su Monica Seles i Drazen Petrovic u jednoj osobi. Primitivni crnci i neopevane juznoamericke budale ce hteti da dokazu u kome je bio problem. Ocekujem, pogotovo sto igraju sa Cardiff-om, dvojku “iz dvojke”, puno golova, ocekujem i da ce se francusko smece upisati u listu strelaca, moguce i nekoliko puta.

Kada je Chelsea 2015-te otpustio Mou-a po istom scenariju, uz bojkot igraca, neki od rezultata Chelsea u prvim utakmicama bez portugalca su bili: Chelsea vs Sunderland 3:1, Crystal Palace vs Chelsea 0:3, Arsenal vs Chelsea 0:1, Chelsea vs Newcastle 5:1,.....

Kada su igraci Leicestera 2017-te odlucili da im je pun qurac Ranijerija, poceli su da ga ruse kao i portugalca, sve dok ga nisu oterali. Odmah su i proigrali, Leicester vs Liverpool 3:1, Leicester vs Hull 3:1, Leicester vs Sevilla 2:0, West Ham vs Leicester 2:3, Leicester vs Stoke 2:0, Leicester vs Sunderland 2:0....

Ni igraci Bayerna nisu bili kamilica kada su rusili Ancelottija 2017-te, narocito Robben i Ribery, mada ni Muller nije bio mala maca. Zato su i jedva docekali poraz od PSG-a u Ligi Prvaka, pa pravac na rusenje italijana. Nakon sto su mu videli ledja, i oni su poceli da lete. Bayern vs Freiburg 5:0, Bayern vs Celtic 2:0, Hamburger vs Bayern 0:1, i tako naredna dva meseca, mrzi me sve da pisem.

Dakle, kao sto vidite sve su to primitivna govna, najgori ljudi na svetu, polupismeni fudbaleri bez grama mozga. Da se ne bave fudbalom, verovatno bi jeli jos uvek sirovo meso negde u Somaliji, Chille-u ili Hondurasu.

Rezon da igram na ManUtd: pa i kladionice se slazu sa mnom, kvota pada kao zvezda padalica. Ove sezone, a igra se od osmog meseca, ManUtd jos nikada nije imao kvotu na pobedu U GOSTIMA od 1,55. Ove subote je to slucaj prvi put u poslednjih pet meseci.

Rizik da padnem: govna su to. Mozda dodje neki mali x-ic u zaustavnom vremenu, ali male su sanse za to. Pa cak i da padnete, ne ocajavajte. U narednim mecevima kladjenje na ManUtd ce sigurno biti isplativo

I za kraj, ako mi dozvolite, imao bih samo jos dve stvari. Pokusajte da zapamtite. To je moja preporuka, ali zaista iskrena.

Solskjaer je jos jedan od pacijenata iz ranga Gattusa, Pippa Inzaghi-a, Montelle, Seedorfa, Thierry Henry-a...dakle bivsih vrhunskih igraca koji pokusavaju da budu treneri. Imati zelju da postanes trener je veoma pohvalna stvar. Ono sto nije pohvalno, je sto ti pajaci jos uvek nisu prebacili sklopku u svom mozgu. Oni trenerskom poslu pristupaju sa razmisljanjem igraca, a to je najbolji put u propast.

Trenerski posao je odlazak u rudnik, narocito sa danasnjim generacijama igraca, gde pre silaska u jamu, moras najpre da se izljubis sa rodbinom, jer nikada nisi siguran da li ces se vratiti iz jame. Pojma nemaju, u stvari nista nemaju, nemaju znanje, nemaju trenersko znanje, nisu spremni za stres koji donosi trenerski posao, nemaju nikakve rezultate kao treneri. Imaju samo igracko ime, a to nije dovoljno ni da treniraju moju ujnu Danicu.

Solskjaer ce doneti entuzijazam, opusteniji ambijent, siguran sam da ce se svi preporoditi. Gledajte da iskoristite to i da se obogatite preko noci i preko tiketa. Sve se poklopilo, pogotovo raspored, a i otisao je portugalac. Uzivajte narednih mesec i po dana, tamo sve do 12.02.2019. Samo trpajte na djavole, igrace pod entuzijazmom, pomislice da nisu smece, pomislice da je Mou glup covek, a da je Solskjaer rodjeni trener, pravi naslednik velikog Alex-a. Dakle, Cardiff vs ManUtd, ManUtd vs Huddersfield (zicer sezone), ManUtd vs Bournemouth, Newcastle vs ManUtd, ManUtd vs Reading, ManUtd vs Brighton, ManUtd vs Burnley....itd itd itd

Budite hrabri, disciplinovani i dosledni i ne zalite pare do sredine drugog meseca. Za to vreme, ovi u klubu ce pomisliti da su normalan klub, a Pogba i ostali crnci da su ljudi. A onda rasprodaja sve imovine, i sav novac na PSG protiv ManUtd-a, a brzo ce doci i 24.02. i mec sa Liverpoolom, a tada ce svako od vas vec biti bogat covek.

Ako ste vec bogati, ili jos niste, ali imate novca za bacanje, gledajte da trpate i na alternativne opklade, tipa ManUtd pobedjuje u posedu lopte, kornerima, sutevima u okvir gola i sl.

I za kraj, ne zaboravite pricu o PRISTUPU igri. Kada je Zvezda dobila Liverpool u Beogradu, u mozgovima navijaca Zvezde je bila samo jedna stvar. Povratak tamo gde im je i mesto, u evropsku elitu. Herojska igra, grotlo Maracane, Pavkov igracina, Borjan najbolji evropski golman, istorijska sezona, sledece sezone napad na pehar Lige Prvaka...bla bla bla bla.

Niko da pomene PRISTUP engleza, koji ce inace i ove sezone osvojiti drvenu medalju.Liverpool je nakon Zvezde zaredjao sedam pobeda, uz gol razliku 18:2, naravno ne racunajuci poraz od PSG-a. Entuzijazam i PRISTUP igri igraca Liverpoola sto igraju u Beogradu bih uporedio sa entuzijazmom prosecnog kladionicara kada treba da se kladi na neki par iz Lige Evrope poput Slavia Prag vs Genk ili Rennes vs Real Betis

 

 

Objavljeno

Nakon Neymara, za utakmicu godine ostali i bez Cavanija. Razlog je nevjerojatan

NAJPIROVIJU pobjedu u novijoj povijesti izborio je PSG u 23. kolu francuskog prvenstva, gdje se od početka sezone zna da će biti prvak.

Savladao je Bordeaux 1:0, ali jedini gol platio je ozljedom Edinsona Cavanija i drugog ključnog napadača nakon što je već ranije ostao bez Neymara.

Na popisu ranjenika je još jedan nezamjenjivi igrač, veznjak Marco Verratti.

Sve ovo događa mu se samo četiri dana prije prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Manchester Uniteda.

A način na koji je Cavani ozlijedio bedro posebno je bizaran - to mu se dogodilo dok je izvodio penal iz kojeg je poentirao za jedini gol na utakmici. 

PSG je tako pred ključnu utakmicu sezone ostao bez dvaju igrača koji su mu od ljeta do danas ukupno donijeli čak 41 gol i 19 asistencija. 

Trener Parižana, Thomas Tuchel, bio je očajan nakon meča: 

"Naravno da imam rezervni plan za svaki meč, pa tako i za onaj protiv Uniteda, ali kako sam se mogao pripremiti da ću protiv tako jakog suparnika igrati bez naših najvažnijih igrača - Verrattija, Neymara i sada Cavanija. Pa sada moram smisliti ne plan B, nego plan D!"

Izvor: Index.hr

Objavljeno
prije 38 minute, Goksim said:

Nakon Neymara, za utakmicu godine ostali i bez Cavanija. Razlog je nevjerojatan

...

Šta reci na to nego da je Tuchel id***. Doslovno je mogao izaci s rezervnom postavom na teren jer je vec osvojio prvenstvo. I ne samo to nego je nakon što mu se ozljedio Cavani uveo u igru  Mbappea. Stvarno ga ne kužim

Objavljeno
prije 3 minute, fran said:

Šta reci na to nego da je Tuchel id***. Doslovno je mogao izaci s rezervnom postavom na teren jer je vec osvojio prvenstvo. I ne samo to nego je nakon što mu se ozljedio Cavani uveo u igru  Mbappea. Stvarno ga ne kužim

Slažem se, ne vidim zašto je riskirao. Napisao sam da sam očekivao mix sastav i nikako laganu pobjedu dok je @tihi372 točno prognozirao sastave za subotnju utakmicu.  Ispostavit će se, jako skupa i vjerojatno na kraju beznačajna 3 boda u Ligue 1... 

Objavljeno
prije 4 sati, Goksim said:

Nakon Neymara, za utakmicu godine ostali i bez Cavanija. Razlog je nevjerojatan

NAJPIROVIJU pobjedu u novijoj povijesti izborio je PSG u 23. kolu francuskog prvenstva, gdje se od početka sezone zna da će biti prvak.

Savladao je Bordeaux 1:0, ali jedini gol platio je ozljedom Edinsona Cavanija i drugog ključnog napadača nakon što je već ranije ostao bez Neymara.

Na popisu ranjenika je još jedan nezamjenjivi igrač, veznjak Marco Verratti.

Sve ovo događa mu se samo četiri dana prije prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Manchester Uniteda.

A način na koji je Cavani ozlijedio bedro posebno je bizaran - to mu se dogodilo dok je izvodio penal iz kojeg je poentirao za jedini gol na utakmici. 

PSG je tako pred ključnu utakmicu sezone ostao bez dvaju igrača koji su mu od ljeta do danas ukupno donijeli čak 41 gol i 19 asistencija. 

Trener Parižana, Thomas Tuchel, bio je očajan nakon meča: 

"Naravno da imam rezervni plan za svaki meč, pa tako i za onaj protiv Uniteda, ali kako sam se mogao pripremiti da ću protiv tako jakog suparnika igrati bez naših najvažnijih igrača - Verrattija, Neymara i sada Cavanija. Pa sada moram smisliti ne plan B, nego plan D!"

Izvor: Index.hr

Mislim da ce igrati Cavani, nije mi ono djelovala tako teska povreda. Izveo ga je jer je vidio da je vrag odnio salu, mislim da malo zavaravaju Mancester.. Objavili su svi da ce propustiti utakmicu ali oprez do sluzbenih postava sto se Cavania tice.

Objavljeno

Manchester United–Paris Saint-Germain, 

 Liga prvaka – Nakon zimske pauze utakmicama osmine finala se nastavlja nogometna Liga prvaka. I odmah na programu imamo jedan atraktivan duel između engleskog velikana Manchester Uniteda i aktuelnog prvaka Francuske, PSG-a. Man.United se u posljednje vrijeme zaista razigrao i već dugo ne znaju za poraz, dok je PSG upravo u prethodnom periodu malo pao u formi i nisu ubjedljivi kao na početku sezone. Zanimljivo je da se Man.United i PSG do sada nisu sastajali u evropskim takmičenjima.

Manchester United
U grupnoj fazi Lige prvaka je Man.United imao problema, ali su isto tako uspjeli pobjediti Juventus na njihovom terenu i to je nekako i bili odlučujuće da izbore osminu finala, iako su od istog rivala izgubili na svom terenu. Na kraju su izgubili i od Valencie, u utakmici koja nije puno značila i sa drugog mjesta su izborili osminu finala. Kada su saznali ime protivnika, Man.United je bio u prilično lošoj formi i tada im se prognozirala sigurna eliminacija.

Sada je već situacija potpuno drugačija i pod vodstvom trenera Solskjaera je ova ekipa nepobjediva. Nanizali su 11 mečeva u kojima nisu izgubili i ne samo to. Čak deset puta su slavili, tako da za Man.United ova utakmica dolazi u pravo vrijeme. Nakon jedinog remija u pomenutom nizu, upisali su dvije gostujuće pobjede bez primljenog gola. Prvo su savladali Leicester sa 1:0, a proteklog vikenda i Fulham sa 3:0. Itekako je mijenjao sastav trener Solskjaer u ta dva duela, dok sada najjače raspoložive snage idu na teren.

Vjerovatni početni sastav Manchester Uniteda: de Gea – A.Young, Lindelof, P.Jones, L.Shaw – Matić, Pogba, Herrera – Lingard, Rashford, Martial

Paris Saint-Germain
PSG je i u ovu sezonu ušao sa ciljem da konačno osvoje naslov prvaka Evrope. Već godinama unazad imaju veoma snažan tim koji vrijedi osvajanja naslova, ali to se ne događa, tačnije ne uspjevaju Parižani doći ni blizu. Ove sezone su imali jednu veoma neugodnu grupu sa dva vrlo snažna rivala i uspjeli su osvojiti prvo mjesto ispred Liverpoola i Napolija, s tim da su izgubili jednu utakmicu i dva puta su remizirali. U prvenstvu im očekivano niko ne može parirati i ubjedljivo su prvi sa deset bodova više od pratnje, uz još dva duela manje i jasno je da će odbraniti šampionsku titulu.

Ipak, neće osvojiti sve domaće trofeje, jer su ispali iz Liga Kupa senzacionalnim domaćim porazom od Guingampa. U Kupu su se silno mučili sa niželigašem Villefrancheom, kojeg su eliminisali tek nakon produžetaka. Prije dva kola su i u prvenstvu doživjeli prvi poraz ove sezone. Izgubili su na gostovanju kod Lyona i to nakon što su poveli, a u prošlom kolu su minimalno na svom stadionu savladali Bordeaux sa 1:0. Trener Tuchel je puno rotirao početni sastav, ali novi problem je povreda Meuniera, dok od ranije nema Neymara.

Vjerovatni početni sastav PSG-a: Buffon – D.Alves, T.Silva, Marquinhos, Kurzawa – Paredes, Veratti, Draxler – di Maria, Cavani, Mbappe

Manchester United – Paris Saint-Germain TIP
Da se ovva utakmica igrala prije nekoliko mjeseci, veliki favorit bi bio PSG. Sada se situacija bitno promjenila i Man.United igra zaista dobro, prepuni su samopouzdanja i djeluju nepobjedivo. Igraju na domaćem terenu, PSG je oslabljen i prednost dajemo Man.Unitedu.

Manchester United 1

Objavljeno

POZIV NA AKTIVNOST

Nakon zimske stanke pred nama su prve utakmice osmine finala Lige Prvaka!

Htio bi iskoristiti ovu priliku i pozvati sve članove na veću aktivnost jer izlika više ne bi trebalo biti! Pred nama je izuzetno bogat sportski dio godine sa duplim programom gotovo svakog tjedna do ljeta, koji neće biti jednostavno pratiti.

Ponuda je izuzetno bogata i svi barem ponekad možemo izdvojiti par minuta vremena i podijeliti svoja razmišljanja ili prenijeti kvalitetne informacije na forumu. Nitko nije ekspert za sve sportove i natjecanja, te u moru bogate ponude jedni drugima možemo itekako pomoći. 

Vjerujem da svi, barem ponekad, mogu doprinjeti radu foruma i pomoći drugim članovima i nadam se da će to biti i slučaj kako ne bi morali pribjegavati metodama poput prikazivanja (najboljih) informacija samo članovima koji imaju određeni broj objava u zadnjih n tjedana i slično.

Svrha foruma je da jedni drugima pomognemo, ukažemo na greške u ponudi, podijelimo kvalitetne informacije, ugodno se družimo, navijamo i veselimo te zajedno zaradimo što više. 

Objavljeno

AS Roma–FC Porto

 Ovo možda nije tako atraktivan duel osmine finala Lige prvaka, ali bi svakako mogao biti vrlo zanimljiv i neizvjestan. Roma  ne blista i tek su šesti na tabeli Serie A, dok su u grupnoj fazi Lige prvaka zauzeli drugo mjesto. Porto je lider u nacionalnom prvenstvu, međutim, pali su u formi i bez pobjede su u dva prethodna kola. U grupnoj fazi Lige prvaka je Porto imao nešto lakšu grupu i bili su prvi. Posljednji put je Porto u Rimu gostovao 2016.godine i tada su slavili sa 3:0.

AS Roma
Turbulentna sezona za Romu, ali i dalje su u borbi da izbore novi plasman u Ligu prvaka, u kojoj još uvijek mogu barem do četvrtfinala, ako uspiju biti bolji od Porta. Ispali su iz Kupa i to pravim debaklom u gostima kod Fiorentine sa 7:1. Bolan poraz, prije kojeg  su u Bergamu kod Atalante ispustili vodstvo 3:0 i morali se zadovoljiti remijem, a nakon Firenze su u derbiju protiv Milana na domaćem terenu igrali 1:1.

Olako su primali golove, ali su onda u petak na gostovanju kod posljednjeplasiranog Chieva konačno uspjeli malo konsolidovati odbranu i pobjedili su sa 3:0. Već nakon 20-tak minuta igre su imali vodstvo 2:0 i bili je izvjesno da će slaviti, iako su sigurno bili oprezni nakon lošeg iskustva iz Bergama. Velikih problema sa povredama imaju Rimljani i nije bilo golmana Olsena, stopera Manolasa, dok u napadu nema Perottija i Undera, a upitan je i Schick.

Vjerovatni početni sastav Rome: Mirante – Karsdorp, Marcano, Fazio, Kolarov – Cristante, N'Zonzi, Zaniolo – Kluivert, Džeko, El Shaarawy

FC Porto
Porto je u najvećoj krizi od početka sezone i može se reći da su pali u formi u vrlo nezgodno vrijeme. Rutinski su odradili posao u grupnoj fazi Lige prvaka i nakon uvodnog remija su upisali pet pobjeda pa su bez problema osvojili prvo mjesto. To im je ipak i donijelo nešto lakšeg rivala u osmini finala. U prvenstvu su već jako dugo na liderskoj poziciji, a za poraz ne znaju još od početka oktobra i gostovanja kod najvećeg rivala Benfice. Problem je to što su u prethodna dva kola odigrali samo nerješeno na dva gostovanja kod ekipa koje su objektivno puno slabije.

Prvo su kod Guimaraesa igrali 0:0 i ako ne osvoje titulu, ta ekipa će biti glavni krivac, jer su pobjedili Porto na domaćem terenu sa 3:2. U prošlom kolu je Porto na gostovanju kod Moreirensea remizirao sa 1:1 i tu su bili pred porazom, a onda je Herrera u sudijskoj nadoknadi izjednačio. Sada Porto ima samo jedan bod više od Benfice i pritisak raste, a izgubili su i finale Liga Kupa od Sportinga. Imaju dosta problema u napadačkom dijelu tima, gdje nedostaju Aboubakar i Marega, dok ni J.Corona nema pravo nastupa.

Vjerovatni početni sastav Porta: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, A.Telles – Herrea, D.Pereira, O.Torres – Brahimi, Otavio, T.Soares
Roma ima prednost domaćeg terena, ali je to možda i jedina prednost. Ima Roma i dosta problema i to posebno u defanzivnom dijelu tima, a Porto je napadački uvijek opasan, mada i njima nedostaju neki važni napadači. Realno je ipak očekivati da oba tima postignu gol.

Tip: oba tima daju gol

Objavljeno

Fenerbahce–Zenit St.Petersburg

Fenerbahce–Zenit St.Petersburg / Evropska liga – Ovom utakmicom se nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi, u kojoj se u četvrtak igraju ostale utakmice šesnaestine finala. Fenerbahce ima jednu vrlo lošu sezonu kada je prvenstvo u pitanju i vrlo su blizu zone ispadanja, a ispali su i iz Kupa. Zenit je s druge strane lider ruskog prvenstva u kojem je trenutno zimska pauza i teško je reći u kakvoj su formi. Biće ovo prvi evropski okršaj Fenerbahcea i Zenita.

Fenerbahce
Za Fenerbahce je Evropska lige jedina svijetla tačka ove sezone u kojoj su neshvatljivo loši u prvenstvu. Ispali su i u osmini finala Kupa, međutim, prvenstvo je sada puno važnije i tu su na samo tri boda više od zone ispadanja. Imali su jedan niz od čak šest utakmica bez pobjede. Nakon toga su konačno uvezali dva trijumfa i to prvi put ove sezone. U prošlom kolu su izgubili kod Kayserispora golom u samom finišu. Imaju puno problema i sa izostancima, jer nemaju pravo nastupa u Evropskoj ligi Dirar, Aziz, Zajc i Ekici.

Vjerovatni početni sastav Fenerbahcea: Demirel – Isla, Neustadter, Ciftpinar, Koybasi – Arslan, Topal – Moses, Benzia, Valbuena – Soldado

Zenit St.Petersburg
O trenutnoj formi Zenita se ne može puno toga reći, jer je u ruskom prvenstvu i dalje pauza i tek početkom marta se nastavlja takmičenje. Ono što je izvjesno je da su prezimili na prvom mjestu, ali sa samo bodom više od prve pratnje. Loše su igrali samu završnicu prvog dijela i u posljednja četiri kola su tri puta izgubili. Zaključili su prvi dio porazima od Arsenala u gostima i Rubina na domaćem terenu. Napustio ih je u međuvremenu Paredes, a doveli su Barriosa, Rakytskog, Azmouna i Rigonija. Problem su povrede Kuzyaeva, Noboe, Shatova i Erokhina.

Vjerovatni početni sastav Zenita: Kerzhakov – Neto, Mammana, Rakytskyi – Smolnikov, Barrios, Kranevitter, Nabiullin – Rigoni, Marchisio – Dzyuba
Fenerbahce ima ogromnih problema i Evropska liga je prilika da poprave utisak, ali Zenit je vrlo neugodan rival. Nisu u takmičarskom ritmu i to je problem gostiju, što ne znači da neće biti čvrst rival i zato prognoziramo tvrdu utakmicu sa malo golova.

Tip: ispod 2,5 golova

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • “… jeste nasli tatu od cure? …” Gana je na takvom civilizacijskom minimumu, koje uopste ne moze niti da se pretpostavi. Ljudi se medjusobno yebu kao stakori, nema prezervativa, nema zastite, nema nikakvog planiranja … nema nista. Tamo niko ne zna niti sta znaci (moguce) krvno srodstvo, jednostavno se svi yebu medjusobno, zaista kao stakori. Cak sam jednom davno to i napisao na nasem Forumu da smo bili na nekoj autobuskoj stanici u sred neke vukojebine i cekali autobus za koji se uopste nije znalo da li ce doci ili nece. Znaci, samo cekas i nadas se. I onda je nekom crncu na autobuskoj stanici u sred vukojebine, palo na pamet da pojebe svoju, verovatno, zenu. I nista. Malo su se odmakli, lik je devojku okrenuo, podigao haljinu i krenuo sa onim smesnim pokretima, znas vec kojim, stojecki naravno. To je trajalo koliko treba da traje, posle toga se ljubavni par vratio medju ljude na autobuskoj stanici, i nastavio da ceka autobus koji na kraju, nikada nije ni dosao. Kada smo mi otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca, znali smo ime i prezime, znali smo kom plemenu bi mogao da pripada, i koliko bi otprilike mogao da ima godina. Da ti prevedem na patriotski jezik. To bi bilo kao kada bismo znali da se bioloski otac zove Marin Pograncic, da je katolik, da ne bi trebalo da ima vise od toliko i toliko godina, i da je pre toliko i toliko godina bio u toj i toj zemlji. A onda smo u Gani uzivo videli da ima dvadeset miliona Pongracica i jos deset miliona koji se zovu Marin Pongracic, odnosno da citava plemena crnaca nose isto ime i prezime i da to nigde nije zavedeno. Na kraju smo dosli do toga ko bi  mogao da bude bioloski otac, ali ne i ko je. Suzili smo krug na jedno pedesetak crnackih plemena, gde bi svako mogao biti bioloski otac. I zamisli ti sada, da cak i svetske kladionice nisu sigurne moze li Hrvatska da pobedi jednu ovakvu zemlju, cim su jedinicu kvotirali sa 1,90  
    • Imamo mi takvih u kvartu...crni dosao,slozio klinca i by-by a ona glupa sad s bebacom i sj...m zivotom...Nego,jeste nasli tatu od cure?Mi taman na tehnickom...nismo prosli,tvornicka greska na autu i sad trazi mehanicara po Istri..
    • Devojka je dosla na svet zahvaljujuci brzom sexu izmedju belkinje i ganskog crnca. Crnac se prakticno nije ni secao sexa, a belkinja je kasnije odlucila da rodi. A onda se ta devojka udala za jednog mog prijatelja, dobili su decu itd itd … Ta devojka nije bio moj neki komad niti rendom zena, posto ipak postoje neki civilizacijski minimumi. Ali je bilo interesantno sto devojku uopste nije interesovalo da cuje, vidi, niti bilo sta zna o svom bioloskom ocu, niti je htela ikada da ode u Ganu, dok smo se mi belci, zainteresovali za crnce, cisto iz neobjasnjivih razloga, pa smo otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca medju trideset miliona ljudi, majko moja. Plus sto su to bili moji najgori dani u zivotu, najgluplje potroseno vreme u zivotu. Hteo sam da kazem, ako Hrvatska veceras nije u stanju da pobedi ili barem ne izgubi od jedne ovakve zemlje, onda se sutra u postu opet vracamo Krbavskom Polju i Mletackoj Republici  
    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnaci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote sa Foruma misle da ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
    • Ovaj tekst podsjetio me na Prousta i njegov kolač,omiljeni Madeleine,samo što ovdje u igri palenta ili žganci.  Više volim "napadati" Lea nego ga braniti,ali stavio je "nastavit će se". Kao drugo,doveli smo ga u tešku situaciju,sam je kriv što nije odmah odbio tekst o hr uspjesima. Retoričko pitanje: Kako bi bilo igračima iz HR pisati o košarkaškim uspjesima Srbije na 10 stranica (a uspjesi su,ruku na srce,puno veći nego hrvatski u nogometu. Druga je stvar što je nogomet popularniji). Nije tu stvar u mržnji,jednostavno nam se ne bi dalo pisati,ali vjerujem da većina nas iz Hr poštuje srpske uspjehe u košarci. 
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use