Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

  • Goksim pinned this topic
Objavljeno

Manchester City – FC Schalke
Referee: Clement Turpin (FRA)
486920397_ManchesterCity.thumb.png.f0f5f8c73a8b6bb0a281286f57e5bc3e.png

Juventus – Atletico de Madrid
Referee: Björn Kuipers (NED)
Juventus.thumb.png.4fda94476f40e994f6dd47161ac82cf9.png

(Koeficijenti 11.3. u 23:15 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno
prije 5 sati, Goksim said:

Manchester City – FC Schalke
Referee: Clement Turpin (FRA)
486920397_ManchesterCity.thumb.png.f0f5f8c73a8b6bb0a281286f57e5bc3e.png

Ako se mene pita ovo je visoka granica za jednu utakmicu u kojoj je City domacin (posjed lopte barem 70%) i pitanje je samo sa koliko razlika ce City poslati Schalke kuci.

Schalke pusi sve redom, izgubili protiv Werdera 4:2 u gostima, kuci izgubili protiv Düsseldorfa 4:0 i prije toga izgubili protiv Mainza 3:0 u gostima. Znaci od "no name" ekipa primili 11 golova. Pa sta ce im onda tek City uciniti? Da ja imam dijecu, 100% im ne bi dao da gledaju ovu utakmicu :D.

To mi je prvo palo na pamet u vezi kartona (da nije za kladjenje) ali opet mogu igraci Schalkea poluditi i lomiti sve pred sobom - ako vec sve redom puse, onda da barem izgube muski. 

Inace mi se isto svidja kvota kod bet365 od 1.57 da ce City zabiti 3 ili vise gola, a 2.37 za 4 ili vise.

 

Objavljeno
prije 5 sati, Goksim said:

Juventus – Atletico de Madrid
Referee: Björn Kuipers (NED)
Juventus.thumb.png.4fda94476f40e994f6dd47161ac82cf9.png

 

Ja sam ulovio granicu od 5,0 kartona i koeficijent 1,80 ali ovo je nažalost izdržalo jako kratko. Mislim da je i granica od 5,5 kartona prihvatljiva. Znamo kako igraju i Juventus i Atetico Madrid u važnim utakmicama i za očekivati je veći broj kartona. Ne bi se iznenadio da utakmica završii blizu dvoznamenkastog broja.

Ono što bi svakako sugerirao jest double pobjeda Juventusa i over 5,5 kartona! Zašto? 

Juventus je favorit u ovom susretu i treba im pobjeda od dva gola razlike za produžetak (2:0) ili pobjeda od 3 i više golova razlike za prolaz dalje. Dakle, Atleticu i poraz od jednog gal razlike ide na ruku i ako bude 1:0 za Juve Atletico neće previše razmišljati kako dati gol već kako ga ne primiti. Naravno da će gledati iskoristiti svoje prilike, ali biti će fokusirani na obranu. 

Pod pretpostavkom da Junvetus povede i pobjedi utakmicu za očekivati je i ogroman broj kartona. Naime, pobjeda Juventusa znači i da ćemo imati neizvjesnu utakmicu i da će pitanje oko prolaska dalje biti otvoreno. Mislim da je malo vjerojatno da vidimo pobjedu Juventusa i manji broj kartona i ovaj dobuble koji bet365 nagrađuje sa ogromnih 3,10 mi se čini kao must take za ovu utakmicu. Ne vidim bolji i pametniji double jer jednostavno jedan ishod uvjetuje drugi. Ako Juventus bude slavio mislim da su šanse barem 80% i za over kartona...

SY9eG77.png

Objavljeno
prije 6 sati, nba1911 said:
prije 12 sati, Goksim said:

Manchester City – FC Schalke
Referee: Clement Turpin (FRA)
486920397_ManchesterCity.thumb.png.f0f5f8c73a8b6bb0a281286f57e5bc3e.png
 

Ako se mene pita ovo je visoka granica za jednu utakmicu u kojoj je City domacin (posjed lopte barem 70%) i pitanje je samo sa koliko razlika ce City poslati Schalke kuci.

Schalke pusi sve redom, izgubili protiv Werdera 4:2 u gostima, kuci izgubili protiv Düsseldorfa 4:0 i prije toga izgubili protiv Mainza 3:0 u gostima. Znaci od "no name" ekipa primili 11 golova. Pa sta ce im onda tek City uciniti? Da ja imam dijecu, 100% im ne bi dao da gledaju ovu utakmicu :D.

To mi je prvo palo na pamet u vezi kartona (da nije za kladjenje) ali opet mogu igraci Schalkea poluditi i lomiti sve pred sobom - ako vec sve redom puse, onda da barem izgube muski. 

Inace mi se isto svidja kvota kod bet365 od 1.57 da ce City zabiti 3 ili vise gola, a 2.37 za 4 ili vise.

Samo da se priključim na over 4 kartona ovdje. Schalke je ekipa koja prima najviše kartona u Bundesligi, kako crvenih tako i žutih, tako da mislim da ova granica od 4 kartona ima potencijala za over. Pogotovo to mislim, jer je Clement Turpin sudac u ovoj utakmici, a u Ligi prvaka mi njegova statistika ulijeva velike nade, jer je u prošloj utakmici pokazao sedam žutih kartona, uz jedan crveni. Prije toga je sudio Ajaxu protiv Bayerna gdje je pokazao dva crvena i pet žutih, što znači da bi mogao možda i u ovoj utakmici da pokaže koji crveni, ali mislim da ako itko dobije crveni da će biti iz ekipe Schalkea. U svakom slučaju u bet365 kladionici se crveni računa kao dva žuta i to je velika prednost neke kladionice ako mene pitate. Over 4 kartona mi se čini vrlo razumljivim. Sretno svima večeras!

Screenshot_3.png.48755b6c75db695d47c985d31f642788.png

Objavljeno

Juventus - Atletico // Pobjeda Juventus + Saul dobija žuti bet365 - 5,52

Atletico je ekipa koja se zna braniti u totalno nevažnim utakmicama a da ne govorimo o ovoj utakmici u kojoj imaju solidnu prednost te u kojoj se u potpunosti mogu posvetiti defanzivi. Teško je očekivati da mogu izdržati konstantne napade svih 90 minuta, te mislimo kako Juve može doći do pobjede ali pitanje je da li će ona biti dovoljna za prolazak? Očekujem dakle dominaciju Juventusa, neku tešku pobjedu i "makljažu" sa obje strane.

Saul je jedan od ključnih igrača u sistemu Simeonea, igrač je sa najviše žutih ove sezone u ekipi Atletica ( u La ligi je dobio čak 6) i vjerujem kako je upravo njegov zadatak a i zadak svih veznih igrača da vrše presing i prekidaju napade.

igram.thumb.jpg.d0ca1963b53371296faf7743f3246106.jpg

Objavljeno
prije sat vremena, IzudinB said:

Samo da se priključim na over 4 kartona ovdje. Schalke je ekipa koja prima najviše kartona u Bundesligi, kako crvenih tako i žutih, tako da mislim da ova granica od 4 kartona ima potencijala za over. Pogotovo to mislim, jer je Clement Turpin sudac u ovoj utakmici, a u Ligi prvaka mi njegova statistika ulijeva velike nade, jer je u prošloj utakmici pokazao sedam žutih kartona, uz jedan crveni. Prije toga je sudio Ajaxu protiv Bayerna gdje je pokazao dva crvena i pet žutih, što znači da bi mogao možda i u ovoj utakmici da pokaže koji crveni, ali mislim da ako itko dobije crveni da će biti iz ekipe Schalkea. U svakom slučaju u bet365 kladionici se crveni računa kao dva žuta i to je velika prednost neke kladionice ako mene pitate. Over 4 kartona mi se čini vrlo razumljivim. Sretno svima večeras!

Screenshot_3.png.48755b6c75db695d47c985d31f642788.png

Znači tu treba biti 5 kartona. Teško da ce City dobit više od dva ( ako i tolko ) ako ce u prvih pola sata doci do dva razlike. Znaci Schalke mora napravit barem tri kartona.

Pa po meni je bolja opcija da Schalke ima više od 2,5 kartona kvota 1,96 unibet

Objavljeno

City - Schalke // bet365 - 3,00

Ja sam negdje pročitao da Schalke u Englseku dolazi sa drugom ekipom, jer trener ekipe se mora skoncentrisati na Bundesligu kako bi uspio zadržati svoj posao. Svima je već jasno da protiv Citya nemaju šanse za prolazak a posebno ukoliko bude igrala druga ekipa ili izmješan sastav tek onda možemo očekivati pravi potpo Schalkea, posebno zato što nisu poraženi u prvoj utakmici.

Mislim da će ovo City htjeti riješiti sa većom razlikom i ne prepustiti ništa slučaju pa da im se desi sudbina kao Realu ili PSG-u.

bilder.thumb.jpg.f0c6d6ddb4814d545b941e09ce5f71b6.jpg

Objavljeno
prije 8 minute, crash1 said:

City - Schalke // bet365 - 3,00

Ja sam negdje pročitao da Schalke u Englseku dolazi sa drugom ekipom, jer trener ekipe se mora skoncentrisati na Bundesligu kako bi uspio zadržati svoj posao. Svima je već jasno da protiv Citya nemaju šanse za prolazak a posebno ukoliko bude igrala druga ekipa ili izmješan sastav tek onda možemo očekivati pravi potpo Schalkea, posebno zato što nisu poraženi u prvoj utakmici.

Mislim da će ovo City htjeti riješiti sa većom razlikom i ne prepustiti ništa slučaju pa da im se desi sudbina kao Realu ili PSG-u.

bilder.thumb.jpg.f0c6d6ddb4814d545b941e09ce5f71b6.jpg

Kako nisu poraženi? Schalke je izgubio 3:2

Objavljeno

Juventus - Atletico Madrid BTTS (2.05) bet365

Cijelo ljeto i sve do ovog trenutka, Stara dama je željela da osvoji trofej Lige prvaka. Oni su doveli neke izvanredne igrače i poboljšali svoju momčad sa samo jednim ciljem na njihovim umovima, a to je da dignu ovaj trofej. Međutim, u roku od pet minuta, ekipa Diego Simeonea je odložila te planove. U prvoj utakmici je glavna tema bila povratak Cristiana Ronalda u Madrid. Ali od njegovog transfera u Juventus, izgleda da je zvijezda izgubila svoj osjećaj za postizanje golova u omiljenom natjecanju. Za igrača koji postiže barem po deset golova u Ligi prvaka svake sezone, postizanje jednog gola u šest utakmica jednostavno nije prihvatljivo. Ali transferi uvijek imaju taj neki side efekt i izgleda da je jedan defanzivno nastrojen tim uspio prekinuti njegovu impresivnu formu u Europi.

Atletico definitivno ima prednost u drugoj utakmici, dok imaju nevjerojatno monstruoznu obranu. Sve što trebaju uraditi jeste da osiguraju i zaustave sve napade koji budu išli u njihovom smjeru u Torinu u sljedećih 90 minuta. Atletico Madrid zna da se nosi sa pritiskom, zato će ovo biti jedna teška utakmica za Juventus. Iako jedna protiv druge igraju najbolje obrane u Europi, očekujem jednu napadačku utakmicu, pogotovo od strane Juventusa.

Vođeni Ronaldom, Juventus je tražio od svojih navijača da stanu iza njih i budu njihov 12 igrač na domaćem terenu. Portugalac je čak obećao preokret lojalnim navijačima talijanskog tima. Međutim, možda bi se to moglo i dogoditi, jer nema najboljeg braniča Atletico Madrida Diego Godina, koji je ozlijeđen. To će biti veliki hendikep za Atletico Madrid i vjerujem da oni neće biti u stanju da zadrže Juventus van svog kaznenog prostora. Juventus ovdje mora postići barem dva gola kako bi imali šansu za prolaz, a da u tome ne prime gol. Atletico je vrlo pametna ekipa i mislim da bi i oni također mogli da iskoriste nešto stariju obranu Juventusa i postignu barem taj jedan počasni gol, jer mislim da ovdje neće biti produžetaka. Očekujem da oba tima postignu gol u ovoj utakmici. Sretno!

Screenshot_4.thumb.png.4e90565839a961fceb6d28af1f41f0fe.png

(Koeficijenti 12.3. u 14:15 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Sheffiled - Brentford // Pobjeda domaćina bet365 - 1,90

S obzirom da su naajbolja domaćinska ekipa u ligi, da su u strašnoj formi jer za poraz ne znaju dva mjeseca te da se direktno bore za drugo mjesto koje vodi direktno u PL, koeficijent od 1,90 mi se čini vrlo primamljiv, bez obzira na nepredvidljivost ove lige. Sheffild je kvalitetna ekipa i sve osim pobjede za njih će ovdje biti razočaranje.

Gosti su također u sjajnoj formi. U zadnjih 9 utakmica su upisali 7 pobjeda i dva poraza ali za ovaj meče neće računati na provg golmana Bentleya što bi mogao biti veliki hendikep za ekipu. 

1.thumb.jpg.7d25f996074080742d21e5ea085612e7.jpg

Objavljeno

Bristol City - Ipswich 1 (1.55) bet365

Uz Ligu prvaka danas ima i dosta utakmica iz engleskih nižih liga, međutim, ne preporučujem da ih igrate previše, ovako par njih se može izdvojiti, barem iz Championshipa u kojem mislim nema nikakvih sumnjivih radnji. Bristol City se trenutno nalazi na sedmoj poziciji Championship tabele, gdje imaju 54 boda, samo jedan manje od Derbyja na toj šestoj poziciji. U ovoj ligi prvih šest ekipa to jest, prve dvije ekipe direktno idu u Premier ligu, dok se ostalih četiri koje završe, to jest do šestog mjesta bore za prolazak dalje. Za tu šestu poziciju se bore Derby, Bristol City i Nottingham u ovom trenutku, ali Bristol City ima utakmicu manje i to je velika prednost za njih, pogotovo jer igraju protiv najgore ekipe u ligi. Bristol je imao nekoliko loših rezultata u posljednje vrijeme, a u posljednjih pet utakmica su izgubili tri. Svi ovi porazi su bili protiv vrlo jakih ekipa i mislim da je ovo savršena utakmica za povratak na pobjedničke staze. Ipswich ima 22 boda, sedam manje od Boltona i mislim da je ovo kraj sezone za njih, jer teško će se izvući iz ove situacije. Imaju čak 20 poraza u 36 utakmica. Ove sezone su ostvarili samo tri pobjede. Imaju najgoru obranu u ligi koja je primila 60 golova u 36 utakmica. Zaista katastrofa od tima i mislim da će to Bristol pred svojim navijčima znati iskoristiti. Sretno!

Screenshot_5.thumb.png.e5acc16d1b9728f6f080c0f10b8ffe23.png

(Koeficijenti 12.3. u 14:34 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Dijon - PSG | Pobjeda PSG-a + prvi do pet kornera (1.68)

PSG je ove sezone već osvojio ligu, oni imaju 14 bodova više od Lillea i čak dvije utakmice manje. Sada igraju protiv jedne od tri najgore ekipe u ligi. Dijon je ove sezone katastrofalan i mislim da će ispasti. Dijon ima četiri poraza u posljednjih pet utakmica i ove sezone su od sada ostvarili samo pet pobjeda, a čak 16 poraza. Imaju jednu od najgorih obrana u ligi i nisu postigli gol u tri od pet posljednjih utakmica. Kada je forma Dijona kod kuće u pitaju, oni su u 13 utakmica ostvarili samo tri pobjede. Postigli su samo 11 golova, a primili čak 20 pred svojim navijačima do sada. Treći tim su od pozadi kada je forma kod kuće u pitanju. O PSG-u nemam što mnogo govoriti, oni jesu ispali iz Lige prvaka, ali imaju zaista neprikosnoven rekord u ligi, a u gostima su najbolji tim do sada. Imaju samo jedan poraz u gostima koji je došao protiv Lyona. Imaju najbolju obranu u ligi kada igraju u gostima. Mislim da će ovo PSG riješiti u svoju korist i tako ostvariti još veću prednost nad Lilleom. Koeficijenti mi nisu nešto na pobjedu PSG-a pa sam zbog toga izabrao upravo tu okladu sa utrkom kornera koja se može kombinovati u bet365 kladionici. 

PSG je također najbolji po skoro svakoj statistici u ovoj ligi pa tako i kornerima. PSG je ove sezone prvi do pet kornera stigao u 18 od 26 utakmica, a po utakmici u prosjeku prave 6.88 kornera, tako da očekujem da ova oklada lagano prođe protiv Dijona. Sretno!

Screenshot_7.thumb.png.e11e61ef117bf8067ce0d4494275b249.png

Screenshot_6.thumb.png.8a1464a6bbb9716764da6138b83d47f8.pngScreenshot_9.png.8e8b991f45aaaabea367db0469a5c590.png

(Koeficijenti 12.3. u 15:38 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Juventus - Atletico Madrid | over 7.5 kornera (1.90) bet365

Već sam pisao o ovoj utakmici, a danas će svi forsirati Juventusovu pobjedu siguran sam, ali takva je situacija da se to mora ispratiti zaista, jer nije svaki dan Liga prvaka. Pošto jure zaostatak od 0-2 očekuje se veliki pritisak, a Atletico se dobro brani što sam već i spomenuo, tako da očekujem dosta kornera u ovom susretu. U prvoj utakmici Juventus je imao sedam kornera i očekujem i danas da mogu imati isto, jer igraju pred svojom publikom i igraće napadački. Sretno!

Screenshot_10.png.0a44fdd8da1f82eceecdb84d9f96f1a1.png

(Koeficijenti 12.3. u 17:50 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Juventus vs Atletico Madrid, Liga Prvaka

 

Juventus osvaja Ligu Prvaka, Juventus prolazi dalje, Juventus vs Atletico Madrid 1,(X), penal na utakmici (DA)

 

 

Najpre da napisem maloletnim kladionicarima nekoliko recenica o Legiji Stranaca. Legija Stranaca je elitna jedinica Francuske vojske koja postoji skoro pa 190 godina. Najpoznatija, najmocnija, najelitnija, najuticajnija, najhrabrija, najobucenija....sve sto pocinje sa naj se vezuje za ovu vojnu formaciju. Legija Stranaca je legalni, integralni deo francuske kopnene vojske, formacija koja danas broji vise od 7000 dusa, iskljucivo od dobrovoljaca iz mnogih zemalja. Za ovu najpoznatiju vojnu formaciju uopste nije bitno kakve su etnicke, religiozne ili jezicke pripadnosti dobrovoljci koji dolaze. Cak nije bitno ni da li su i koliko ratoborni, tvrdi, zeljni krvi, opasnosti, avantura, pustolova,  cak nije potrebno ni da osecate privrzenost Francuskoj. Vazno je samo jedno, “Legio Patrio Nostra” odnosno “Legija je nasa domovina”, spreman sam da se borim, dam krv, umrem samo za Legiju, nista drugo nije vazno. U neka stara, dobra vremena, kada je vazduh bio cist, a sex prljav, jedan od ciljeva formiranja Legije Stranaca je bio i sprecavanje prolivanja krvi francuskih drzavljanja, pa je utociste u ovoj vojnoj formaciji mogao naci svako. Ukoliko bi uspeli da prodju obuku, clanovi Legije stranaca bi mogli da postanu i najveci probisveti, masovne ubice, kriminalci, begunci od zakona, beskucnici, krvnici u potrazi za egzistencijom ili u potrazi za krvlju. Cak i da ste u “normalnom” zivotu masovni ili serijski ubica, u Legiji Stranaca bi teoretski, mogli da pocnete zivot iz pocetka. Mogli bi da dobijete novi identitet, platu, novac, dokumente, mogli bi da opet budete kamilica jer Legija stiti svoje clanove. Teoretski receno, ja bih mogao da uletim u svlacionicu Liveropoola i rucnim bacacem pobijem sve igrace, ukljucujuci i strucni stab, a posebno trenera, jer me nerviraju, i ukoliko bih uspeo da pobegnem ovim kriminalcima iz policije, teoretski bih mogao da se zastitim u Legiji Stranaca. Pokucam na vrata, kuc kuc, dobar dan, ja sam popo64, danas sam ucinio jedno plemenito delo, ugasio sam Liverpool da vise nikada ne postoje, ostaje mi da to ucinim i sa Arsenalom, hocete li da me primite kod sebe? Nakon sto bi me ugostili, pomogli da operem krv sa sebe, ostala bi samo jedna sitnica, da prodjem prijemni ispit. Pre nego sto pocne prijemni ispit, prvo sto ti kazu jeste da “znoj pri obuci, sprecava krv na zadatku” tako da odmah znas na cemu si. Pocinje se sa lekarskim i zdravstvenim pregledima. Ne mozete da ste beba u kolevci, ali ni penzioner koji hrani golubove u nekom parku. Ne mozete da ste guliver od tri metra, ali ni patuljak. Ne mozete da budete teski 300 kilograma, ali ni pedeset. Ne mozete da imate ravna stopala, probleme sa kostima ili zglobovima, ne sme nista da vas boli, ne mozete da imate hemoroide, ne mozete da imate toliko los vid da ne razlikujete nilskog konja od zebre. Ako uspete da prezivite iscrpne lekarske preglede, prelazite na visi nivo, psihijatrijske, psiholoske i ostale mentalne testove. Na tim testovima proveravaju da li ste sposobni ili spremni da poginete kao pas, kao jeftino placeni profesionalni vojnik, da li ste spremni da zivite bez kontakta sa spoljnim svetom, rodbinom, prijateljima, porodicom...Detaljno vam analiziraju i psihosocijalni profil, tj da li ste spremni na odanost, privrzenost i upucenost ka grupi,da li ste spremni na ekstremne uslove zivota, izolovanost od ostatka sveta, da li u sebi nosite potencijal da ne prigovarate, ne dajete sugestije, ili, ne daj Boze, postavljate pitanja. Cak i da uspete sve to da predjete, zdravstvene, lekarske, psiho i ostale testove, ostaje poslednja prepreka. Ne smete da kazete da simpatisete Liverpool ili Arsenal. Ako tu padnete, dzaba vam sto izgledate kao Terminator. Ako neko sa foruma i ode na prijemni ispit, gledajte da zapamtite odgovor na poslednje pitanje koje vam postave “...kada bi ligu igrali Liverpool, Arsenal, Napoli, Dortmund, Tottenham....ko bi bio prvak?” Odgovor koji vam omogucava prolaz na testu je “NIKO” zapamtite to. Sto se mene tice, verujem da ne bi, u mom slucaju, insistirali na tom pitanju, valjda bi im bilo dovoljno to sto sam napravio masakr u svlacionici the redsa. Nakon sto ste dokazali mrznju ka tim govnima, pola posla je otaljano. Ostaje druga polovina, obuka. Obuka je ostra, jeziva, zastrasujuca, mentalno i fizicki neizdrziva, i prelazi ivicu humanosti. Ko je prezivi, spreman je da pogine, a i naucio je da “..se salje samo tamo gde se umire kao pas.”

Na svetu ne postoji vojna sila koja je toliko cesto i dugo umesana u vojne operacije. Bili su kod “nas” u Bosni, ali i Indokini, Alziru, Maroku, Siriji, oba svetska rata, Meksiku, jugoistocnoj Aziji, jednostavno u svim vukojebinama gde se gine. Za skoro 200 godina postojanja ove najelitnije vojne formacije na svetu, poginulo je nesto manje od 40.000 legionara. Ljudi znaju sta ih ceka, ili barem pretpostavljaju, verovatno znaju i da na svakih 100 prijavljenih kandidata, bude primljeno tek nekih 13, pa ipak svake godine se prijavljuje nekoliko desetina hiljada kandidata iz celog sveta. Ko prodje svu tu golgotu, potpisuje ugovor, prvi na pet godina sluzbe. Plata je od 900 do 1300 eura uz razne dodatke, i to u cashu, dobijate novi identitet, nove dokumente, sve je novo...novo ime i prezime, novo mesto i datum rodjenja, cak i novi roditelji. Kada jednom krocite u Legiju, ona vas zauvek stiti od nasrtaja spolja. Zato se i teoretski isplati masakr u svlacionici Liverpoola, jer vas, teoretski nikada ne moze stici ruka (ne)pravde. Ako neki legionar cak i prezivi, ili kao macka ima devet zivota, moze da se dovuce cak i do penzije, i to dozivotne, i to posle, samo dvadeset godina sluzbe, eeeejjjjj. Penzija se isplacuje i u inostranstvu, a ako ste ranjeni ili invalid, imate pravo na dozivotno besplatno lecenje i negu. Nakon dve godine sluzbe, sticete francusko drzavljanstvo, a drzavljanstvo mozete steci i “po krvi”, ako ste ranjeni cak i prvog dana sluzbe, jer drzava Francuska postuje one koji su dali krv za nju. Prica se da su najveci krvnici u redovima legionara tradicionalno juznokorejanci, ceceni, gruzijci, brazilci, a kazu da su i svi balkanci pokazali izuzetnu krvolocnost.

Sve ovo gore sto sam napisao, zapravo i nisam morao, ukratko o tome kakvi su ratnici legionari, mogao sam napisati kroz pricu o legendarnoj, najpoznatijoj borbi na svetu... postovani kladionicari...bitka kod Camerona, Mexico, vezite se ...polecemo.     

U rano jutro, 30.04.1863 godine grupa od 62 legionara je upala u zasedu u nekoj vukojebini u Mexicu, te su bili prinudjeni da se povuku do neke hacijende Cameron i tu se utvrdili, zatvorili prilaze, i spremili za otpor vojsci koja je u pripremi opsade brojala preko 2000 vojnika. 62 legionara protiv 2000 juznoamerickih zlikovaca, eeeeejjjjj. Posto su upali u zasedu, legionari nisu imali skoro pa nista. Ogranicene kolicine municije, bez vode i hrane, brojcano u bezizlaznoj situaciji... ali su imali Jean Danjou-a, visestruko odlikovanog kapetana,  koji je u jednoj od mnogobrojnih misija izgubio ruku. Elem, to ga uopste nije sprecilo da ratuje, cak i drvenom rukom, i udje u istoriju kao jedan od najvecih ratnika na svetu, jedan od najcasnijih legionara. Realnost po legionare zatocene u hacijendi je bila vise nego bezizlazna, ali su ipak dali zavet svom kapetanu da se nece predati. Napadi zlih meksikanaca su se redjali u nizovima, rastao je broj poginulih i ranjenih na obe strane, cak su zlikovci iz Mexica nekoliko puta upucivali pozive na casnu predaju, koju su sveti legionari odbijali. Do veceri, nakon vise od 11 sati krvnicke borbe, i nakon sto su poginuli kapetan Danjou, njegov zamenik porucnik Vilain, te zamenikov zamenik Nlaudet, u hacijendi su ostala tri vojno sposobna legionara, i nekoliko ranjenika, ali bez kapi vode i bez i jednog metka. Umalo da zaboravim, i to da su zlikovci iz Mexica, bacali baklje ka hacijendi pokusavajuci dimom da isteraju hrabre legionare. Na kraju, preostala trojica su isukali bajonete, povukli iza sebe preostale ranjenike i u nekom uglu, bez i jednog metka cekali poslednji nasrtaj zlikovaca. Ispred njih je iskoracilo meksicko go***, pukovnik Cambas i ponudio casnu predaju. Legionari su prihvatili predaju uz dva uslova, da se ranjenicima pruzi medecinska pomoc i da zadrze naoruzanje, cak i bajonete nisu hteli da predaju (legionari nikada ne predaju oruzje). Romantizovana verzija ove bitke kaze da je meksicko go*** izgovorilo : “...ovakvim borcima nista ne mogu odbiti...” te da su preziveli ranjenici kasnije zamenjeni za zarobljene sa suprotne strane.

Ovo je bila romantizovana strana istorije, ali od romantike se ne zivi, zivi se od tiketa.

 

Juventus osvaja Ligu Prvaka, Juventus prolazi dalje, Juventus vs Atletico Madrid 1, (X), penal na utakmici (DA)

 

redovno overavam svoju zdravstvenu knjizicu, sto znaci da sam zvanicno zdrav, i normalan. To imam napismeno, a kakav sam u praksi mozemo da diskutujemo. Naravno da ni malo nisam siguran da veliki Juve moze da prodje Atletico Madrid. Zapravo, gotovo sam siguran da imaju male, veoma male sanse. Ubedjen sam da bi lakse izbacili i Barcelonu i ManCity, cak i da su izgubili u prvoj utakmici sa po 0:3. Cak ne vidim ni moguci scenario kako bi Juve mogao da izbaci spance. Zapravo vidim samo jedan moguci scenario, ali o tome malo kasnije. Obican svet, prosecni ljubitelji sporta, rulja, stado, stoka, masa... smatra da je Juve ocajno odigrao u prvoj utakmici, da su zasluzeno izgubili, a narocito da su vec (zasluzeno) ispali i da je nemoguce da jednom Atleticu uvale tri, a kamoli cetiri gola. Ja nisam prosek, ja nisam rulja, stado pa da idem tamo gde mi kazu, odnosno da mislim kako vecina misli. Uopste se ne slazem da je Juve igrao ocajno, a narocito se ne slazem da je vec ispao, pogotovo pre uzvratne utakmice.Da li je moguce da Juve lako prodje? Nije. Da li je moguce da Juve prodje, ali tesko? Da, svakako. Da li je moguce da se 62 coveka 11 sati bori protiv 2000 zlikovaca? Nije. Da li se to dogodilo? Jeste. Da li je moguce da 62 coveka pobije ili rani 400 zlikovaca? Jeste, sve je moguce, ako ste hrabri, i ako se borite. Da li ce se Juve boriti, i to kod kuce?Hoce, budite sigurni u to. Da li ce se Mandzukic, Chiellini i Ronaldo vuci po terenu kao sline? Da li se boje? Da li su se vec predali? Ne, ne i sto puta ne. Da li sam spreman da se borim sa njima? Uvek, uvek bih isao sa Mandzukicem u rat. Pazite, ja od drzave u kojoj sam rodjen nista nisam dobio, osim poziva za vojsku. I naravno da nisam otisao. Sa Mandzukicem, Chillinijem i Ronaldom, idem bilo gde i to cak sa nozem u zubima, kao i oni. Da li bi isao u rat sa Manéom, Sturridgom, Origijem, Lallanom ili Hendersonom? Sa tim govnima, ni kafu ne bi popio. Pa da li ste gledali onu utakmicu Liverpool vs Bayern? Pa to nije bilo 0:0, vec nista :nista. Ubitacni napad, rock'n'roll fudbal Jurgena Kloppa, poezija od napadackog fudbala... ma dajte, molim vas, pa nije Juventus Liverpool.

Necu uopste da gubim vreme o sastavima, situacijama u oba kluba, prvoj utakmici...zivot je previse kratak da gubim vreme na to.

Rezon da igram na Juventus:  Svemocni bet365 nudi kvotu 17,00 da ce Juventus osvojiti Ligu Prvaka. 17,00 eeeejjjj, i to samo zato sto su izgubili prvu utakmicu sa 0:2, kao da se uzvrat ne igra. Dakle, bet365 nudi kvotu 10,00 na govna iz Liverpoola, kvotu 11,00 na truli ManUtd, a na Tottenham 13,00 dok je kvota na Juventus 17,00 Kvota skoro pa dupla na antepost na jednog Juventusa, u odnosu na govnarske gubitnike poput Liverpoola ili Tottenhama. Sampioni drvenih medalja i sampioni osvajanja NICEGA, imaju kvotu po 10,00 ili 13,00 da osvajaju Ligu Prvaka. Ako mi ostane vremena posle pisanja ovog posta, poslacu mail ovima iz Bet365 da ponudim svim igracima koji igraju antepost na Tottenham ili Liverpool da sami upisu kvote, koje rekordno isplacujem licno, dok uplate delim sa Bet365-om. 50% 50% Koja govna ovi iz Liverpoola i Tottenhama...cccccc, jednom se oklizne Steven Gerrard, drugi put ManCity kupili arapi, treci put  Leicester igrao dopingovan, cetvrti put  Conte preuzeo Chelsea...jedino qurci iz Liverpool-a i Tottenham-a nikada da dodju na red...cccccc... Inace, do pre desetak dana, Juventus je bio ravnopravan kandidat po antepost kvotama sa ManCity-om i Barcelonom, a sada ima kvotu isto kao i Ludogorets. Ja jedva cekam da se borim zajedno sa Juventusom, verujem u hrabrost i srcanost, barem cu se boriti zajedno sa njima. Juventus nije ekipa balavaca, nije ekipa crnaca pa da se bojim. Odigrali su svi zajedno nekoliko miliona utakmica, iskusni su, sigurno se nece bojati, u to sam siguran. Sta ulazem? Samo novac, ako padnem, izgubicu novac. Niko mi nece reci da sam budala, sto sam pao na kvoti 17,00, pa nije valjda sramota pasti na tolikoj kvoti? Sta mogu da dobijem? Adrenalin, osecaj da igram u sastavu Juventusa, osecaj da me publika nosi, i najvaznije OSECAJ DA SAM PROBAO, A NAROCITO DA SAM SE BORIO I VEROVAO, kao i legionari u Cameronu. Ako padnem, nece mi biti ni prvi ni posledni put. Sta jos dobijam ako prodjem; slavu na forumu, zamislite osecaj da sam napisao post u kome igram na kvotu 17, 00 i prolazim. Osim toga, privlaci me i osecaj da ne pripadam rulji, stadu, prosecnima koji tvrde da Juve nema sansu. Ako Juventus nekako prodje dalje, bicu vas ekskluzivni dopisnik sa svetog Wimledona, iako me niko za to nije pitao. I na kraju, ako Juve prodje, ne tvrdim da sam vec naplatio kvotu 17,00, ali cu kasnije razmisljati kako to da branim

Juventus volim i zato sto je jedinstven klub na svetu po tretiranju igraca. Igrace tretiraju kao stoku. Otresli su Del Piera kao go***, kada je pomislio da bi mogao da se vuce po terenu, jer je legenda kluba. Ista prica i sa Buffonom. Hoce da brani i posle 40-te godine. Moze, ali medju plastikom sa onim padavicarem. Higuain je kupljen kao najveca investicija u istoriji kluba, i to samo da bi sjebali Napoli, pa kada je dosao Ronaldo, m'rs iz kluba, ne trebas vise, idi u Milano ili Chelsea pa igraj utakmice cetvrtkom. Sa druge strane, sa Mandzukicem su produzili ugovor na jos dve godine, podigli mu platu, opet je treci najplaceniji igrac u klubu, iako ce po isteku ugovora imati 35 godina. Znate li da je Mandzukic i zamenik kapitena u timu, mada uopste nije standardan prvotimac?!?!?!

Postovane kolege, molim vas da mi dozvolite jos malo da filozofiram, pre nego sto zavrsim analizu. Jednostavno ne mogu da izdrzim, moram negde da se istresem. Znam da nema nikakve veze sa Ligom Prvaka, ali poludecu ako ne napisem deo o onoj sramoti u Chelsea-y. Dakle, moram da na forumu, za trenutak, istresem sve sto mislim o onom skandaloznom dogadjaju koji je video ceo svet. Ja sam video svakakve gluposti u svom zivotu, ali “ono” iz Chelsea je daleko “best of”.

Secam se incidenta izmedju trenera NBA ligasa Golden State Warriorsa Carlesima i Sprewella koji je trenera zgrabio za vrat nakon sto mu je ovaj nesto zamerio. Secam se i klasicnog nokauta trenera Fiorentine kada je potopio Ljajica. Takodje se secam i recnika teniserke Putintseve koja je vredjala svog trenera u toku dozvoljenog time-auta, ne znajuci da su kamere ukljucene ( inace, trener i igracica se hebu kao stakori i to danonocno, pa je i recnik bio primeren nekom paru koji je intiman) Ali, ovo sa Sarrijem je neprevazidjeno. Definitivno, “best of”. Nemam reci da opisem ono javno izvrdavanje ruglu, javna sramota jednog trenera, koja je obisla svet. Da ne gubim vreme na golmana, dovoljno je reci – fudbaler, pa jos golman. Da je golman normalan covek, ne bi bio ogranicen na 16 metara. Ali trener, ccccc.... pa da napisem nesto i o toj budali. Dozvoliti onakvu javnu bruku, kakvu je sebi dozvolio Sarri, moze samo budala. Meni nije dovoljno sto je on trenerski “mrtvac koji hoda” u Chelsea-u, zelim mu sve najgore u zivotu, zelim mu i dalje da osvaja drvene medalje,a narocito mu zelim da i dalje drzi igracima glavu dok povracaju da se ne unerede kojim slucajem. Zelim mu posle Chelsea da nastavi u Tottenhamu, Liverpoolu, Dortmundu, Arsenalu, i da na kraju zavrsi opet u Napoliju. E to je razlika izmedju plastike i Juventusa. U Juventusu, jedan Dybala zulja klupu, a Mandzukicu produzuju ugovor i daju kapitensku traku, dok u plastici Kepu Arrizabalagu, budalu od samo dvadeset godina ni metalnim sipkama ne mogu da nateraju da izadje sa terena. Sta mislite kako bi se zavrsila prica sa Kepom Arrizabalagom, da je trener Chelsea Zeljko Obradovic umesto onog italijanskog pajaca?

Kako mislim da Juventus moze da prodje;  Verujem da su u stanju da daju jedan gol, gotovo sam siguran u to. Pogledajte napad,  Ronaldo, Mandzukic, Pjanic, Dybala, Douglas Costa... jedan ce uvaliti nema dileme. Drugi gol pretpostavljam da ce dati Uefa. Pa toliko puta su navukli za Barcelonu, mogu valjda jednom i za Juventus. Za Barcelonu su davali golove rukom, namestali im zreb, ko ce im zameriti ako daju jedan gol i za Juventus? Inace, predsednik kluba Agnelli je.ujedno i predsednik Evropske Asocijacije klubova pri Uefi, pa verujem da ce “slucajno” svratiti i do sudijske svlacionice da pita za zdravlje sudija, a imaju i dovoljno para da barem par miliona daju sudijama ispod stola. Pa samo u Parisu, sudija je produzio zaustavno vreme na devet minuta, samo da bi plastika dosla do gola. Stvarno verujem u Uefu, u neki offside gol, u neki nepostojeci penal, mozda iseku kablove sa strujom u sobi u kojoj je VAR. Pa koliko su samo titula najboljeg igraca na svetu poklonili seljaku iz Rosarija? Bilo im je dovoljno sto dribla budale iz Huesce, Valladolida ili Girone, da ga proglase za najboljeg na svetu, pa kako ce im biti tesko da daju barem jedan gol za Juventus. Ej, jeste culi najnovije vestii o seljaku iz Rosarija? Svi znamo da seljak iz Rosaria ne prihvata nista sto zahteva trcanje duze od dva i po metra. I bas sad nasli ovi iz argentinskog saveza da ga mrcvare da igra neke prijateljske utakmice protiv divljaka iz Marocca. Posto je seljaku iz Rosaria pun qurac trcanja, svoje ucesce je uslovio sa nekoliko uslova. Africki divljaci ne smeju da se trude, i igraju agresivno protiv seljaka iz Rosarija, nema intervjua, nema slikanja tokom i posle meca, nema selfija, i da ne mora da trci na utakmici. Vidim da seljak nije trazio jos dve stvari, mozda je zaboravio, pa cu ja da napisem zahteve umesto njega. Novinari moraju i da napisu da je visok 195 cm, i da uopste ne lici na cobanina. Ma hebes seljaka, da se vratim na Juve, dakle, jedan gol ce sigurno dati Juve, jedan ocekujem od Uefe, a posle neka je Bog u pomoci, neka se ekipe pokidaju na terenu.

Moguci rizik da propadnem kao zeton; odmah da kazem da uopste nisam siguran ni u sta, niti igram ni blizu maksimalnom ulogu. Ali necu ni stedeti. Kada sam vec odigrao da Juve osvaja Ligu Prvaka, logicno je da sam igrao i tikete da Juve prolazi dalje, kao i tikete sa “kecinom”, pa i X-om. Rizik je sto igram i protiv Atletico Madrida, kluba, kojeg uz Bayern i Juventus najvise simpatisem. Igram i protiv spanaca, druge najvece sportske sile u Evropi, nacije sa najispravnijim sportskim stavom u istoriji kolektivnih sporotva. Sve cega sam se dotakao u kladjenju protiv spanaca, propao sam kao najveci pocetnik. Secam se jednog od najbolnijih padova, pre godinu dana, kada sam igrao prolaz ManUtd sve sa Mourihnom protiv raspale Seville sa najgorim trenerom na svetu Montellom (1:2 u Manchesteru.) Da ponovim, lakse bih se odlucio da igram protiv Barcelone i ManCity-a nego protiv jorgandzija. Sve sto mislim o Atleticu, a volim ih koliko i kladjenje, moze se svesti samo u onu jednu sliku kada je Simeone pokazao “muda”,  “cojones”,  “coglioni”,  eto to je Atletico Madrid, o njima bi mi trebao jos jedan ovoliki post. Malo me i brine kako ce se razbojnici iz Uefe odluciti za koga da povuku. Agnelli je direktor ECA, dok je Atletico Madrid domacin finala, zaista ne bih voleo da se kriminalci  iz Uefe svadjaju, ili da ne mogu da se dogovore oko toga za koga da povuku. Inace, utakmica Atletico Madrid vs Juventus je za mene bila nesto najlepse sto sam gledao poslednjih godina u fudbalu, bilo je sve ono sto utakmica Liverpool vs Bayern nije. U Madridu, grotlo, publika urla, samo sto ne uleti na teren da se pobije. U Liverpoolu pevaju kao #@icke. U Madridu, radnici, studenti, ucenici, obican svet urla protiv Juventusa, sudiji zele da odrube glavu zbog ponisternog gola. U Liverpoolu, i dalje pevaju kao #@icke. U Madridu tvrdo, tenzije, varnice na sve strane, u Liverpoolu da se igralo jos tri dana, ostalo bi nista:nista. U Madridu Simeone pokazuje cojones, muda, coglione slikovito objasnjavajuci cime su igrali, u Liverpoolu Klopp se smeje nakon nista:nista, smatra da su se govna borila, cccccc....

Rizik je i sto sam nocas sanjao da je Atletico Madrid prvi poveo jos u cetvrtom minutu, to stvarno ne bih voleo, u tom, najgorem slucaju po mene, ceo ovaj post bi bio jedno obicno gubljenje vremena. Pre nekog dana, pitam poznanika, vlasnika zemaljske kladionice sta ce igrati na utakmici Juventus vs Atletico Madrid, a on ce kao iz topa “...tacan rezultat 1:4...” U tom slucaju, jedina dobra stvar je sto ce Juve, kao i Psg moci da se na miru posveti domacem prvenstvu

Objavljeno
prije 16 sati, Goksim said:

Ja sam ulovio granicu od 5,0 kartona i koeficijent 1,80 ali ovo je nažalost izdržalo jako kratko. Mislim da je i granica od 5,5 kartona prihvatljiva. Znamo kako igraju i Juventus i Atetico Madrid u važnim utakmicama i za očekivati je veći broj kartona. Ne bi se iznenadio da utakmica završii blizu dvoznamenkastog broja.

Ono što bi svakako sugerirao jest double pobjeda Juventusa i over 5,5 kartona! Zašto? 

Juventus je favorit u ovom susretu i treba im pobjeda od dva gola razlike za produžetak (2:0) ili pobjeda od 3 i više golova razlike za prolaz dalje. Dakle, Atleticu i poraz od jednog gal razlike ide na ruku i ako bude 1:0 za Juve Atletico neće previše razmišljati kako dati gol već kako ga ne primiti. Naravno da će gledati iskoristiti svoje prilike, ali biti će fokusirani na obranu. 

Pod pretpostavkom da Junvetus povede i pobjedi utakmicu za očekivati je i ogroman broj kartona. Naime, pobjeda Juventusa znači i da ćemo imati neizvjesnu utakmicu i da će pitanje oko prolaska dalje biti otvoreno. Mislim da je malo vjerojatno da vidimo pobjedu Juventusa i manji broj kartona i ovaj dobuble koji bet365 nagrađuje sa ogromnih 3,10 mi se čini kao must take za ovu utakmicu. Ne vidim bolji i pametniji double jer jednostavno jedan ishod uvjetuje drugi. Ako Juventus bude slavio mislim da su šanse barem 80% i za over kartona...

SY9eG77.png

Pozz svima...

Bolje mi se cini juve over 1.5 gola... a kvota 2... i dodaje se over kartoni 4 ukupno i juve over 0.5 i dobijes kvotu 3... a listic lakse prolazan... jer over pada samo ako juve pobjedi 1 0... ako bude 1 0 .. juve krene po 2 gol ako zabije kvota 2 prolazi.. ako dobije gol pada i pobjeda juveta... a 4 kartona ipak 1 manje od 5 .. i siguran sam da juve nece odigrat bez kartona...

20190312_203648.jpg

Objavljeno

Reading - Leeds 2 (1.66) bet365

Readingu nedostaje čak 10 igrača za ovu utakmicu (Baldock, Bodvarsson, Ejaria, Ezatolahi, Jaakkola, Kelly, Mcintyre, Obita, Oliveira, Rinomhota), dok je Leeds kompletan. Inače, Leeds je u vrlo dobroj formi (4 0 1) te bori se za ulazak u Premier ligu, trenutno su na 2. mjestu sa 2 boda manje od Norwicha, te 2 više od Sheffielda na 3. mjestu, a prva dva idu direktno u Premiership. Reading u borbi za opstanak, imaju 3 boda 'viška' iznad zone ispadanja, i mislim da uz ovolike kadrovske probleme ne mogu parirati gostima.

Objavljeno

Man City - Schalke / pobjeda Cityja i više od 2.5 gola na utakmici (bet365) 1.40

Schalke je svoju šansu propustio u prvoj utakmici, gdje su ispustili vođstvo te utakmicu sa igračem više, i objektivno nemaju se čemu nadati na Etihadu. City u posljednje vrijeme prosto "melje" protivnike na svom terenu, gotovo je nevjerovatno kako su se neki od njih izvukli sa minimalnim ili prihvatiljivim porazima, i zato mislim da bi večeras ceh mogao platiti Schalke, koji je inače u katastrofalnoj formi (5 poraza u prethodnih 6 utakmica) i primio je 14 golova u posljednje 4 utakmice. Za vikend su poraženi od Werdera 4:2, a kolo prije toga 0:4 na svom terenu od Fortune i ovdje će morati mnogo da se potrude da bi izbjegli katastrofu.

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • “… jeste nasli tatu od cure? …” Gana je na takvom civilizacijskom minimumu, koje uopste ne moze niti da se pretpostavi. Ljudi se medjusobno yebu kao stakori, nema prezervativa, nema zastite, nema nikakvog planiranja … nema nista. Tamo niko ne zna niti sta znaci (moguce) krvno srodstvo, jednostavno se svi yebu medjusobno, zaista kao stakori. Cak sam jednom davno to i napisao na nasem Forumu da smo bili na nekoj autobuskoj stanici u sred neke vukojebine i cekali autobus za koji se uopste nije znalo da li ce doci ili nece. Znaci, samo cekas i nadas se. I onda je nekom crncu na autobuskoj stanici u sred vukojebine, palo na pamet da pojebe svoju, verovatno, zenu. I nista. Malo su se odmakli, lik je devojku okrenuo, podigao haljinu i krenuo sa onim smesnim pokretima, znas vec kojim, stojecki naravno. To je trajalo koliko treba da traje, posle toga se ljubavni par vratio medju ljude na autobuskoj stanici, i nastavio da ceka autobus koji na kraju, nikada nije ni dosao. Kada smo mi otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca, znali smo ime i prezime, znali smo kom plemenu bi mogao da pripada, i koliko bi otprilike mogao da ima godina. Da ti prevedem na patriotski jezik. To bi bilo kao kada bismo znali da se bioloski otac zove Marin Pograncic, da je katolik, da ne bi trebalo da ima vise od toliko i toliko godina, i da je pre toliko i toliko godina bio u toj i toj zemlji. A onda smo u Gani uzivo videli da ima dvadeset miliona Pongracica i jos deset miliona koji se zovu Marin Pongracic, odnosno da citava plemena crnaca nose isto ime i prezime i da to nigde nije zavedeno. Na kraju smo dosli do toga ko bi  mogao da bude bioloski otac, ali ne i ko je. Suzili smo krug na jedno pedesetak crnackih plemena, gde bi svako mogao biti bioloski otac. I zamisli ti sada, da cak i svetske kladionice nisu sigurne moze li Hrvatska da pobedi jednu ovakvu zemlju, cim su jedinicu kvotirali sa 1,90  
    • Imamo mi takvih u kvartu...crni dosao,slozio klinca i by-by a ona glupa sad s bebacom i sj...m zivotom...Nego,jeste nasli tatu od cure?Mi taman na tehnickom...nismo prosli,tvornicka greska na autu i sad trazi mehanicara po Istri..
    • Devojka je dosla na svet zahvaljujuci brzom sexu izmedju belkinje i ganskog crnca. Crnac se prakticno nije ni secao sexa, a belkinja je kasnije odlucila da rodi. A onda se ta devojka udala za jednog mog prijatelja, dobili su decu itd itd … Ta devojka nije bio moj neki komad niti rendom zena, posto ipak postoje neki civilizacijski minimumi. Ali je bilo interesantno sto devojku uopste nije interesovalo da cuje, vidi, niti bilo sta zna o svom bioloskom ocu, niti je htela ikada da ode u Ganu, dok smo se mi belci, zainteresovali za crnce, cisto iz neobjasnjivih razloga, pa smo otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca medju trideset miliona ljudi, majko moja. Plus sto su to bili moji najgori dani u zivotu, najgluplje potroseno vreme u zivotu. Hteo sam da kazem, ako Hrvatska veceras nije u stanju da pobedi ili barem ne izgubi od jedne ovakve zemlje, onda se sutra u postu opet vracamo Krbavskom Polju i Mletackoj Republici  
    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnaci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote sa Foruma misle da ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
    • Ovaj tekst podsjetio me na Prousta i njegov kolač,omiljeni Madeleine,samo što ovdje u igri palenta ili žganci.  Više volim "napadati" Lea nego ga braniti,ali stavio je "nastavit će se". Kao drugo,doveli smo ga u tešku situaciju,sam je kriv što nije odmah odbio tekst o hr uspjesima. Retoričko pitanje: Kako bi bilo igračima iz HR pisati o košarkaškim uspjesima Srbije na 10 stranica (a uspjesi su,ruku na srce,puno veći nego hrvatski u nogometu. Druga je stvar što je nogomet popularniji). Nije tu stvar u mržnji,jednostavno nam se ne bi dalo pisati,ali vjerujem da većina nas iz Hr poštuje srpske uspjehe u košarci. 
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use