Dinamo Zagreb danas od 18:45 igra jednu od najvažnijih utakmica u ligaškoj fazi Europa lige. U petom kolu Plavi gostuju kod francuskog Lillea i traže bod ili sva tri kako bi se značajno približili prolasku u nokaut-fazu natjecanja. Bit će to ujedno i prvi europski ispit nakon reprezentativne stanke, a momčad trenera Marija Kovačevića u Francusku stiže ohrabrena dvjema uzastopnim pobjedama – u Kupu protiv Karlovca te u prvenstvu protiv Varaždina.

Lille u krizi, Dinamo u blagom usponu forme
Dok Dinamo polako izlazi iz rezultatske krize, Lille se nalazi u suprotnom raspoloženju. Francuska momčad upisala je dva uzastopna poraza u Europa ligi i pobjeda nad hrvatskim doprvakom bila bi joj ključna za ostanak u borbi za prolazak. Na tablici Europa lige Dinamo trenutačno zauzima 12. mjesto, dok je Lille na 19. poziciji, što ipak daje laganu prednost Plavima uoči večerašnjeg ogleda.
Podsjetimo, u Europa ligi zimu nastavlja 24 najboljih. Prvih osam momčadi ide izravno u osminu finala, dok će ekipe od 9. do 24. mjesta razigravati za preostale pozicije. Osvajanje trofeja donosi i jamčeno mjesto u Ligi prvaka, a naslov pobjednika prošle sezone pripao je Tottenhamu.

Velika Kovačevićeva dilema: Mikić ili Théophile-Catherine?
Najveća trenerska dvojba Marija Kovačevića odnosi se na poziciju desnog beka. Protiv Varaždina debitirao je ove sezone 18-godišnji Noa Mikić, produkt Dinamove škole, odigravši svih 90 minuta. Navijači već dugo zazivaju njegov ulazak u prvih 11, posebno nakon ozljede prvog izbora Morisa Valinčića.
Bet365
Bet-at-home
888sport
Dafabet
Titanbet









