Rakitić savladao BATE, Arsenalu ostala nada, golijada u Leverkusenu, ‘očekivani’ kiks Dinama

Arsenal je danas imao imperativ pobjede, nakon dva nevjerojatna kiksa u prva dva kola Lige prvaka. Preuzeli su Topnici rizik, ne onakav kakav su najavljivali, no naposljetku to im se isplatilo i uspjeli su doći do 2-0 vrijedne pobjede i to pred sam kraj susreta. U 77. minuti Topnike je u vodstvo doveo Giroud, a točku na i u 94. minuti postavio je Mesut Ozil, koji se baš našao na meti minhenskog Bayerna te bi se već na ljeto mogao vratiti u Njemačku.

OIR_resizer (1)

Barcelona je danas kod BATE Borisova gostovala bez svoja dva ponajbolja igrača – Messija i Inieste. Unatoč tome, došli su do lake, ali i očekivane, pobjede. U 18. minuti susreta, Sergi Roberto se ozlijedio te je bio prisiljen napustiti igru. Umjesto njega u igru je ušao čovjek prevage, Ivan Rakitić. Zahvaljujući njegova dva pogotka u 48. i 64. minuti, Barcelona se kući vraća s tri boda, a onaj prvi njegov gol je bio prekrasan.

Dinamo Zagreb i Olympiacos večeras su morali jurišati na pobjedu, ako žele jedno od prva tri mjesta u skupini. Više sreća ovoga puta je imao Olympiacos koji je minimalnom 1-0 pobjedom u gostima kući otišao sa tri boda. Obzirom da je Arsenal savladao Bayern, teško je očekivati da ćemo Dinamo i na proljeće gledati u Europi. Standardno, mogli bi reći…

Dinamo Kijev i Chelsea također su večeras imali imperativ pobjede. Kijevljani su za vikend sa pola snage ušli u derbi protiv Šahtara te su naposljetku izgubili sa visokih 3-0 i to kod kuće. Chelsea je dao naznake da je kriza za njih prošlost. Očekivala se fantastična utakmica sa nekoliko pogodaka, no večeras ih kod njih nismo vidjeli.

Na utakmici između Dinama iz Kijeva i Chelseaja nismo vidjeli niti jedan pogodak, no zato smo na onoj između Bayera iz Leverkusena i Rome vidjeli njih čak osam! Da, dobro ste vidjeli, osam! Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 2-2, a potom je čarobnjak za slobodne udarce Miralem Pjanić u 54. minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Povisili su Rimljani prednost i na 4-2, no naposljetku se kući vraćaju samo sa bodom.

Porto je rutinski kod kuće sa 2-0 savladao Maccabi Tel Aviv te je sa sedam bodova vodeći u svojoj skupini.

Valencia je večeras ugostila Gent i uspjela ih je savladati sa 2-1. Time su napravili velik korak ka drugoj poziciji ili možda čak i prvoj u svojoj skupini.

I naposljetku, Zenit je na svom terenu sa 3-1 pobijedio Lyon te ih na taj način vjerojatno i oprostio od drugog kruga Lige prvaka. Pogodak za Lyon postigao je Lacazette koji je u nešto slabijoj formi zadnje vrijeme.