Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Nadam se da ste zadovoljni jučerašnjim danom... ;)

 

Ja ću danas nešto laganije, iako ima par zanimljivih utakmica. Mislim da će fokus svih biti usmjeren na rukomet i Zagreb, te na Primeru...

 

Btw. dali i Vama vaša kladionica ovako želi dobro jutro?! Ako ne, možda je vrijeme da otvorite račun na bet365 kladionici...

 

 

QMcpUtu.png

 

 

 

Atletic Bilbao - Valencia over 60,5 booking points (6,5 kartona) Unibet

 

Utakmicu sudi Fernando Teixera, sa prosjekom od 6,08 kartona po utakmici. Na početku sezone je dugo držao mjesto najstrožeg suca u Pirmeri, pa se malo "pokvario" tj. popravio, kako se uzme :D

 

Ekipe u prosjeku dobivaju 2,6 odnosno 2,7 kartona po utakmici, međutim Bilbao je uvijek vruće gostovanje te stadion sa uzavrelom atmosferom što bi trebalo pridonjeti kartonima. Valencia je gost, gost koji je favorit te koji se bori za tu treću poziciju i direktan plasman u Ligu Prvaka. Kako bi uspjeli u tome trebali bi danas slaviti, inaće će teško ispuniti cilj. I Sevilla im opasno ugrožava četvrtu poziciju tako da su bodovi neophodni...

 

Vjerujem da ćemo gledati jednu utakmicu na nivou španjolskih derbija sa dosta nervoze i kartona. Evo meni je već ostao ovaj par kao zadnji na par listića, sugeriram neki srednji ulog, jer bit će i boljih utakmica ovaj tjedan ;)

 

5pXJpwl.png

Bet365 je imao granicu od 6,5, međutim kasnije su je podigli na 7,0 pa mi je Unibetova ponuda trenutno privlačnija. U zemaljskim kladionicama ovaj bet nebi preporučio jer ne računaju eventualni crveni karton!

 

tlYeyHJ.png

Objavljeno

PPD Zagreb - Barcelona 1X (4.4) zagrba do dns niko nije rusio u areni ja vjerujem da nece ni danas cak bi odigro 1 na solo listic iz ljubavi zagreb nije dinamo i zagreb ima trenera a ne smecara mamica , nema neke velike analize red za ulaznice je bio po 300 metara arena ce goriti u takvoj atmosferi sigurno zagreb nece lako popustiti sta smo mogli viditi ove sezone  u dobroj su formi motivacija je ogromna nema izostanaka skoro su vesprema nedavno dobili malo nisu imali srece al eto,sad su doma i ja ocekujem ovdje svasta ocekujem jako atratktivnu i brzu utakmicu sa puno golova 

edit: eo steta za zagreb mogo je izvuc x cak i pobjednu sudci su na par mjesta pogrijesili sta su greske bile ocite. a pogotovo mi nije jasan udarac nodesboa punom snagom u igraca bez lopte tolko ga je udario da je zrak izgubio naravno bez ikakve kazne je prosao 

Luka Stepancic- over 2.5 gola (1.6) - nez zasto je ovako mala granica stepancic bi morao  zabiti bar 4 5 golova 

Zlatko Horvat over 4.5 gola 1.75 - ka pretpostavljam da ce ovdje biti 60 ak golova na tekmi a horvat je prvi covjek za kojeg bi reko da ce dat najvise  golova za zagreb i covjek koji puca penale ,barcelona igra 6 0 obranu tako da kad pukne obrana cesto dolazi do penala ja ocekujem horvata u top izdanju danas 

 

Nikola Karabatic over 4.5 (1.85) malo opasna granica ali ako uzmemo u obzir da ce zagreb dat sve od sebe u obrani onda glavne face moraju rjesavat tekmu a to su karabatic i lazarov ,za lazarova nebi igro nista 6.5 je niska granica u repki on zabija po 12 golova ali ovo  je barcelona koja ima i druge igrace ne samo lazarova tak da nebi se zezao sa ovime 

 

i za kraj ovog rukometa brozovic vise od 1.5 (1.70)  - 2 lopte u 60 minuta moraju doc na crtu i to on mora iskoriti iako ce ih doc i vise ;)

Objavljeno
 

Ystads-Lugi 1 1.85 Bwin

 

Danas je na rasporedu druga utakmica doigravanja između Ystadsa i Lugia. Prva utakmica bila je i više nego zanimljiva i u Ystads je doslovno poklonio pobjedu Lugiu. Gosti su bolje otvorili meč imali i po 5 razlike prednosti, što se počelo lagano topiti u drugom poluvremenu i Lugi dolazi do preokreta. Ipak Ystads se nije predavao i u samu završnicu ulaze sa golom prednosti, ali Lugi izvlači x i produžetke u kojima se bolje snašao i sa 27:25 dobija prvu utakmicu. Ystads danas pod hitno treba pobjedu inače će teško izboriti prolazak dalje. Svakako se moraju iskupiti i publici za onu blamažu u zadnjoj domaćoj utakmici protiv Alingsasa. Lugi će danas biti i dalje bez važnog beka Tingsvalla. Provukli su se u prvoj utakmici, danas će imati dosta teži posao i još kada uzmemo u obzir da na ovom gostovanju nisu dobili skoro 3 godine. U prvom susretu sezone u ovoj dvorani Ystads je razbio Lugi 31:19. Danas ne očekujem takvo razbijanje ali mislim da su trenutno u boljoj formi i da će to danas pokazati na terenu.

 

 

+9,5/Alba-Maccabi 1 1.33 Bet365

 

Danas nas očekuje jako buran dan u Euroligi, nekoliko ekipa se bori za prolaz a meni možda i najzanimljiviji dvoboj bit će u Berlinu gdje Alba dočekuje Maccabi. Direktan dvoboj za prolaz dalje, Albi treba pobjeda a Maccabi može proći i uz poraz ali onda ne ovise o sebi. Alba je i sebe iznenadila doguravši do pozicije da se bore za četvrtfinale. Ekipa Saše Obradovića jako finim igrama i rezultatima dovela se u situaciju da postanu prva Njemačka ekipa u četvrtfinalu ovog elitnog natjecanja. U posljednjih 10 susreta imaju samo 1 poraz, na gostovanju kod Reala. Nakon što su ih svi otpisali oni su prvo vezali dvije domaće pobjede protiv Galatasaraya i Zvezde a zatim su i iznenadili direktnog suparnika za prolaz dalje, Panathinaikosa pobjedivši ga dva razlike na vrućem gostovanju u Grčkoj. Što se Maccabia tiče oni nisu na razini kao proteklih godina ali je i dalje to jedna dobra i opasna ekipa, posebno u svojoj dvorani. Ipak, imaju čudnih poraza što se prije nije znalo događati tipa poraz od 16 razlike od Hapoela u svojoj dvorani. Mislim da Izraelci sigurno neće imati lagan posao, Alba je dobra u svojoj dvorani, direktna borba za prolaz dalje i mislim da će se Maccabi dobro namučiti večeras.

 

Zagreb-Barcelona / Zagreb +7,5 1.30 Bet365, možda probati i Zagreb +4,5 1.95 Marathon

 

Prvi četvrtfinalni susret ovogodišnje rukometne lige prvaka odigrat će Zagreb i Barcelona. Zagreb je nažalost dobio i možda najgoreg protivnika. Barca je po meni broj 1 u Europi, imaju finu ekipu koja posebno do izražaja dolazi u napadu. Rutenka, Karabatić, Lazarov, Sorhaindo, Entrerrios, Tomas itd. velika imena, ali po meni neće sigurno tako lako izaći na kraj sa tvrdoglavim Zagrebom. Zagreb je u svojoj dvorani posebna priča. Jedni su od najboljh domaćina na svijetu, kada igraju pred svojom publikom to je sasvim drugi rukomet. Ove sezone su u Zagrebu padali i Kiel i Paris i Kolding, sve velika imena. Posebno je bilo razbijanje Koldinga koji je nakon 20 minuta već zaostajao 9 razlike. Današnja prednost Zagreba bit će i publika. Očekuje se puna dvorana, jučer se po 2 sata čekalo u redovima i oni će sigurno biti motiv više Zagrebu. Mislim da će Barcelona dobiti danas ali sigurno ne lako, Zagreb igra dobru obranu na čelu sa sjajnim Ivićem i ako se on razbrani sve je moguće. Iako je Barca sila, Zagreb ima dobru obranu za zaustaviti njihove karike i očekujem da pokriju ovaj hendikep.

Objavljeno

 

 

Ystads-Lugi 1 1.85 Bwin

 

Danas je na rasporedu druga utakmica doigravanja između Ystadsa i Lugia. Prva utakmica bila je i više nego zanimljiva i u Ystads je doslovno poklonio pobjedu Lugiu. Gosti su bolje otvorili meč imali i po 5 razlike prednosti, što se počelo lagano topiti u drugom poluvremenu i Lugi dolazi do preokreta. Ipak Ystads se nije predavao i u samu završnicu ulaze sa golom prednosti, ali Lugi izvlači x i produžetke u kojima se bolje snašao i sa 27:25 dobija prvu utakmicu. Ystads danas pod hitno treba pobjedu inače će teško izboriti prolazak dalje. Svakako se moraju iskupiti i publici za onu blamažu u zadnjoj domaćoj utakmici protiv Alingsasa. Lugi će danas biti i dalje bez važnog beka Tingsvalla. Provukli su se u prvoj utakmici, danas će imati dosta teži posao i još kada uzmemo u obzir da na ovom gostovanju nisu dobili skoro 3 godine. U prvom susretu sezone u ovoj dvorani Ystads je razbio Lugi 31:19. Danas ne očekujem takvo razbijanje ali mislim da su trenutno u boljoj formi i da će to danas pokazati na terenu.

 

 

+9,5/Alba-Maccabi 1 1.33 Bet365

 

Danas nas očekuje jako buran dan u Euroligi, nekoliko ekipa se bori za prolaz a meni možda i najzanimljiviji dvoboj bit će u Berlinu gdje Alba dočekuje Maccabi. Direktan dvoboj za prolaz dalje, Albi treba pobjeda a Maccabi može proći i uz poraz ali onda ne ovise o sebi. Alba je i sebe iznenadila doguravši do pozicije da se bore za četvrtfinale. Ekipa Saše Obradovića jako finim igrama i rezultatima dovela se u situaciju da postanu prva Njemačka ekipa u četvrtfinalu ovog elitnog natjecanja. U posljednjih 10 susreta imaju samo 1 poraz, na gostovanju kod Reala. Nakon što su ih svi otpisali oni su prvo vezali dvije domaće pobjede protiv Galatasaraya i Zvezde a zatim su i iznenadili direktnog suparnika za prolaz dalje, Panathinaikosa pobjedivši ga dva razlike na vrućem gostovanju u Grčkoj. Što se Maccabia tiče oni nisu na razini kao proteklih godina ali je i dalje to jedna dobra i opasna ekipa, posebno u svojoj dvorani. Ipak, imaju čudnih poraza što se prije nije znalo događati tipa poraz od 16 razlike od Hapoela u svojoj dvorani. Mislim da Izraelci sigurno neće imati lagan posao, Alba je dobra u svojoj dvorani, direktna borba za prolaz dalje i mislim da će se Maccabi dobro namučiti večeras.

 

Zagreb-Barcelona / Zagreb +7,5 1.30 Bet365, možda probati i Zagreb +4,5 1.95 Marathon

 

Prvi četvrtfinalni susret ovogodišnje rukometne lige prvaka odigrat će Zagreb i Barcelona. Zagreb je nažalost dobio i možda najgoreg protivnika. Barca je po meni broj 1 u Europi, imaju finu ekipu koja posebno do izražaja dolazi u napadu. Rutenka, Karabatić, Lazarov, Sorhaindo, Entrerrios, Tomas itd. velika imena, ali po meni neće sigurno tako lako izaći na kraj sa tvrdoglavim Zagrebom. Zagreb je u svojoj dvorani posebna priča. Jedni su od najboljh domaćina na svijetu, kada igraju pred svojom publikom to je sasvim drugi rukomet. Ove sezone su u Zagrebu padali i Kiel i Paris i Kolding, sve velika imena. Posebno je bilo razbijanje Koldinga koji je nakon 20 minuta već zaostajao 9 razlike. Današnja prednost Zagreba bit će i publika. Očekuje se puna dvorana, jučer se po 2 sata čekalo u redovima i oni će sigurno biti motiv više Zagrebu. Mislim da će Barcelona dobiti danas ali sigurno ne lako, Zagreb igra dobru obranu na čelu sa sjajnim Ivićem i ako se on razbrani sve je moguće. Iako je Barca sila, Zagreb ima dobru obranu za zaustaviti njihove karike i očekujem da pokriju ovaj hendikep.

 

+4.5 1 ? psk ima 1.65 a na 2  2.1 ?

Objavljeno

 

 

 

Zagreb-Barcelona / Zagreb +7,5 1.30 Bet365, možda probati i Zagreb +4,5 1.95 Marathon

 

Prvi četvrtfinalni susret ovogodišnje rukometne lige prvaka odigrat će Zagreb i Barcelona. Zagreb je nažalost dobio i možda najgoreg protivnika. Barca je po meni broj 1 u Europi, imaju finu ekipu koja posebno do izražaja dolazi u napadu. Rutenka, Karabatić, Lazarov, Sorhaindo, Entrerrios, Tomas itd. velika imena, ali po meni neće sigurno tako lako izaći na kraj sa tvrdoglavim Zagrebom. Zagreb je u svojoj dvorani posebna priča. Jedni su od najboljh domaćina na svijetu, kada igraju pred svojom publikom to je sasvim drugi rukomet. Ove sezone su u Zagrebu padali i Kiel i Paris i Kolding, sve velika imena. Posebno je bilo razbijanje Koldinga koji je nakon 20 minuta već zaostajao 9 razlike. Današnja prednost Zagreba bit će i publika. Očekuje se puna dvorana, jučer se po 2 sata čekalo u redovima i oni će sigurno biti motiv više Zagrebu. Mislim da će Barcelona dobiti danas ali sigurno ne lako, Zagreb igra dobru obranu na čelu sa sjajnim Ivićem i ako se on razbrani sve je moguće. Iako je Barca sila, Zagreb ima dobru obranu za zaustaviti njihove karike i očekujem da pokriju ovaj hendikep.

 

Filip Ivić i Lovro Mihić potpisali za Brest i neće ih biti večeras, misliš da Zagreb bez Ivića može parirati Barcionom napadu?

Objavljeno

Filip Ivić i Lovro Mihić potpisali za Brest i neće ih biti večeras, misliš da Zagreb bez Ivića može parirati Barcionom napadu?

ma sta pricas ti? 

 

 to je objavljeno 1.4  dakle aprilska sala pa nece prodat prvog golmana i to jadnom meshkovu da je neki jaci klub pa bi covjek reko .. daj molim tee 

Objavljeno

ma sta pricas ti? 

 

 to je objavljeno 1.4  dakle aprilska sala pa nece prodat prvog golmana i to jadnom meshkovu da je neki jaci klub pa bi covjek reko .. daj molim tee 

Filip Ivić i Lovro Mihić potpisali za Meshkov Brest!

01. 04. 2015.

Rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb ostao je bez dvojice sjajnih rukometaša i izdanaka vlastite rukometne škole. Tjedan dana uoči četvrtfinalnog dvoboja VELUX EHF Lige prvaka s Barcelonom klub su napustili rukometaši Filip Ivić i Lovro Mihić.

Spomenuti dvojac u ponedjeljak 30. ožujka potpisao je dvogodišnje ugovore s bjeloruskim prvakom Meshkov Brestom čije će boje braniti već ove sezone u završnici prvenstva Bjelorusije.

Reprezentativni vratar Ivić i i jedan od najboljih mladih krila u Europi Mihić tako su samo osnažili hrvatsku koloniju u Brestu gdje su ih na treningu u utorak dočekali Ivan Pešić, Ljubo Vukić i Ivan Karačić, ali i hrvatski izbornik Željko Babić i njegov pomoćnik Andrija Nikolić.

  • S velikim žaljenjem moramo priopćiti kako smo prodali Filipa Ivića i Lovru Mihića bjeloruskom Meshkov Brestu. Ponuda koju su nam čelnici bjeloruskog prvaka stavili na stol za vrijeme trajanja završnog turnira SEHA lige u Veszpremu jednostavno je bila predobra da bi se istu, u ovim vremenima kada se grčevito borimo za svaku kunu, usudili odbiti. Filipu i Lovri želimo svu sreću u daljnjoj karijeri – kazali su iz uprave Prvog plinarskog društva Zagreb.
Objavljeno

 

Filip Ivić i Lovro Mihić potpisali za Meshkov Brest!

01. 04. 2015.

Rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb ostao je bez dvojice sjajnih rukometaša i izdanaka vlastite rukometne škole. Tjedan dana uoči četvrtfinalnog dvoboja VELUX EHF Lige prvaka s Barcelonom klub su napustili rukometaši Filip Ivić i Lovro Mihić.

Spomenuti dvojac u ponedjeljak 30. ožujka potpisao je dvogodišnje ugovore s bjeloruskim prvakom Meshkov Brestom čije će boje braniti već ove sezone u završnici prvenstva Bjelorusije.

Reprezentativni vratar Ivić i i jedan od najboljih mladih krila u Europi Mihić tako su samo osnažili hrvatsku koloniju u Brestu gdje su ih na treningu u utorak dočekali Ivan Pešić, Ljubo Vukić i Ivan Karačić, ali i hrvatski izbornik Željko Babić i njegov pomoćnik Andrija Nikolić.

  • S velikim žaljenjem moramo priopćiti kako smo prodali Filipa Ivića i Lovru Mihića bjeloruskom Meshkov Brestu. Ponuda koju su nam čelnici bjeloruskog prvaka stavili na stol za vrijeme trajanja završnog turnira SEHA lige u Veszpremu jednostavno je bila predobra da bi se istu, u ovim vremenima kada se grčevito borimo za svaku kunu, usudili odbiti. Filipu i Lovri želimo svu sreću u daljnjoj karijeri – kazali su iz uprave Prvog plinarskog društva Zagreb.

 

kazem ti prvoaprilska sala  nece prvog golmana prodat koji im je i donio tolko  toga sta ti je pa nije vujevic glup to isto da su prodali horvata  i stepancica..  edit : pise da su ih u utorak docekali to je 31 3 tam nasi rukometasi a sutra dan u umagu ivic imao 7 obrana  a mihic zabio 3 gola ..

Objavljeno

kazem ti prvoaprilska sala  nece prvog golmana prodat koji im je i donio tolko  toga sta ti je pa nije vujevic glup to isto da su prodali horvata  i stepancica..  edit : pise da su ih u utorak docekali to je 31 3 tam nasi rukometasi a sutra dan u umagu ivic imao 7 obrana  a mihic zabio 3 gola ..

A da fakat, ma nisam obratio pažnju na datum nego sam iz jednog foruma kopirao a i vidio na njihovim stranicama..sve pet.. :D

Objavljeno

A da fakat, ma nisam obratio pažnju na datum nego sam iz jednog foruma kopirao a i vidio na njihovim stranicama..sve pet.. :D

jebote ja se  zacudio nije vljd istina oso viditi na stranicu zagreba i vidim 1.4 xD ahhaha nije to hajduk da proda jedino sto valja.. 

Objavljeno

Nadam se da ste zadovoljni jučerašnjim danom... ;)

 

Ja ću danas nešto laganije, iako ima par zanimljivih utakmica. Mislim da će fokus svih biti usmjeren na rukomet i Zagreb, te na Primeru...

 

Btw. dali i Vama vaša kladionica ovako želi dobro jutro?! Ako ne, možda je vrijeme da otvorite račun na bet365 kladionici...

 

 

QMcpUtu.png

 

 

 

I meni je stigao bonus B)

Objavljeno

bautista-sock 1 (1,60)

 

sock se vratio nakon duze pauze i odigrao vrlo dobro indian vels i majmi, na IW sock je cak i dobio bautistu sa 2 1 u setovima. Veceras sock igra pred svojom publikom ali mislim da mu to nece biti od velike pomoci jer igraju na sljaci koja itekako vise odgovara bautisti koji na ovoj podlozi moze dobiti i puno bolje igrace od socka, koeficijent po meni odlican

jos cu probati c.garcia-hradecka 1 i barthel-davis 2

Objavljeno

Ath.Bilbao-Valencia 2-3 (1.90) uz kratku analizu; Za goste vrlo vazna utakmica dok za domacina bez rezultatskog značaja, Valencia ce pozitivnim rezultatom pokusati ucvrstiti tu 4.poziciju.Obje ekipe u dobroj formi, iako je San Mames poznat kao tvrđava iz koje se tesko odnose bodovi ocekujem da Athletic koji nema nekog pritiska u ovoj tekmi osim toga sto je ovo takoreci španjolski derbi u kojem mislim da s obzirom na kvalitetu oba tima ovdje moraju pasti bar 2gola a preko 3 ce tesko. Pozz

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnaci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote misle sa ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
    • Ovaj tekst podsjetio me na Prousta i njegov kolač,omiljeni Madeleine,samo što ovdje u igri palenta ili žganci.  Više volim "napadati" Lea nego ga braniti,ali stavio je "nastavit će se". Kao drugo,doveli smo ga u tešku situaciju,sam je kriv što nije odmah odbio tekst o hr uspjesima. Retoričko pitanje: Kako bi bilo igračima iz HR pisati o košarkaškim uspjesima Srbije na 10 stranica (a uspjesi su,ruku na srce,puno veći nego hrvatski u nogometu. Druga je stvar što je nogomet popularniji). Nije tu stvar u mržnji,jednostavno nam se ne bi dalo pisati,ali vjerujem da većina nas iz Hr poštuje srpske uspjehe u košarci. 
    • @LeonardoDrugi pita @Marko15 ( crko mu je mobitel, kao i obicno) je li ta polucrna bila neki vaš komad ili rendom žena🙀
    • @LeonardoDrugi žganci ( po podravski) su moja omiljena hrana , a kolega @mesrine napokon se u necem i s vama slazem💪🏻💪🏻. Ne noze HRvatska preko leovih usta😅
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use