Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Nedelja 26.2.2017.


IzudinB

Recommended Posts

  • Goksim pinned this topic

Premier liga

Tottenham Hotspur - Stoke City (14:30)
Sudac: Jonathan Moss (4.28)
Prosjek ekipe 1: 1.84
Prosjek ekipe 2: 1.52
bibidBq.png

Primera

Espanyol - Osasuna (12:00)
Sudac: Carlos Clos Gómez (5.08)
Prosjek ekipe 1: 2.00
Prosjek ekipe 2: 2.57
LFzo6no.png

Atlético Madrid - Barcelona (16:15)
Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz (5.33)
Prosjek ekipe 1: 1.96
Prosjek ekipe 2: 2.09
id71HRX.png

Athletic Club - Granada (18:30)
Sudac: Daniel Jesús Trujillo Suárez (4.00)
Prosjek ekipe 1: 2.52
Prosjek ekipe 2: 2.83
tvpfAIQ.png

Sporting Gijón - Celta Vigo (18:30)
Sudac: Ricardo de Burgos Bengoetxea (4.00)
Prosjek ekipe 1: 2.91
Prosjek ekipe 2: 2.59
Fk4VPrU.png

Villarreal - Real Madrid (20:45)
Sudac: Jesús Gil Manzano (5.90)
Prosjek ekipe 1: 1.83
Prosjek ekipe 2: 2.00
uYrgooV.png

Serie A

Palermo - UC Sampdoria (12:30)
Sudac: Daniele Doveri (4.82)
Prosjek ekipe 1: 2.80
Prosjek ekipe 2: 2.16
75vQfNE.png

Chievo - Pescara (15:00)
Sudac: Claudio Gavillucci (4.30)
Prosjek ekipe 1: 2.32
Prosjek ekipe 2: 2.36
lgPsEnr.png

FC Crotone - Cagliari (15:00)
Sudac: Daniele Orsato (5.70)
Prosjek ekipe 1: 2.28
Prosjek ekipe 2: 3.04
0RNR9sZ.png

Genoa CFC - Bologna FC (15:00)
Sudac: Gianluca Rocchi (4.20)
Prosjek ekipe 1: 2.60
Prosjek ekipe 2: 2.20
d7Yo3f8.png

SS Lazio - Udinese (15:00)
Sudac: Luca Pairetto (5.00)
Prosjek ekipe 1: 2.36
Prosjek ekipe 2: 2.20
nb7jXMf.png

US Sassuolo - AC Milan (15:00)
Sudac: Gianpaolo Calvarese (4.64)
Prosjek ekipe 1: 2.24
Prosjek ekipe 2: 2.36
Jdkr0M2.png

FC Inter - AS Roma (20:45)
Sudac: Paolo Tagliavento (5.27)
Prosjek ekipe 1: 2.16
Prosjek ekipe 2: 1.80
yXvcYjj.png

Bundesliga

FC Ingolstadt - Borussia Mönchengladbach (15:30)
Sudac: Christian Dingert (4.25)
Prosjek ekipe 1: 1.81
Prosjek ekipe 2: 1.38
SXWTq65.png

Schalke 04 - 1899 Hoffenheim (17:30)
Sudac: Deniz Aytekin (4.11)
Prosjek ekipe 1: 2.00
Prosjek ekipe 2: 2.10
ZFXz6KQ.png

Link to comment
Share on other sites

Krupa - Željezničar ( Bosna i Hercegovina Premier Liga ) TIP 2 @2.30  Sportska kladionica BHplay

Očekivao sam za ovu utakmicu veliki pad kvote do nedjelje i dolazak na nekih 1.60 što bi po meni bilo realno. Još uvijek je kvota na svim kladionicama preko dva što treba uzeti. Zrinjski je danas uzeo samo bod u Zenici i ovo je Želji i Sarajevu šansa za priključak.

Željo je trenutno treći, imam utisak da se tim dobro pripremio te da bi tokom proljetnog dijela sezone trebali pružiti najviše od svih ekipa. Navijači svakako očekuju pobjede, a ekipa je jača za dva odlična igrača Zebu i Zakarića. Niko od najboljih igrača nije napustio ekipu (prije svega mislim na to da su jos tu Stevanović i Lendrić). Krupa je debitant u Premier ligi ove godine i već su ostvarili cilj a to je opstanak. Mislim da nije realno očekivati da oni jure mjesta za europu. Zbog kartona neće igrati najbolji strijelac ekipe Elvir Koljić. Mislim da će Željo ovo dobiti, za ziherase ni dvoznak nije premal, keca ovdje ne vidim na mapi. 

Link to comment
Share on other sites

subota prosla lose sto se tice kartona zato se nadam da ce nedjelja proci bolje. Ja sam se odlucio za dva tipa a to su 

šalke-hofenheim vise od 3.5 kartona 1.70 kvota 

Crotone-kaljari vise od 5.5 kartona 1.85 kvota 

Sto se tice šalke i hofenheim oni su na prosjeku od 2 kartona po utakmici a sudac je na prosijeku od 4 kartona po utakmici. Ocekujem tvrdu utakmicu sa obe strane i mislim da bi mogli preci ovu granicu.

na utakmici crotonea i kaljaria imamo odlicnog sudca daniela orseta koji je dobar sto se tice davanja kartona na prosijeku je od 5.8 po utakmic. Sto se tice ekipa oni su u samom vrhu po kartonima   Crotone na prosijeku od 2.28 a kaljari na 3 kartona po utakmici. Ovo mi je malo rizicniji mec od šalkea al mislim da bi i oni mogli da prođu granicu.

a sto se tice ostali utakmica sviđa mi se roma, atletiko madrid, real vise kartona al to cu da odigram u ostalim kombinacijama. 

Sretno tko prati i nemojte zamjeriti na losem pravopisu nadam se da ce prođe ??

Link to comment
Share on other sites

Jucer se padalo, ali idemo danas u nove pohode, nadam se pobjednicke.

Evo mojeg dubla:

Crotone-Cagliari preko 5.5 kartona

Atletico-Barca preko 6.5 kartona

 

Za Crotone i Cagliari se slazem sa kolegom gore, obadve ekipe u vrhu grubosti, sudi zlatna koka Orsato koji ima visok prosjek ove sezone, Crotoneu gori pod nogama, moraju da idu jako ako uopce zele neku borbu za opstanak. 

E sad , derbi Spanjolske nam sudi nas stari prijatelj Lahoz.Dosta sam se mislio da li igrati ili ne, sudac ovakav i onakav, ekipe nekad grube nekad nisu, ali jednostavno sam odigrao.Ovo je Atleticu jedna od posljednjih sansa, ako zeli da se bori za sam vrh danas jednostavno ne smije izgubiti protiv direktnog rivala koji isto zeli da sacuva jednobodovno odstojanjje iza Reala.Zadnje dvije  njohove medudobne kup utakmice zavrsavale su sa po 8 i po 10 zutih i 3 crvena kartona, vjerujem da nam je svima to friško ostalo u sjecanju.

E sad crni Lahoz.Dijeli kad ga ne igramo, ne dijeli kad ga igramo.Zna on sta je suditi velike spanjolske meceve, npr.sudio je ovaj mec prije 2-3 g.i pokazao samo 4 kartona, no jednom je sudio El Clasico pa je tolikom lakoćom pokazao 11 kartona.Zadnji mec koji je sudio bio je onaj izmedu Cityja i Monaca i tu se strasno iskartonirao , pokazao je 10 kartona i donosio veoma hrabre odluke.Mislim da ga tezak mec za sudenje ceka danas, Atletico mora ili da dobije ili da igra neriješeno, a kad je tako onda je grubost na terenu velika.

Link to comment
Share on other sites

Molio bi moderatore da posalju neko upozorenje za ovakve glupe komentare,umjesto da stavi neki prijedlog ili nesto pametno,on ide blatit ono gdje se najlakse uzme lova,i prica o nekom lotu,ocito je pogrijesio forum. Ima baba i djedova koliko volis na trznici,pa mozes s njima raspravljat o igrama na srecu. 

Inace danas solidne granice u nekim ligama. Moj prijedlog je iz Germanije,

Ingolstadt-Mgladbach zzk vise @ 1.70 ,sudac Dingert jedan od najstrozih u Bundesligi http://us.soccerway.com/referees/christian-dingert/56419/ , ekipe nisu na nekom velikom prosjeku,ali u medjusobnim duelima cesto zna bit dosta kartona,a i Ingolstadt se bori za ostanak,trebalo bi ovo lagano proci..

Bit ce jos kasnije sigurno prijedloga,dobra je ponuda i granice,a cekam i neki info iz Osijeka,pitanje je kakav ce danas tretman imat Rijeka u Zapresicu,a i bez obzira na to,obje utakmice Rijeke i Intera ove sezone otisle su preko granice od 4.5,a nikako ne ocekujem laganu utakmicu za Rijeku,poznato je kako im nikako ne pasu Zapresicani.

Link to comment
Share on other sites

uz gore vec navedeno sto sam napisao za kartone dodao bi da crotone i kaljari imaju suradnju odnosno 3 za 3 i sad je red na domacina a kvota je odlicna 2.50. I ovo im je posljednji vlak za uhvatit prikljucak koji se bore za ostanak u elitnom drustvu.

SERIE A 2016/2017
Cagliari Crotone 2:1 1.61 3.84 5.87 details 02.10.2016
SERIE B 2015/2016
Crotone Cagliari 3:1 2.54 2.90 2.96 details 18.01.2016
Cagliari Crotone 4:0 1.60 3.56 5.70 details 07.09.2015
SERIE B 2001/2002
Cagliari Crotone 2:1 1.49 3.58 7.50 details 10.02.2002
Crotone Cagliari 4:2 2.35 2.60 4.00 details 16.09.2001
SERIE B 2000/2001
Crotone Cagliari 2:1 2.70 2.65 2.80 details 28.01.2001
Cagliari Crotone 4:0 1.41 3.65 8.00 details 03.09.2000

 

Link to comment
Share on other sites

Inter Zaprešić - Rijeka

Ove nedjelje slijedi novo veliko iskušenje za nogometaše Rijeke koji i dalje brane svojih šest bodova plusa u odnosu na Dinamo.
U prvom ogledu nastavka sezone Rijeka se nije spotaknula, iako je utakmica kod Osijeka bila vrlo teška (pobjeda 3-2). Sada, u 22. kolu, Rijeka gostuje u Zaprešiću kod Intera gdje joj neće biti ništa manje lakše.
Objektivno je Inter slabija momčad od Osijeka, no Rijeka ima jedan ogromni uteg na leđima prije ove utakmice. Naime, dobro se zna kako Rijeka u Zaprešiću nije pobijedila punih 10 godina i takvu nekakvu crnu seriju uvijek je teško prekinuti.
Ove sezone je utakmica ova dva kluba u Zaprešiću završila 1-1, dok se i na Rujevici Rijeka mučila protiv ovog suparnika i slavila 1-0.
No, mi vjerujemo Rijeci i za hrvatske prilike fantastičnoj napadačkoj lini i veznom redu. Vjerujemo Rijeci i zbog 17 pobjeda i samo četiri remija u prvenstvu. Inter će se boriti iz petnjih žila i tražit će nastavak dobrih rezultata protiv Rijeke, no gosti su jednostavno bolji. I to dvostruko, trostruko bolji…

Tottenham - Stoke

Nogometaši Tottenhama nisu imali uspješan tjedan, ali se barem nadaju da će pozitivan biti vikend i obveze u domaćoj Premierligi.
Tottenham je, naime, na svom White Hart Laneu odigrao samo 2-2 protiv begijskog Genta, pa je uz kombinirani gostujući poraz od 1-0 ispao iz Europske lige.
Ako ništa drugo Tottenham ima jednu obavezu manje što mu otvara prostor za veći i jači angažman u Premierligi gdje se taj klub, sigurno, još nije oprostio od lova na Chelsea i prvo mjesto na ljestvici. Trenutačno je treći.
Tottenham je sjajan domaćin cijele sezone o čemu govore brojke od 10 pobjeda i tek dva remija. Doma još nije izgubio utakmicu i zato je Tottenham veliki favorit u nedjeljnom susretu protiv devetoplasiranog Stokea.
Stoke igra sve bolje kako sezona odmiče, ali ipak nije toliko strašan gost (tri pobjede, tri remija i šest poraza). Inače, u zadnje vrijeme Stoke odigrava posebno čvrste utakmice, pa su njegove četiri posljednje u Premierligi završavale s manje od tri gola.
I danas bi moglo biti tvrdo, ali uz dosta sigurnosti ipak predložemo slavlje domaćina.

Izvor: lutrija.hr

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa

 

Stuttgart - Kaiserslautern    1    1,73   WilliamHill

Kao prvo slozio bih se s kolegom sto se tice suvisnih komentara i izjava. Kome se ne svidjaju prijedlozi i analize ne mora ih igrat. Svi ovdje se klade na one sto vole i hoce i sto smatraju da ce donijeti zaradu i dobitak, a oni kojima ne pasu oklade na kartone, golove i slicno ne moraju se kladit, a kamoli jos to i komentirati. Sada da se vratimo na moj danasnji tip. Stuttgart je trenutno na prvoj poziciji i trebao bi se, kako stvari stoje, vec nakon godinu dana vartiti u Bundesligu. Trenutno su u nizu od 4 uzastopne pobjede i danasnjom bi pobjedom pobjegli drugoplasiranom Hannoveru na lijepih 5 bodova prednosti. Stuttgart na svom stadionu u 10 odigranih utakmica ima 8 pobijeda i 2 poraza uz gol razliku 22-9. Koliko sam uspio saznati nema vaznijih izostanaka za ovaj susret i ocekujem da Stuttgart ovo "lagano dobije". Kaiserslautern je trenutno na 12 poziciji sa 8 bodova vise od zone ispadanja. Ovo je jedna vrlo losa sezona za Kaiserslautern u kojo igraju jako promjenjivo. Ugostima ove sezone imaju 1 pobjedu 4 nerijesene i 5 poraza uz gol razliku 5-12. U prvom susretu ove sezone je slavio Stuttgart kao gost sa rezultatom 1-0. Jedino sto vidim kao minus ovoj opkladi je taj sto Stutgart zadnje tri utakmice kao domacin nije uspio pobijediti Kaiserslautern, ali su te utakmice igrane prije 5 do 6 godina u Bundesligi. Smatram da ce Stuttgart nastaviti sa dobrim igrama i da ne bi trebao imati vecih problema u ovoj utakmici. Sretno ;).

Link to comment
Share on other sites

prije 14 minute, ikotipster said:

uz gore vec navedeno sto sam napisao za kartone dodao bi da crotone i kaljari imaju suradnju odnosno 3 za 3 i sad je red na domacina a kvota je odlicna 2.50. I ovo im je posljednji vlak za uhvatit prikljucak koji se bore za ostanak u elitnom drustvu.

SERIE A 2016/2017
Cagliari Crotone 2:1 1.61 3.84 5.87 details 02.10.2016
SERIE B 2015/2016
Crotone Cagliari 3:1 2.54 2.90 2.96 details 18.01.2016
Cagliari Crotone 4:0 1.60 3.56 5.70 details 07.09.2015
SERIE B 2001/2002
Cagliari Crotone 2:1 1.49 3.58 7.50 details 10.02.2002
Crotone Cagliari 4:2 2.35 2.60 4.00 details 16.09.2001
SERIE B 2000/2001
Crotone Cagliari 2:1 2.70 2.65 2.80 details 28.01.2001
Cagliari Crotone 4:0 1.41 3.65 8.00 details 03.09.2000

 

Po ovim medjusobnim susretima vidim da bi se na ovoj utakmici moglo probat odigrati i zbroj golova.

Link to comment
Share on other sites

prije 3 minute, jere said:

Po ovim medjusobnim susretima vidim da bi se na ovoj utakmici moglo probat odigrati i zbroj golova.

Da ja sam odigrao i pobjedu crotone i vise od 2.5 gola kvota 4.25 na sitno povezao sa cibalija ne daje gol po kvoti 1.55. Dinamo je za dvi klase bolji od cibalije a po najavama cibalija ce i odmarati na ovom mecu neke igrace zato sto sljedeci vikend igraju protiv splita i ta im je utakmica iznimno vazna za ostanak u ligi

Link to comment
Share on other sites

INTER – RIJEKA

Inter je u jesenskom dijelu već napravio glavni dio posla, stvorio je zalihu uz koju će lako doći do opstanka, što je sasvim zadovoljavajući domet za nekadašnjeg „Diva iz predgrađa“. U nastavku će nastojati još popuniti svoj bodovni saldo, za njih je karakteristično da su remizirali u 5 od 10 prethodnih utakmica na svom terenu ove sezone.

Rijeka igra možda i najvažniju sezonu u klupskoj povijesti, momčad trenera Matjaža Keka nije samo lider, nego je i igrama dokazala da je trenutno broj jedan u HNL-u, te ostala jedina neporažena momčad u nogometnoj Europi u prvoj polovici sezone!  Tako je i na gostovanjima dosad ostvarila 7 trijumfa i 4 remija, a zaista je impresivan bio nedjeljni trijumf u Osijeku, kad su preokretom u finišu preko Franka Andrijaševića došli do 3:2! U misiji zvanoj titula, ovakav tip utakmica mora dobivati, to je jasno…

Brojke: Oprez, jer je ovo, koliko god to čudno zvučalo, najteže gostovanje za Rijeku u HNL-u! Otkad su se lani domaćini vratili u elitu, sva 4 međusobna ogleda u Zaprešiću su završila remijima, ove sezone je bilo 1:1. A ni na Rujevici, kasnije, nije Rijeka lako došla do uspjeha (1:0, golom Franka Andrijaševića).

VILLARREAL – REAL

Villarreal je u strašnoj seriji utakmica u kojoj je u 10 dana dvaput igrao sa Romom u Ligi prvaka, a Kraljeve dočekuju nakon što su u Primeri gostovali u San Sebastianu i trijumfirali sa 1:0. Zato za „Žutu podmornicu“ ovaj izazov stiže u najgorem trenutku, ali nemaju izbora, pogotovo jer su nešto lošijim rezultatima u zadnje vrijeme pokvarili sjajan dojam iz prvog dijela, te doveli u pitanje povratak na međunarodnu scenu i naredne sezone. Ipak, nakon pobjede u San Sebastianu se nada vratila…

Real nije u boljoj poziciji što se tiče raspored, jer mora u Villarreal nakon što je prije samo 4 dana gostovao u nedalekoj Valenciji. Modrić i Ronaldo nemaju pravo na kiks kako bi držali vodeće mjesto ispred ranjene Barcelone, a u ovom kolu bi mogli pobjedom čak i profitirati, jer Katalonci moraju u goste Atleticu. Zna se da im je domaći naslov prioritet ove sezone!

Brojke:Villarreal je dobio samo 3 od 33 utakmice sa Realom (uz 10 remija i 20 poraza), ali je odnio bod ove sezone sa Bernabeua – bilo je 1:1!

MANCHESTER UNITED – SOUTHAMPTON

Manchester United ima priliku osvojiti prvi trofej ove sezone, u finalu Liga kupa na Wembleyu je svakako favorit da po 5. put u svojoj povijesti uzme ovaj trofej. Bio ti bo poglavito psihološki impuls za Mourinhovu momčad, kako bi sa ponešto manjim pritiskom nastavila bitku na svim ostalim frontovima, jer se bori za plasman u Ligu prvaka u prvenstvu, u FA Kupu je stigla do četvrtfinala, a nadomak je i osmine u Europskoj ligi, nakon 3:0 u prvom meču sa St.Etienneom.

Southampton je na korak do drugog velikog trofeja u svojoj povijesti, dosad u svojim vitrinama imaju samo jedan FA kup (1976.), dok su u Liga kupu tek jednom stigli do finala, bilo je to 1979., kad su izgubili od Nottingham Foresta. Ovo je za učenike Claudea Puela meč godine, pogotovo jer su u Premiershipu u mirnoj sredini, a ispali su iz FA Kupa i Europske lige. Do finala su došli na impresivan način, izbacili u gostima Arsenal i Liverpool!

Brojke: Ove sezone su se u prvenstvu sreli na Old Traffordu, United je slavio 2:0 golovima Ibrahimovića.

Izvor: psk.hr

Link to comment
Share on other sites

Sarajevo-Vitez 1 1.20
Krupa-Željezničar 2 1.87

Wwin 2,24 

Sarajevo nije puno mijenjalo tijekom pauze. Sa finim pobjedničkim nizom su zaključili prvi dio prvenstva, a danas očekujem da ga i nastave. U goste im dolazi Vitez koji ide u ligu za ostanak u ligi i ne vjerujem da mogu ugroziti Sarajevo koje bi se pobjedom približio Zrinjskom na samo dva boda.

Željo se odlično pojačao tijekom pauze i očekujem ih u borbi za prvaka. Krupa je pridošlica u ligi, igraju na umjetnoj travi i trebali bi ući u "ligu za prvaka" što je njihov maksimum. Krupu je napustio bitan igrač Kajkut koji je otišao u Zrinjski, a danas će bit i bez prvoga strijelca Elvira Koljića, a neće biti ni bitnih Irfana Jašarevića i Ajdin Redžića (za njih nisam 100 % siguran, znam da se pisalo nešto, ali Koljića nema sigurno radi kartona). Željo se fino pojačao, očekujem pobjedu protiv oslabjene Krupe i priključak Zrinjskom (došli bi na -4) i Sarajevu

Link to comment
Share on other sites

Athletic Bilbao - Granada zbroj žutih kartona 4,5 više 1.75
Athletic Club - Granada (18:30)
Sudac: Daniel Jesús Trujillo Suárez (4.00)
Prosjek ekipe 1: 2.52
Prosjek ekipe 2: 2.83


Krećem od ekipa. Obje ekipe su dosta grube, nalaze se pri vrhu tablice šta se tiče dobivenih kartona. Razlog zašto vidim over kartona u ovom meču je sljedeći:obje ekipe se imaju za što boriti. Athletic Bilbao se bori za to 6. mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, dok se Granada bori za opstanak. Bilbao zaostaje 4 boda za zonom koja vodi u Europu, a Granada 3 boda, da izađe iz zone ispadanja. Znam da Bilbao doma igra potpuno drugačije nego u gostima, i da je dosta vremena prošlo od zadnjeg poraza na domaćem terenu, no koliko vidim, nikoga ne nadigraju rezultatski. Sve što pobjede je pobjeda s jednim golom razlike, i večinom prime zgoditak. Sada su još upali u krizu, dok su ispali iz Europske lige, gdje ih je izbacio ciparski APOEL. Sigurno će se to poznati i u današnjoj igri. Danas su još bez svog killera Aduriza, te bez Arrizabalage i Garcie, dok je Laporte pod upitnikom. Eibar po meni mora danas napast oštro, agresivno ranjeni Bilbao, nemaju šta izgubiti. Siguran sam da ih Bilbao razbiti neće, šta se recimo po kvoti na domaćina 1,45 da zaključiti. To će uvelike doprinjeti ovom tipu. Očekujem tvrd, agresivan i pomalo bezobrazan meč. Međusobno uvijek prelaze ovu granicu od 4,5 žuta kartona, izuzevši posljednji njihov međusoban ogled. Jedina boljka ovom tipu je sudac koji prije podijeli manje nego više kartona, ali ako danas bude meč kakav sam opisao, bit će prisiljeni podijelit minimalno 5 kartona. Sretno svima! ?

Link to comment
Share on other sites

Tottenham-Stoke

Jedina utakmica danas u premiershipu dvoboj je Spursa i Stokea. Tottenham je kiksao u europi ispadanjem od Genta i sada ce Ligu prvaka pokusati dohvatiti kroz prvenstvo. Momcad Mauricia Pochettina igro vrlo dobro na domacem travnjaku a danasnji suparnik Stoke zaredao je sa nesto losijim igrama u gostima. Domaci nemaju vecih izostanaka bitno za ovaj tip da je stoperski par Verthonghen i Alderweild zdravi. Dele Alli ce vjerujem imat motiv vise za iskupiti se za glup prekrsaj u utakmici Europa lige zbog kojeg je dobio crveni. Zadnje tri domace utakmice u prvenstvu Spursi nisu primili gol vjerujem da mogu sacuvati mrezu i u ovome susretu. Harry Kane je u finoj formi, Alli u prvenstvu briljira mislim da nas ocekuje utakmica gdje ce Tottenham dominirati i slaviti bez primljena gola.

TIP:Pobjeda Tottenham bez primljena gola 2,30@bet365

Link to comment
Share on other sites

prije 2 sati, Koki22 said:

Molio bi moderatore da posalju neko upozorenje za ovakve glupe komentare,umjesto da stavi neki prijedlog ili nesto pametno,on ide blatit ono gdje se najlakse uzme lova,i prica o nekom lotu,ocito je pogrijesio forum. Ima baba i djedova koliko volis na trznici,pa mozes s njima raspravljat o igrama na srecu. 

Inace danas solidne granice u nekim ligama. Moj prijedlog je iz Germanije,

Ingolstadt-Mgladbach zzk vise @ 1.70 ,sudac Dingert jedan od najstrozih u Bundesligi http://us.soccerway.com/referees/christian-dingert/56419/ , ekipe nisu na nekom velikom prosjeku,ali u medjusobnim duelima cesto zna bit dosta kartona,a i Ingolstadt se bori za ostanak,trebalo bi ovo lagano proci..

Bit ce jos kasnije sigurno prijedloga,dobra je ponuda i granice,a cekam i neki info iz Osijeka,pitanje je kakav ce danas tretman imat Rijeka u Zapresicu,a i bez obzira na to,obje utakmice Rijeke i Intera ove sezone otisle su preko granice od 4.5,a nikako ne ocekujem laganu utakmicu za Rijeku,poznato je kako im nikako ne pasu Zapresicani.

Već ga duže vrijeme pratim, ovog Maria što postavlja glupe komentare. Sada je dobio privremeni ban, pa će to Goksim da riješi. Zaista što god je gdje neko nešto objavio na forumu on je uvijek imao negativni komentar i negirao sve što netko odigra. 

Link to comment
Share on other sites

Marseille - PSG under 4.5 @1.61 ili asian under 4 @1.950 bet365

Obe ekipe nisu agresivne kao i cila Ligue 1 osim par iznimki. Zadnja 4 puta su isli ispod ove granice te je povoljan i sudac Benoit Bastien koji je na zadnjih 9 utakmica na prosjeku 3.2 kartona. Taj prosjek mu je uveliko digla utakmica Lorienta i Nantesa u kojoj je podilia 8 zutih, ali to je bilo prosle godine u 10. misecu. Ove godine je sudia 5 utakmica sa prosjekon 2.75 zuta po tekmi.  Obe ekipe nisu agresivne, pogotovo PSG. Oba tima su na prosjeku 1.5-1.4 i ne vidin nikako da na ovoj utakmici bude 5 kartona osim da bude neki crveni.

Link to comment
Share on other sites

prije 23 minute, IzudinB said:

Već ga duže vrijeme pratim, ovog Maria što postavlja glupe komentare. Sada je dobio privremeni ban, pa će to Goksim da riješi. Zaista što god je gdje neko nešto objavio na forumu on je uvijek imao negativni komentar i negirao sve što netko odigra. 

Uvijek se to rijesi na nacin,da ako ti se nesto ne svidja sto netko pise,jednostavno preskocis ili ako imas valjani razlog za kontra tip,da to argumentiras i dovidjenja. I meni se dosta tipova ne svidja i ne bi ih nikad odigrao,ali to nije razlog da pljujem po tudjem trudu.

I samo da se nadovezem na Blue Tigerov tip,da ne idem u novi nepotrebni post,mislim da je Bastien sudio njihov mec prije 2 godine i da je podijelio 5 zutih kartona,zna on nekad poludit, i dijelit kartone,jako rijetko,ali ima svoje zute minute :D. Mene cudi da njihove utakmice opcenito ne budu puno grublje,s obzirom da se zna da su te dvije ekipe najveci rivali u Francuskoj.

Link to comment
Share on other sites

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Inter vs Napoli, najava Da uzmemo sada sedam dana vremena, ne verujem da bismo mogli jednu, jedinu stvar da pronadjemo po cemu bi Inter i Napoli kao klubovi imali slicnosti. Niti bi mogli da pronadjemo dva grada u svetu koja se toliko razlikuju poput Milana i Napulja, a tek o razlikama ova dva kluba, stvarno nema smisla gubiti vreme. Zato cu ovde samo ispricati jedan dogadjaj sa konferencije za stampu, trenera Juventusa, Spallettija, nekoliko dana nakon sto je na klupi zamenio Tudora. Juventus ima neverovatan broj navijaca i van Torina, ali generalno predstavlja "najomrazeniji" klub, koji ako ne navijate za njih, onda se podrazumeva da ih mrzite kao nijedan klub na svetu. Dakle, ko ne navija za Juventus vec za neki drugi klub, ne moze da bude ravnodusan prema Juventusu, vec mora da ga mrzi iz dna dushe. Spalletti je uvek osecao odbojnost prema Juventusu, ali kao profesionalni trener koji zivi od trenerskog posla svakako nije mogao da odbije poziv koji dobijete ili ne dobijete jednom u zivotu. A onda su ga na jednoj konferenciji za stampu, nekoliko dana nakon sto je seo na klupu Juventusa pitali da kaze kakvi su mu utisci u odnosu na Napoli (posto je on nakon osvojene titule sa Napolijem, gde su ga u Napulju proglasili za sveca, ipak napustio klub). Spalletti je bio sjajan u odgovoru pa je rekao: "... u Napoliju smo imali one barijere za vezbanje slobodnih udaraca koje predstavljaju "zivi zid", kao sto ih imamo i ovde u Juventusu, samo sto se ove ovde u Juventusu pomeraju ... pa cu ovde malo da se zaustavim. Sasvim slucajno sam uzivo video ove Juventusove "barijere" za vezbanje slobodnih udaraca o kojima Spalletti govori. To su pomagala najnovije generacije, pravo tehnolosko cudo, koje simulira zive ljude koji su postavljeni u "zivom zidu" koje mozete da programirate tako da "se pomeraju, skacu, idu levo-desno, gore-dole" i tako stvaraju realnu sluku koja moze da se desi na utakmici. Za razliku od Juventusove barijere, u Napoliju imaju one drvene fixne barijere od sperploce, koje ponekad mozete videti na vasarima ili oko cirkusa, kada imate siluetu coveka, pult i vazdusnu pusku pored. Na tim vasarima, ili oko cirkusa imate mogucnost da, ako platite, pucate u siluetu coveka, i ako pogodite, za nagradu mozete da dobijete plisanog medu.  Ja stvarno nikada u svom zivotu, nisam cuo tacnije poredjenje necega nego ovog Spallettijevog kako je on objasnio razliku izmedju severa i juga. Na severu imaju cak i barijere za vezbanje slobodnih udaraca koje se pomeraju, a zamislite tek onda kakve su razlike u ostalim stvarima, mentalitetu ljudi, navikama, ophodjenju, kulturi, travi, stadionu ... Ja mislim da je Spalleti otprilike poslao poruku da je razlika izmedju severa i juga tolika, da nikoga ne bi trebalo da zacudi da u Interu ili Juventusu, kafu kuvaju porno glumice, dok u Napoliju neke brkate babe rade kao kafe kuvarice, a mislim da on zna sta govori, jer je radio u obe sredine. Znaci, razliku izmedju Intera i Napolija, kao klubova, vam je vec Spalletti objasnio, bez obzira sto je on pricao o Juventusu. Razlika izmedju rostera Intera i Napolija Spalletti je rekao svoje, a ja cu dodati da je ista ovolika razlika i u kvalitetu rostera u korist Intera. Sadasnji roster Intera je pravo remek-delo, zivotno delo njihovog sportskog direktora, kojem sam se ja toliko divio prosle sezone, da su mi toliko ostetili mozak da sam podrzao Inter, a ne savrseni Psg u Finalu Lige Prvaka gde sam izgubio novac. Savrsenstvo Intera kao rostera je u tome sto su dugo na okupu, jasno se vidi ideja sta zele, prave samo male i neznatne promene tamo gde procene da su neophodne, imaju jasnu hijerarhiju u timu, plus se iz aviona vidi da postoji mir unutar tima i svlacionice. Posebno bih ovde izdvojio dovodjenje Sucica. On sigurno nije dosao da pojaca Inter, niti da ga ucini boljim, niti ce sada dovodjenjem Sucica osvojiti Ligu Prvaka. On je doveden jer je potreban da ima svoje mesto u jednom savrsenom rosteru, i iz aviona se vidi da je izuzetno pazljivo biran. Ja mislim da dolazak Sucica u Inter niko na svetu nije ni registrovao u svom mozgu, a kamoli da se neko toga seca, dok u meni izbor kluba zasto bas njega odmah izaziva erekciju. A erekciju u meni izaziva i cinjenica da ovakvih kao Sucic u Italiji ima u vagonima, ali su oni pazljivo izabrali bas njega. Sa druge strane, Napoli je savrsenstvo od rostera, ali samo za Contea. On ga je napravio samo za sebe, i da sada ovakav Napoli date Arteti u Premier League, Wolverhampton bi se spasao ispadanja tako sto bi prestigao Napoli na tabeli engleske Premier League. Znaci, ako pogledate kako Napoli izgleda, sve je jasno, kako Conte zeli da igra i kako se dolazi do scudetta. Sezona 2025/2026 Intera i Napolija Inter se odlicno drzi u sva tri takmicenja koja igra ove sezone. Tokom cele dosadasnje sezone su u vrhu Lige Prvaka, Serie A, a lagano su i prosli sva kola italijanskog kupa. U italijanskom prvenstvu imaju samo tri poraza, jedan kiks kod kuce, jos letos od Udinesea, poraz u derbiju od Milana i poraz na strani bas od Napolija. U Ligi Prvaka imaju poraz kod kuce od Liverpoola sto su mogli da izbegnu, i jedan poraz na strani od Atletico Madrida. A sve ostalo sto su odigrali u toku sezone su sve pobede, jer prakticno uopste ne igraju nereseno ove sezone. Na osnovu ovoga, moze se zakljuciti da su, osim kiks-poraza od Udinesea kod kuce, ove sezone gubili samo od jakih timova, Milana, Liverpoola i Atletico Madrida. Inter jeste savrsen, ali je prvi trofej u sezoni ipak osvojio doktor Conte, a to je Supercup Italije. Kakav god da je trofej i kakvog je znacaja, ipak su na teren istrcali i Inter i Milan i Bologna. Napoli kod kuce ove sezone nije izgubio nijednu utakmicu ni u jednom takmicenju, ali na strani pokazuju juznjacki karakter. Potop od savrsenog Psv-a od 2:6, porazi bez postignutog gola od 0:2 od gradjana, Bologne i Benfice, plus porazi od Milana i Torina. Pri tome, prosuti bodovi kod kuce protiv Verone, mogu biti alarm da se podsete na istorijsko pravilo da se titule gube "na malim " utakmicama. Ali, prilikom kladjenja nikako ne sme da se zaboravi da napoli prakticno celu sezonu do sada igra osakacen povredama i izostancima, i ako bismo i to uzeli u obzir, doktor Conte i Napoli su vec osvojili titulu prvaka Italije, gledajuci sa kakvim krsevima od igraca se odlicno drze Predlozi za kladjenje Ovu utakmicu cekam sedam dana, ali da ga yebes, ne mogu da pronadjem entuzijazam za realno kladjenje. Na ovoj utakmici sam jedino trazio sta da uzmem iz nje da vezem sa dvojkom na Olympiacos po 1,33 pa sam izabrao gol Intera na utakmici po 1,20 iako je juce kvota na gol Intera bila 1,16-1,18. Nije mi jasno zasto kladionice podizu kvotu na gol Intera kada je Inter na 25 utakmica ove sezone, na 23 postigao barem jedan gol, bez obzira da li su igrali na strani ili u gostima. Mozda je odgovor u tome da Inter nije dao gol u sezoni, samo na dve utakmice, obe kod kuce, obe vazne i obe protiv jakih, 0:1 sa Milanom i 0:1 sa Liverpoolom. U drugoj, amaterskoj ligi Poslednje Sanse, kolega @Kiks77 cesto koristi igre da u prvih deset minuta nece pasti gol, ili da obe ekipe nece postici po gol u prvom poluvremenu, sto mislim da bih mozda i mogao da odigram iz ove utakmice, ali sa tudjim novcem. Zbog nacina igre obe ekipe, takodje sa tudjim novcem bih igrao i neke ekstremne klizne granice na broj kornera na utakmici, recimo do sest, i ni korner vise. Uopste ne znam ni ko sudi, ali kada sam video u ponudi velikog bet365 da nude za vise od jednog kartona Napolija kvotu od 1,80 prvo sam morao da proveravam da li je to moguce, a kada sam video da jeste, za sada sam odlucio da cu nesto morati da igram i sa sopstvenim novcem. Da ponovim, iz ove utakmice nista ne predlazem za kladjenje, sebi sam trazio sta cu da vezem sa dvojkom na Olympiacos, a to je za sada samo gol Intera, ali sam morao da najavim ovu utakmicu, jer bih umro, da nisam. Pravo kladjenje ce za mene biti tek sutra, kada prvo rasprodam svu imovinu i podignem kredite i onda jedinicu na Juventus protiv Cremonesea, yebem li im majku u pic*#*#ku, vezem sa dvojkom na Olympiacos po ukupnoj kvoti od 1,67-1,70  
    • Prvo, hvala na analizama. Drugo,već smo mislili gdje si nestao. Vjerojatno slavio over koševa Barce koji se dogodio praktično na samom kraju. Bila bi istorijska nepravda da si pao, a pola igrača prošlo nakon tvojih savjeta.
    • Inter vs Napoli, najava utakmice Iako me sa kladionicarske strane, ova utakmica ne ispunjava entuzijazmom, ceo danasnji dan sam prilagodio vecernjem terminu, tako da ne bih znao sta bi to moglo da se desi, da neko od kolega sa Foruma odluci da ne pogleda ovu utakmicu. Iako bez entuzijazma za kladjenje, puno sam se pripremao za ovu utakmicu, tako da cu u narednih sat vremena pustiti najavu utakmice, mozda ce neko imati koristi.  Post cu ubaciti do 11.00 casova  
    • Objavio sam post greskom u Topicu od subote, a treba da bude u danasnjem. Svakako ga procitajte, posto ne znam kako se prebacuje iz jedne teme u drugu.  
    • Danas stvarno potpuno ozbiljno, bez zayebavanja Mene samo interesuje kako se ovo zove kada kolege unkdy i Fitoz, postave kao svoje predloge u Poslednjoj Sansi, i to u 15.00 casova i pola sekunde, pobedu Barcellone protiv Partizana, i pri tome jedan kolega syebe drugog, postavljajuci predlog u desetinkama sekunde brze. Plus sto bilo kakvo igranje protiv odbrane Partizana bude predlog kod jos desetorice kolega, u ovom kolu Poslednje Sanse. Kako se to zove, sta je to? Kako se to zove, kada se kolege unkdy i Fitoz, otimaju oko predloga iz kosarke, oko igranja protiv Partizana, a pri tome znamo da unkdy ne zna ni sa koliko lopti se igra kosarka, a ovaj Fitoz ne bi znao da objasni, ko u kosarci napada, a ko se brani???? Kako se to zove, hajde kazite???? Zove se moj besplatni doprinos Forumu, zove se moj uticaj na Forum, zove se moja posvecenost, trud i ulozeno vreme sa ciljem da drugi imaju koristi od toga, eto tako se zove mojih nesto manje od 3.000 postova, a pri tome kolegama predlog prodje jos pre nego sto je utakmica pocela. Danas zaista necu da se zayebavam. Samo cu da pokusam da budem sto korisniji po Forum, a vi procenite. Ako mislite da se zayebavam, lepo preskocite post, ne morate uopste da se kladite, i nikom nista. Radi se opet o Partizanu, Euroleague.  Sledece kolo Euroleague ce se igrati u tri dana, u sredu, cetvrtak i petak. Od kada ja pratim Euroleague, jos nikada se nije desilo da su kladionice izbacile kvote za kolo unapred, kao na primer sto je slucaj sa Ligom Prvaka. Jos tokom prosle sedmice dok je trajalo duplo kolo, pojedine kladionice su izbacile kvote za sledece kolo koje se prakticno igra za pet, sest, sedam dana, sto jos nikada nije vidjeno od kada postoji Euroleague. Cak sam morao nekoliko puta da proveravam, i zaista, ponude su bile vec izasle, iako su u toku bila redovna dva kola Ne pada mi na pamet da bilo koga u nesto ubedjujem. Nema rasprodaje imovine. Necu pominjati nikakve zicere, niti bilo kakvo divljanje sa uplatama. Reci cu samo jedno. Ako se budete danas kladili, i budete sebi sastavljali predloge za realno kladjenje, a u barem u jednoj od vasih kladionica, je vec izasla ponuda za utakmicu Partizana protiv Olympiacosa (Euroleague, sreda, 14.01. 19.30) ja necu imati nista osim obicnog poziva da na jednom, jedinom tiketu dodate i dvojku na Olympiacos. Neka to bude obican tiket, neka bude narodni ili seljacki tiket od trideset parova, neka bude neki alternativni ili onaj "hajde samo da probam", ili "hajde da imam sta da pratim u sredu", ili kako je onaj cirkusant Fitoz jednom napisao u onom istorijskom postu "bilo mi je dosadno, pa sam se kladio na ManUtd i azijsku Ligu Prvaka" ... neka bude bilo sta, samo dodajte na barem jednom od stotinu tiketa i dvojku na Olympiacos. Neka bude uplata i od jednog, dva, pet eura, uplatite ako ste skrtica i pola eura, samo neka stoji ta dvojka do srede, nece vam nista faliti. Za tri dana se nista nece dogoditi, ovo je obican poziv i nista vise. Da ponovim, ako ne zelite, nema rasprodaje imovine, nema podizanja kredita, nema igranja na zeninu karticu. Samo jedan, jedini tiket sa vasim izborom iz danasnje ponude plus dvojka na Olympiacos. Evo, na primer, ako ne znate sta da igrate danas, sveti Bayern igra svoju utakmicu sa Wolfsburgom, pa nadjite nesto iz te ponude po kvotici od 1,15 sto zajedno sa dvojkom na Olympiacos daje ukupnu kvotu od 1,55. Valjda je Bayern u stanju da ima korner, gol ili udarac u okvir gola vise od Wolfsburga, ili valjda nije moguce da ne bude golova na utakmicama Bayerna, sto zajedno sa dvojkom na Olympiacos vec daje kvotu od preko 1,50 A danas u ponudi imate i (mozda) golove na utakmicama Heerenveen vs Feyenoord, Telstar vs Ajax, imate Arsenala protiv Portsmoutha, imate gol Intera Napoliju po kvoti od 1,18, imate Juventusa u ponedeljak za one kolege koje vole osvetnicko kladjenje, ili one kolege koje misle da je inat vrlina, a ne mana, tako da sigurno mozete pronaci nesto sa cime cete vezati dvojku na Olympiacos. Treba i da znate da je u celoj Evropi pasje vreme, da ima kise, snega i leda, da je hladno, i da se u  Nemackoj i Holandiji igraju prva kola nakon pauze. Iako je sveta nedelja, danas sam se toliko angazovao da budem koristan po Forum, da insistiram da dvojku na Olympiacos stavite tako da vam to bude poslednji par na tiketu, a jedini koji nije iz ponude od danas, odnosno da vam dvojka na Olympiacos bude jedina "utakmica na cekanju". I onda ako prezivite do srede, a mislite da se zayebavam, ili da trujem po Forumu, ili da lupetam kao otvoreni prozor, ili da zelim nekoga da sjebem, uvek mozete u sredu pred utakmicu da uzmete CashOut, ili da se branite kroz live. Od jednog gubitnog tiketa sigurno necete propasti niti bankrotirati, ako se desi u sredu da Partizan dobije Olympiacos. Nece vam to biti ni prvi ni poslednji put da padnete. Nece vam biti ni prvi ni poslednji put da padnete na mom predlogu. A ja sam pokazao dobre namere, time sto predlazem da napravite takav izbor, da vam to bude jedini par "na cekanju".  Moj cilj je da nekako u sredu kolektivno, svi sa Foruma zajednicki napadnemo Partizan kao hijene. Secam se kao da je juce bilo kada smo svi sa Foruma odigrali jednom protiv Dzumhura, sto mi je bio najlepsi dan u zivotu. Bilo je davno, ali se secam svakog gema, bolelo je kako je bilo lepo to kolektivno, zajednicko igranje protiv Dzumhura. Ali, pre nego sto se svi zajedno skupimo kao hijene, pod uslovom da pristajete, kao potvrdu dobrih namera, ponovicu po stoti put sta znaci kladjenje na utakmicama Euroleague Timovi ce odigrati 38 utakmica u sezoni, plus doigravanje, plus FinalFour, plus nacionalno prvenstvo, plus nacionalni kupovi. Prakticno se igraju utakmice na svaka dva-tri dana. Jeste, postoje i u Euroleague istorijski krsevi od timova, ali ne sa tolikom razlikom u kvalitetu poput Heidenheima i Bayerna ili poput razlike izmedju Wolvsa i Arsenala ili Barcellone i Ovieda. Kakav god da je Asvel krs od tima, cak su i oni kod kuce dobili Baskoniju, Dubai, Partizan, Bayern, Paris i Efes, koliko god da i ovi losi bili. A da ne kazemo da je Partizan dobio cak i Monaca, a raspali Bayern Real Madrida. Hteo sam da kazem, da je Euroleague sama po sebi, za potpuno izbegavanje u realnom kladjenju, za one koji to mogu. Plus, evo po stoti put cu da ponovim, samo za vas, moje kolege sa Foruma, kako stoji Partizan na tabeli, kakav ih raspored ocekuje, i na sta lici Partizan u ovom trenutku Imaju sest pobeda iz 21 utakmice, sto znaci da im preostaje jos 17 utakmica. Da sada ovde ne trosim tastaturu sa kime tek trebaju da igraju, ali hajde samo da kazem da im kod kuce dolaze teski protivnici (Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid, Valencia) da imaju teska gostovanja (Fenerbahce, Crvena Zvezda) i da imaju nekoliko zayebanih gostovanja (Virtus, Maccabi). Sa sest pobeda koliko trenutno imaju, ja sam ih castio sa jos cetiri do kraja sezone, i to ohoooo-hooo castio. Dve pobede sam im dao na kvalitet, jednu pobedu sam im dao na to da ce kad-tad sjebati pola sveta na kladjenju, kada se budemo najmanje nadali, i jos jednu pobedu sam im "dao na crtu". A evo, predomislio sam se upravo, dacu im jos jednu pobedu, neka bude 11 neka ide sve u qurac da ne skrtarimo. A sada da pokusam da vas ubedim da danas nemam nameru da se zayebavam sa vama, vec da budem koristan po Forum.  Olympiacos Evo najpre kako stoji Olympiacos na tabeli.  Pred pocetak prvenstva, ja bih Olympiacos u nekoj projekciji po kvalitetu rostera rangirao na prva cetiri mesta na tabeli na kraju sezone, sa tim sto ne mogu da ih stavim na drugo mesto, jer ne znam koga onda da izbacim, a ako ih stavim na cetvrto mesto, onda sam ih podcenio. Medjutim, oni su lose otvorili sezonu, bez potrebe izgubili kod kuce od Efesa, koji vidimo kako izgleda, pa onda hajde da ih razumemo u porazima na strani od Reala i Monaca kod kuce, ali onda su izgubili pola kosa od Armanija u Milanu, pa od Zvezde i Barcellone u gostima, a mogli su i da izbegnu poraz od Valencije kod kuce.  Znaci da su izbegli samo tri poraza, jedan kod kuce, jedan od trulog Efesa i da su imali barem jedan poraz manje na strani, Olympiacos bi sada bio medju prva cetiri tima na tabeli. Ali, ako tako gledamo, da je crnac Juventusa pogodio penal i da na utakmici Napolija i Eintrachta nije bilo nista-nista, sada bih ja bio prvak Poslednje Sanse, a ne neko drugi, gori od mene. Hteo sam da kazem da Olympiacos ne deluje ubedljivo, ima najmanje dva bespotrebna poraza, a verovatno i cetiri. Podseticu ovde, da je Olympiacos prosle sezone lagano osvojio prvo mesto nakon regularnog dela, a da u ovoj sezoni prakticno nisu previse menjali roster, zapravo su zadrzali sve najbolje sto imaju. Podseticu i da su prosle sezone prodali utakmicu Crvenoj Zvezdi u sred Pireja zasta nemam dokaza, ali sam siguran u to, pa ih je neka ravnoteza u svemiru kaznila kasnije time sto su doprineli istoriji da nikada u istoriji Euroleague, pobednik na kraju regularnog dela nije istu i osvojio.  Sto se mene tice, Olympiacos je Top ekipa, deset puta kvalitetnija od Partizana, a od ostalih ekipa mislim da jedna ekipa bez ikakve sumnje ima kvalitetniji roster, za dve bih rekao da je diskutabilno ko ima kvalitetniji roster od Olympiacosa, ali da barem cetiri ekipe imaju kvalitetniju igru od grka. Po meni, njihov problem su bespotrebni porazi, pa se onda uvukla nervoza oko tima, vlasnici kluba plus navijaci stvaraju pritisak, plus bih rekao da trener ne donosi prevagu iz vise razloga, sto me sada mrzi da pisem. Ja mislim da je njima pre svega potrebno da vezu nekoliko pobeda, evo na primer tri vezane pobede, pa da se izvuku iz pritiska. Izgubili su, na primer dva puta uzastopno, od Barcellone u gostima i od Valencije kod kuce, pa onda dobili tri puta uzastopno, Asvela, Virtusa i Panathinaikosa, i onda taman da vezu i cetvrtu pobedu, izgube od Fenerbahcea koji jeste jak, ali su vodili tri cetvrtine, pa se raspali u poslednjoj.  Olympiacos ide u sredu raspalom Partizanu, pa im dolazi Maccabi, pa idu trulom Efesu, i sa tri pobede bi se svakako ugurali u prvih cetiri, gde i pripadaju. A da sada izgube od Partizana, to bi za njih bilo isto kao sto ManCity u borbi sa Arsenalom prosipa bodove protiv Brightona i Chelsea kod kuce, te Sunderlanda na strani. A da ne govorimo o tome sto dolaze raspalom Partizanu, pa ako treba negde da traze pobede na strani, sada kada vise nema Albe, koga ce da pobede nego beogradska govna Partizan Svi sve znamo sta se desilo u toj istorijskoj prevari od kluba. Ali, pre svega, da ne bude da smo zaboravili, ja sam pocetkom ove seone nekoliko puta na nasem Forumu napisao da od njih ocekujem da bi mogli biti nagazna mina za mnoge timove, i da ako bih trazio neko iznenadjenje ove sezone, onda bih najpre izabrao njih. I dalje bih rekao da za mene oni uopste nemaju los roster, pogotovo mislim da nemaju toliko losu ekipu za poslednjih sest mesta na tabeli. Ali su se u medjuvremenu i mnoge stvari promenile. Ko hoce da proveri, moze to da uradi za manje od sedam sekundi, da sam pred Novu Godinu najavio raspored Partizana u narednih deset utakmica, gde sam napisao da ne vidim gde bi oni mogli da dobiju vise od dve utakmice. Posto svi sve znamo o Partizanu zahvaljujuci meni i mom doprinosu Forumu, kao i sta se sve tamo desavalo, ja cu ovde da izdvojim samo jedan deo, vise teorijski, fenomenoloski, nego sto ima veze sa kladjenjem Patriotizam, iluzije, suocavanje sa stvarnoscu, inat, destrukcija Postoji nesto sto se zove cuveni srpski inat. To je, na primer, kada srpski seljak, proizvodjac hrane, na primer proizvodjac malina, mleka ili sljiva, nakon sto ga korumpirana drzava poput Srbije syebe sa otkupnim cenama, izadje na ulicu, i iz protesta prospe svo mleko. Takve slike mozete videti svakodnevno. Cak se udruze vise njih, izadju na ulicu, u sred grada, pa ispred Gradske Kuce, gde se nalazi drzavna administracija, uzmu pa pola dana prosipaju svo mleko koje su proizveli. Osim sto time izrazavaju protest, ujedno i pokazuju tu osobinu, taj srpski inat, destrukciju, ziveci u iluziji da neko nece spavati zato sto oni prosipaju mleko na ulici. Tako je bila neka slika, kako je neki proizvodjac visanja u Srbiji posekao sva stabla na imanju velicine Toscane, i otvorio kafanu, jer jedino kafana u Srbiji nikada ne moze da propadne. Navijaci Partizana, ljubitelji kosarke, misle da kada crni ameri dolaze u Srbiju da igraju za Partizan, da su oni toliko odusevljeni time da su spremni da se bacaju na glavu na parketu zbog Partizana, Zeljka Obradovica, Srbije, Euroleague, publike. Prosecni ljubitelji kosarke, misle da je za crne amere privilegija sto su u Srbiji. Kada se u Partizanu desilo sta se desilo, publika je krivce za odlazak Obradovica prepoznala u crncima, i okrenula se protiv njih, bas iz razloga zasto onaj seljak prosipa mleko na ulici. Prosecan navijac Partizana nije mogao da razume kako to da ameri ne znaju sta su pljeskavice, kako to da nisu culi za srpsku trash muziku i trubu, kako to da ne znaju koliko Obradovic ima titula Euroleague, kako to da amere ne interesuju srpske kafane, kako to da nece da uce srpski jezik, kada srpski jezik govori ceo svet. I onda se kula od karata pretvorila u raspad sistema. raspad sistema se pretvorio u destrukciju, navijaci su poceli da vredjaju amere, da ih gadjaju upaljacima i tvrdim predmetima, kompletna tribina se okrenula protiv amera, neverujuci da je moguce da ne razumeju kakvu privilegiju imaju sto igraju kosarku u Srbiji. I eto kako se od nicega, doslo do destrukcije. navijaci se okrenuli protiv americkih polupismenih crnaca, a ovi sada proklinju dan kada su krocili nogom u Srbiju. I sada imamo situaciju da jedni ne mogu da veruju kako je moguce da neko ne prepoznaje kakva je privilegija ziveti u Srbiji, a ovi drugi ne mogu da veruju da na svetu uopste postoji zemlja u kojoj nema Pizza Hut-a, ne mogu da veruju da u Srbiji ne postoji rep muzika, da nema diskoteka na otvorenom, da niko ko je over 50 godina ne zna ni rec engleskog, da niko ne gleda Nfl, ne mogu da veruju da u Srbiji nigde ne mozes da kupis maslac od kikirikija. I uz to ih jos i vredjaju i gadjaju tvrdim predmetima. I sada imamo jednu grupu gradjana, raspustenu bandu, kojoj se yebe i za Srbiju, i za Zeljkovih devet titula, i za srpske pljeskavice, jedva cekaju da se sezona zavrsi i da se sto pre zavrsi ovaj horor, i da se nikada vise ne vrate u taj svinjac. Sa druge strane i navijaci Partizana jedva cekaju da oteraju crne amere u tri pick*#*#ke materine, i sada nema resenja. Iako sam siguran da ce kad-tad Partizan sjebati pola sveta na kladjenju, i to kada se najmanje nadamo, predlazem da u sredu iskoristimo ovaj raspad sistema u Partizanu.  Partizan ima sest uzastopnih poraza, u kojima je primio 582 poena, sto je 97 koseva po utakmici. Prvo im je Virtus, koji je ekipa sa najgorim napadackim rejtingom u Euroleague u sred Beograda ubacio 86 poena, pa im je Zalgiris u Litvaniji ubacio 109, i to tako sto su poslednju cetvrtinu potpuno stali, pa im je Maccabi u Beogradu ubacio 112 poena, pa Valencija u "tvrdoj" utakmici 86, pa Monaco 101 i Barcellona uz relativno los procenat suta 88 poena. I sada  nema resenja. Zeljko Obradovic je vec jednom promenio kompletan roster, jasno poslavsi poruku, sta on misli gde je problem, ali sada njega vise nema, gde bih ga ja pitao sto je toliko dugo cekao, navijaci protestvuju jer vise nema u beogradskoj Areni onog Hollywooda na srpski nacin, a crnci, jedva cekaju da se sezona sto pre zavrsi, pa da vide granicni prelaz. Ako gledamo govor tela igraca, Partizan izgleda katastrofalno, gore izgledaju nego Alba u najgorim danima. A o odbrani koju igraju, mislim da je nedovoljno reci da je sramotna. Partizan je i sa Obradovicem bio u grupi timova sa najgorim defanzivnim rejtingom, a sada su na samom dnu. 582 primljena poena iz sest utakmica ... eeeeej. Jeste da Olympiacos dolazi u Beograd, ali upravo sada mozemo najbolje razumeti, sta u sportu znaci kada se kaze da svaka utakmica ima svoje vreme, sto znaci da nije isto kada bi Olympiacos dolazio u Beograd pre tri meseca u odnosu sto dolazi u ovakvom rasulu Partizana. Kladjenje Kada su kvote izasle, to sam sto puta proveravao, dvojka na Olympiacos je bila 1,45 a onda je pocela da pada i pada, a odmah nakon utakmice sa Barcellonom se spustila na 1,33 a ja mislim da ce se spustiti do srede jos ohooo-hoooo. Mozda bi mogli i da se plasimo sto se utakmica igra u Beogradu, ali je na nasoj (kladionicarskoj) strani osim kvaliteta Olympiacosa i stari, dobri srpski inat i nesloga, pa su se navijaci Partizana sada podelili na one koji podrzavaju igrace, i one koji ih pljuju i vredjaju. Na nasoj (kladionicarskoj) strani je i za nekoliko nivoa siri i kvalitetniji roster Olympiacosa, a najpresudnije bih rekao da je trenutak u kome se nalazi ova kula od karata zvana Partizan. I za kraj, ako hocete, pozivam vas da u sredu idemo svi zajedno, protiv ove kule od karata, bas kao sto smo isli svi zajedno protiv Dzumhura, pa makar i pali. Predlazem da se u sredu ne delimo na nas iz prve, elitne i na vas iz drugoligaskog blata. Sada nije vazno ko je bio trostruki uzastopni pobednik Poslednje Sanse, a ko nije nikad. Nije vazno sto kolege mesrine i furyshaaa nikada nece uci u prvu, elitnu, nije vazno sto je na Forumu mirno dan i po, pa se onda svadjamo sest meseci. Nista nije vazno, vazno je samo da u sredu idemo svi zajedno. Uz nas bi u sredu mogla da bude i ravnoteza koja postoji u svemiru i sportska pravda. Jel se secate kada je pre nekoliko meseci Crvenoj Zvezdi, kada je najbolje izgledala, u goste dolazio Zalgiris, a srbi sacekali da se sve Tv stanice ukljuce u prenos, pa pogasili svetla u dvorani, da ima veceg efekta, i poceli da pustaju da grme ruske ratne pesme, kojima su rusi podizali moral crvenoj armiji. A jel znate sta se u petak desilo? Zalgiris je ponizio Zvezdu 32 poena razlike, lagano nadoknadio medjusobnu kos razliku, prestigao ih na tabeli i poslao poruku da srpske iluzije, mitove, manipulacije i propagande, kada ste van Srbije, mozete samo da okacite macku o rep. Predlazem da danas kada sebi sastavljate predloge za kladjenje, samo na jednom tiketu dodate i dvojku na Olympiacos. Predlazem da svi zajedno sa Foruma napadnemo Partizana, kao sto smo jednom svi zajedno isli protiv Dzumhura. Cestitam svima koji slave pad kolege mesrine, neka pada kao i svi mi ostali, ko ga yebe. Neka i ostalim kolegama ovo bude najlepsi dan u zivotu, kao sto je bio i meni. Samo neka sveta  Poslednja Sansa nastavlja i dalje da unistava nase zivote i nerve. Svaki pad u svetoj Poslednjoj Sansi je jos jedan dokaz zasto je isplativije otvoriti kladionicu, nego raditi u Svetskoj Banci kao generalni menadzer. Dokle god bude bilo moguce da Lecce iz jednog suta na utakmici odigra nereseno sa Juventusom, jer crnac nije u stanju da pogodi iz penala, dokle god je moguce da Severna Makedonija dobije Italiju u sred Palerma, a Mura dobije Tottenham, ili dok je moguce da Leverkusen i Bayern odigraju nista-nista, dotle ce uvek biti vise kladionica nego skola. Ovde dodajmo jos jednu recenicu. Dokle god bude bilo moguce da Vienna dobije Cedevitu, uvek ce bice isplativije otvoriti kladionicu umesto Svetske Banke
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use