Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno
prije 6 minute, Davor said:

ne vjerujem da ćeš igdje naći, pročitao sam neki dan na jednom portalu da je sramotno da ne postoji web-stranica sa detaljnom statistikom za ovo prvenstvo

Slažem se a teško se i kladiti na broj golvoa igrača i druge statističke oklade ako se nema na što poslije referirati, odnosno ako kladionica npr. upiše i registrira drugačiji rezultat od onog koji je bio, nema se na što pozvati kako bi ispravili rezultat.

Za utakmice prvog kola imali su pdf ove za svaku utakmicu gdje je pisalo tko je dao koliko golova, koliko udaraca je imao, minuta u igri, isključenja, sedmeraca i sl. međutim ne znam iz kojeg razloga taj dio stranice im je preko noći nestao. 

Apsolutno sramotno ali onda ću bilo kakve oklade izuzev oklada direktno vezanih uz rezultat koji jednostavno ne može biti krivo obračunat i preskočiti

Objavljeno
prije 6 minute, crash1 said:

Budite oprezni danas, Real je u lošoj formi, Sevilla je vrlo neugodna a još i ovo...
https://www.svijetkladjenja.com/vijesti/zbog-ovoga-bi-sevilla-mogla-uzeti-bodove-danas-protiv-reala/

Kladionica bet365 koja obično ima najveće koeficijente i koja je jedna od najboljih ako i ne i najbolja kladionica na tržištu na "Draw No Bet" opciju na Sevillu nudi koeficijent od čak 3,25 a dvoznak na njih je također solidan te iznosi 2,20!

Morali bi bit oprezni i da igraju u punom sastavu ;)

Sad je najbolja opcija oba daju

Objavljeno
prije 2 minute, Nbafan said:

Šta te točno zanima? Koja repka? Možda ti mogu pomoći

Generalno prvi izvođači sedmeraca za reprezentacije koje su ostale u igri za zlato te da li se negdje izvođači rotiraju ili pucaju dok ne promaše, ili i unatoč promašenom sedmercu nastavljaju izvoditi sedmerce. 

Objavljeno
prije 7 minute, Goksim said:

Slažem se a teško se i kladiti na broj golvoa igrača i druge statističke oklade ako se nema na što poslije referirati, odnosno ako kladionica npr. upiše i registrira drugačiji rezultat od onog koji je bio, nema se na što pozvati kako bi ispravili rezultat.

Za utakmice prvog kola imali su pdf ove za svaku utakmicu gdje je pisalo tko je dao koliko golova, koliko udaraca je imao, minuta u igri, isključenja, sedmeraca i sl. međutim ne znam iz kojeg razloga taj dio stranice im je preko noći nestao. 

Apsolutno sramotno ali onda ću bilo kakve oklade izuzev oklada direktno vezanih uz rezultat koji jednostavno ne može biti krivo obračunat i preskočiti

https://competition.ihf.info/ - gore na schedule ili fixtures

ovo sam upravo našao preko wikipedije da ima nešto od statistike, a koliko vidim, nema ništa o sedmercima...

Objavljeno

Liverpool - Crystal Palace // AH +2.00 Crystal Palace + Liverpool prvi do 5 kornera bet365 - 2,10

Crystal Palace je po meni jedna vrlo neugodna ekipa što su dokazali nekoliko puta u ovoj sezoni. U zadnja dva gostovanja u PL su ostvarili dvije pobjede i to protvi odličnih ekipa Citya i Wolverhamptona. Iako su autsajderi u ovom meču, vjerujem kako Liverpool neće sa lakoćom slaviti i da će pobjeda biti vrlo tijesna. Liverpool ima ogromne probleme u odbrani..

Neće igrati Lovren, Gomez, Arnold te će tako Milner igrati desnog beka a na stoperskoj poziciji će igrati Matip. Mislim da će danas puhati sa svih strana u odbrani Liverpoola ali također ne sumnjam u njihov npadački kvalitet te očekuje dominantnu igru uz koju će prvi doći do 5 kornera. 

Liverpool: Alisson, Milner, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Shaqiri, Mane, Salah, Firmino

Crystal Palace: Speroni, Wan-Bissaka, M. Sakho, Tomkins, Van Aanholt, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Townsend, J. Ayew, Zaha

 

Bet365 kladionica dozvoljava kombinaciju ova dva tipa.

LIV.jpg.1be9b043861a6512a5d650cfdd684f6e.jpg

Objavljeno
prije 12 minute, Goksim said:

Ozbiljniji izostanci kod Reala. Očito ću malo pojačati ulog na moj raniji prijedlog. 

 

To je opet dvosjekli mač. Ne kažem sa Sevilla nemože dobit utakmicu, ali isto tako zašto ovi igrači koji ce igrat umjesto prvotimaca nebi dobili 3:0.  Sigurno ce dat 200% da se dokažu Solariju.  Svi smo padali masu puta na takvim "zicerima"

Ja ovo definitivno ne diram

Objavljeno
prije 8 minute, fran said:

To je opet dvosjekli mač. Ne kažem sa Sevilla nemože dobit utakmicu, ali isto tako zašto ovi igrači koji ce igrat umjesto prvotimaca nebi dobili 3:0.  Sigurno ce dat 200% da se dokažu Solariju.  Svi smo padali masu puta na takvim "zicerima"

Ja ovo definitivno ne diram

Po meni su golovi sa obje strane ovdje najbolja opcija. Ekipe sa velikim oscilacijama u formi je najbolje igrati na golove, sjesti u fotelju i uživati kad krene lavina sa obje strane.  Tad odbrana pada u drugi plan. Samo je potreban gol u prvih 30 minuta i ubjeđen sam da će meč ići u 4+ ili čak 5+ :D

Dovoljno je samo pogledati zadnje međusobne mečeve, ne može biti slučajno. Još kad se uzme u obzir kako su obje ekipe "lude" ove sezone... Uh.. :D

24.thumb.jpg.45190b8bebcc1117c59fe8b9556c1e6c.jpg

Izvor: bet365

27.jpg.cda5bc80ccd23ba4d3f8cb5b660657c3.jpg25.thumb.jpg.91a0224d87fcd7574f8f58f450d27460.jpg26.thumb.jpg.d50794f4e18bc7d01aa96364f80b61f6.jpg

 

Objavljeno
prije 5 minute, Goksim said:

Generalno prvi izvođači sedmeraca za reprezentacije koje su ostale u igri za zlato te da li se negdje izvođači rotiraju ili pucaju dok ne promaše, ili i unatoč promašenom sedmercu nastavljaju izvoditi sedmerce. 

Španjolska: Sole pa ako fula onda A.Gomez
Francuska: Guigou ili Mahe (to ni Dinart ne zna koji bu puco)
Njemačka: Gensheimer ako fula ne rotira ga, a mislim da vise necemo vidjet da fula 2 sedmerca u jednoj tekmi
Island: Gunnarsson (zanimljiva situacija zadnju tekmu, fulo je 1. pa je i sigurmanson fulo pa je preuzeo ponovo gunarson, zabio pa fulo i onda je zadnji zabio tak da mislim da ga nece rotirat na 7m)
Danska: Hansen nema rotacije nakon jednog fulanog, nisam još vidio da je 2 fulao
Norveška: Sagosen pa ako fula onda Jondal
Švedska: Ekberg ne znam ko bu ga mjenjao ak fula jer je to zasad radio Tollbring, a mislim da je taj odigrao svoje na ovom prvenstvu
Mađarska: Balogh pa ak fula onda Csaszar (Balogh nije igrao zadnje dvije al se očekuje da bi mogao zaigrati u nastavku natjecanja)
Brazil: Stvarno nemam pojma..imali su 4 izvođača čini mi se..mislim da Chiuffa više neće na liniju 7m, ostaju Borges i Nantes. Rekao bi Borges.
Tunis: Boughanmi pa ako fula onda Bacha al nejdu im baš sedmerci, mislim da ih je Boughanmi sam fulao 3-4 dosad
Egipat: Elahmad je pucao na 4 utakmice, Sanad samo protiv Argentine..zanimljivo da nisu fulali do sada sedmerac.
Hrvatska: Horvat, Štrlek, Mandić...



 

Objavljeno
prije 1 minutu, Nbafan said:

Španjolska: Sole pa ako fula onda A.Gomez
Francuska: Guigou ili Mahe (to ni Dinart ne zna koji bu puco)
Njemačka: Gensheimer ako fula ne rotira ga, a mislim da vise necemo vidjet da fula 2 sedmerca u jednoj tekmi
Island: Gunnarsson (zanimljiva situacija zadnju tekmu, fulo je 1. pa je i sigurmanson fulo pa je preuzeo ponovo gunarson, zabio pa fulo i onda je zadnji zabio tak da mislim da ga nece rotirat na 7m)
Danska: Hansen nema rotacije nakon jednog fulanog, nisam još vidio da je 2 fulao
Norveška: Sagosen pa ako fula onda Jondal
Švedska: Ekberg ne znam ko bu ga mjenjao ak fula jer je to zasad radio Tollbring, a mislim da je taj odigrao svoje na ovom prvenstvu
Mađarska: Balogh pa ak fula onda Csaszar (Balogh nije igrao zadnje dvije al se očekuje da bi mogao zaigrati u nastavku natjecanja)
Brazil: Stvarno nemam pojma..imali su 4 izvođača čini mi se..mislim da Chiuffa više neće na liniju 7m, ostaju Borges i Nantes. Rekao bi Borges.
Tunis: Boughanmi pa ako fula onda Bacha al nejdu im baš sedmerci, mislim da ih je Boughanmi sam fulao 3-4 dosad
Egipat: Elahmad je pucao na 4 utakmice, Sanad samo protiv Argentine..zanimljivo da nisu fulali do sada sedmerac.
Hrvatska: Horvat, Štrlek, Mandić...

 

Puno hvala, bolji si od cijele njihove službene stranice ?

Objavljeno

Golovi jesu najbolja opcija po meni

Obje ekipe bolje igraju pred svojim navijacima,real je odlaskom ronalda postao ajmo rec prosjecna momcad iako su skoro svi igraci koji danas igraju igrali i dok je on tu bio,svi su djelovali bolje trenutno su tu di jesu jel nemaju pravog vodju,on je bio taj koji je stalno htio loptu u nogama koji je htio zabit koji je napado i uz njega su svi bolje igrali,puno njih ga nije volilo i nevoli ali cinjenica je da su s njim kao momcad djelovali bolje,dokle got nitko od danasnjih igraca ne preuzme ulogu vodje nece ostvariti preokret i uzdrmat momcad.Realno real ima puno bolju ekipu od seville samo je ekipa seville trenutno uigranija iako su puno bolji kod kuce nego u gostima,real se muci sa igrom u zadnjih nekoliko utakmica nisu previse direktni prema naprijed.

I koliko got imali izostanaka oni moraju dobivati ovakve utakmice,koliko got ce im biti danas tesko ja mislim da ce pobjedu i ostvarit ne ocekujem previse golova kao kolega crash ali sam dojma da ce real pobijediti i siguran sam da ce ga primiti.

Moja prognoza je 2:1 za real

Objavljeno

KRAJ GRUPNE FAZE SVETSKOG PRVENSTVA ZA RUKOMETAŠE Evo ko je prošao u narednu fazu, ali i sa kim igra Srbija ukoliko savlada Bahrein

Rukometna reprezentacija Srbije, čiji je "Blic" glavni medijski sponzor, na petom mestu je okončala grupnu fazu Svetskog prvenstva u Nemačkoj, te ostala bez šansi da se plasira u narednu.

Zbog toga će izabranici Nenada Peruničića u nastavku igrati u takozvanom Prezident kupu, a protivnik u meču od 17. do 20. mesta biće selekcija Bahreina.

Ukoliko savladaju Bahrein, "orlovi" će igrati sa boljim iz duela Argentina - Austrija za najvišu moguću, 17. poziciju.

Što se tiče grupa, evo koje sve selekcije idu dalje i koliko bodova prenose.

Grupa A

Francuska - 3 boda

Nemačka - 3 boda

Brazil - bez bodova

Grupa B

Hrvatska - 4 boda

Španija - 2 boda

Island - bez bodova

Grupa C

Danska - 4 boda

Norveška - 2 boda

Tunis - bez bodova

Grupa D

Švedska - 4 boda

Mađarska - 1 bod

Egipat - 1 bod

Rezultati petog kola:

GRUPA A

Brazil - Koreja 35:26 (18:10)

Nemačka - Srbija 31:23 (16:12)

Francuska - Rusija 23:22 (12:12)

GRUPA B

Bahrein - Japan 23:22 (10:9)

Makedonija - Island 22:24 (13:11)

Španija - Hrvatska 23:19 (13:10)

GRUPA C

Čile - Saudijska Arabija 32:27 (21:13)

Austrija - Tunis 27:32 (14:18)

Danska - Norveška 30:26 (17:14)

GRUPA D

Egipat - Angola 33:28 (19:12)

Katar - Argentina 26:25 (16:13)

Švedska - Mađarska 33:30 (16:15)

Izvor: https://sport.blic.rs/ostali-sportovi/rukomet/kraj-grupne-faze-svetskog-prvenstva-za-rukometase-evo-ko-je-prosao-u-narednu-fazu-ali/t3bqp8d

Srbija - Bahrain | Srbija -4.5 (1.88) bet365

Mislim da je ovdje Srbija definitivno mnogo bolji tim i vjerujem da će ostvariti pobjedu sa pet ili više golova razlike, tako da moj pik ide na hendikep -4.5 na Srbiju. Oni u ovaj susret ulaze nakon poraza u prvoj utakmici gdje su igrali protiv Njemačke i to je po meni realno, dok su u prošlom susretu ostvarili pobjedu protiv Koereje. Bahrain je pretrpio četiri poraza u pet utakmica koje su igrali i za mene su oni najgori tim na ovom prvenstvu ili barem u ovoj skupini. Mislim da će Srbija lagano dobiti ovaj susret.

Screenshot_25.thumb.png.1b9da5cfeb913a81c5af95ebe675b337.png

(Koeficijenti 19.1. u 12:33 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Zadar Partizan 2

Zadar se uklopio u sivilo nase kosarke,Zadar grad koji zivi za kosarku,koji je godinama bio jako vruc teren za bilo koju gostujucu ekipu to sada defitivno vise nije,novaca nema nema rezultata tako da nisu atraktivni vise ni igracima izvana.Nasa kosarka je ja mislim definitivno dotakla dno,od nekada dva nasa velika kluba cibone i zadra nije ostalo nista vrijedno spomena,postali su klubovi gdje ce se eventualno koji mladi igrac pokazati nebili ga uspjeli prodat.Te utakmice vise nisu ni derbiji niti su bilo kome zanimljivi,pojavila se cedevita koja kupi sve sto hoce i onda ne napravi nista s tim,definitvno su umjetni klub,to je valjda jedini klub koji nema svoje navijace,u utakmici eurocupa njih bude 50 na tribini,mislim da dalje ne treba nista govoriti.

Zadar je predzadnji na tablici imaju isti broj bodova kao posljednja krka i imaju utakmicu manje.Kod kuce su pobjedili samo 2 utakmice i to olimpiju nakon produzetaka i igokeu.

Jedina svijetla tocka ove momcadi je mladi luka bozic trenutno i njihov najbolji igrac.Doveli su Luku Zorica jednog iskusnog igraca koji je na zalasku svoje karijere ali i kao takav je od velike pomoci zadru sto je i pokazao na zadnje dvije utakmice.

Zadar je cak uspio pobjediti partizan u gostima ranije ove sezone te mislim da ce to gostima biti jos jedan dodatni motiv za pobjedu.

Partizan je dolaskom novog trenera poceo puno bolje igrati,u eurocup su prosli u drugi krug,gdje i dalje dobro stoje,u aba ligi se bore za ulazak u play off odnosno drze 4. Poziciju koja vodi u play off.

Nije ostalo puno kola do kraja tako da su im sad bitne sve utakmice do kraja.

Izgubili su utakmicu eurokupa protiv monaca sto cem im biti motiv vise da pobjedom dokazu da je bio samo los dan.

Kvalitetom su puno bolji od zadra,definitivno puno bolje igraju pred svojim navijacima.

Utakmice hrv i srb klubova su uvijek napete i tamo svi daju svoj maksimum.

Mislim da ce ovdje partizan necu rec lako ali da ce dobit zadra sigurno,cudo je jedino moguce ako zadar bude imo odlicnu sutersku vecer u sta cisto sumnjam.

Volio bi da zadar pobjedi ali zelje su jedno a realnost i mogucnkst drugo.

 

Objavljeno
prije 37 minute, tihi372 said:

Golovi jesu najbolja opcija po meni

Obje ekipe bolje igraju pred svojim navijacima,real je odlaskom ronalda postao ajmo rec prosjecna momcad iako su skoro svi igraci koji danas igraju igrali i dok je on tu bio,svi su djelovali bolje trenutno su tu di jesu jel nemaju pravog vodju,on je bio taj koji je stalno htio loptu u nogama koji je htio zabit koji je napado i uz njega su svi bolje igrali,puno njih ga nije volilo i nevoli ali cinjenica je da su s njim kao momcad djelovali bolje,dokle got nitko od danasnjih igraca ne preuzme ulogu vodje nece ostvariti preokret i uzdrmat momcad.Realno real ima puno bolju ekipu od seville samo je ekipa seville trenutno uigranija iako su puno bolji kod kuce nego u gostima,real se muci sa igrom u zadnjih nekoliko utakmica nisu previse direktni prema naprijed.

I koliko got imali izostanaka oni moraju dobivati ovakve utakmice,koliko got ce im biti danas tesko ja mislim da ce pobjedu i ostvarit ne ocekujem previse golova kao kolega crash ali sam dojma da ce real pobijediti i siguran sam da ce ga primiti.

Moja prognoza je 2:1 za real

Apsolutno je najbolja opcija golovi recimo oba daju 3+, ali opet kako kažeš i ja ocekujem  da Real dobi , ali nebi me zacudilo da im se danas pipa otvori i da utrpaju danas 3 komada

Objavljeno

Njemačka - Island 1/1 (1.40) bet365

Njemačka i Island su do sada odigrale mnogo međusobnih utakmica u rukometu. Oni su odirali 17 duela, što prijateljskih što natjecateljskih. Naravno Nijemci su bili uglavnom uspješniji, pogotovo kada su utakmice na nekim važnim prvenstvima bile u pitanju. Posljednji put je Njemačka pobijeidila Islanda na Europskom prvenstvu 2011. godine, gdje su Nijemci dobili Islanđane sa čak 11 golova razlike. Tada je Njemačka pobijedila ovog tima u oba poluvremena. Ova dva tima su također igrala neke prijateljske susrete prije godinu dana gdje su Nijemci također dobili u oba poluvremena. Vjerujem da će i ovdje biti isti slučaj, a koeficijent mi je prilično dobar, s obzirom kakvi su koeficijenti na pobjedu u ovoj utakmici na Nijemce. Njemačka Nema poraza na ovogodišnjem Svjetskom Rukometnom prvenstvu, nakon što su ostvarili dva remija i tri pobjede. Remiji su bili protiv Rusije, što je bilo malo iznenađujuće, dok je razumno još jedan remi bio protiv Francuske koja je jedan od najvećih favorita za osvajanje ovog prvenstva. Pobijedili su Srbiju, Koreju i Argentinu do sada. 

Jedna zanimljiva činjenica za ovu okladu jeste da je Njemačka sve tri utakmice koje je dobila, dobila ih je sve u prvom poluvremenu kao i drugom. Dvije neriješene koje su odigrali su dobili u prvom poluvremenu, međutim u drugom su podbacili, ali to je protiv Francuske i razumno. Mislim da će nešto slično biti i ovdje, Njemačka je po meni mnogo bolji tim od Islanda i vjerujem da će ih dobiti u oba poluvremena. Sretno svima!

Screenshot_26.thumb.png.2480b52e8c1b125c3db24689d0056412.png

(Koeficijenti 19.1. u 13:15 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Liverpool - Crystal Palace 1 + prvi do pet korenera (1.46) bet365

Liverpool se vratio nakon tog poraza od Manchester Cityja i Wolverhamptona sa pobjedom protiv Brightona u gostima sa 0-1. Jedan od najboljih igrača Liverpool, Mohamed Salah je bio strijelac u 50-oj minuti kada je pretvorio penal u gol i pomogao svom timu da održi četiri boda prednosti na vrhu tabele. Ekipa Jurgen Kloppa se nada da će napraviti još jednu pobjedu u što iskreno čvrsto vjerujem, jer su mnogo bolji tim kada igraju na Anfieldu.

Crytal Palace je pao na 14-u poziciju nakon što su izgubili dvije od posljednje tri utakmice u ligi. Oni su ispustili vodstvo od jednog gola protiv Watforda koji je napravio preokret sa dva gola u sedam minuta na Selhurst Parku.

Redsi imaju najbolji defanzivni rekord u ligi, nakon što su dozvolili da prime samo 10 golova u 22 utakmice do sada. Oni su posebno bili teški u utakmicama koje su igrali na Anfieldu, gdje su njihovi rivali uspjeli postići samo tri gola u deset utakmica do sada ove sezone. Znajući da Crystal Palace nije postigao gol protiv Liverpoola u tri od posljednje četiri utakmice, vjerujem da bi Liverpool ovdje također mogao da zadrži mreži netaknutom. Međutim, koeficijent na pobjedu je prilično solidan s obzirom na razliku između ova dva tima u ovom trenutku, ali kada ga kombiniramo sa utrkom kornera koju nam nudi bet365 kladionica, na kraju bude prilično dobar, a oklada je po meni zaista razumljiva, jer sam siguran da će Liverpool pobijediti u toj utrci do pet kornera. Zašto kažem da sam siguran? Pa, danas nitko nije siguran 100% ni u što, međutim kada gledam statistiku u ovoj utrci do pet kornera, samo je Manchester City bolji od Liverpoola po tome, dok je Liverpool u 15 od 22 utakmice prvi stigao do pet kornera. Mislim da niti jedna kladionica nema ovu kombiniranu okladu u svojoj ponudi, tako da toplo preporučujem bet365 kladionicu koja nam također nudi i mnoge promocije za nove korisnike ako već nemate račun tamo. U svakom slučaju vjerujem u ovu okladu. Sretno svima!

Screenshot_27.thumb.png.6d4722f5a23528ff3ccb90504bb884da.pngScreenshot_28.thumb.png.f3afa7883f48e13854e959c5eae32b95.pngScreenshot_29.png.ed140f04856593a07901f50354d73e70.png

(Koeficijenti 19.1. u 13:35 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno
prije 23 sati, IzudinB said:

 

RB Leipzig - Bor. Dortmund (18:30) bet365
Sudac: Deniz Aytekin (4.38)
Prosjek ekipe 1: 2.06
Prosjek ekipe 2: 1.18
gZbxagv.png

(Koeficijenti 18.1. u 13:59 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Jas bi i ovo dodao na kartone, @Goksim je napisao za Sevilla - Real.

Posle ovaj twit, bi jas odigrao na kartone. Plus derbi je, a i sudnik nije tako slab za kartone.

 

Objavljeno

Francuska - Španija // Pobjeda Francuske bet365 - 1,55

Francuska je bolja ekipa od Spanjolske po mom misljenu. Prikljucuje im se i Nikola Karabatic. U zaostatku su zbog remija protiv Njemacke i ako zele finale njima ovdje igra samo pobjeda. Od 15 odigranih utakmica omjer ove dvije ekipe je 9-4 za Francusku uz 2 nerijesena meca.Francuzi sigurno imaju bolju ekipu i pored odsustva glavnih zvijezda pa uz sjajnu odbranu ovdje bi trebao "doći kec". :D

1.thumb.jpg.5d6cef928da43cc0cc50e22b6ec94535.jpg

Objavljeno
prije 22 minute, crash1 said:

Francuska - Španija // Pobjeda Francuske bet365 - 1,55

Francuska je bolja ekipa od Spanjolske po mom misljenu. Prikljucuje im se i Nikola Karabatic. U zaostatku su zbog remija protiv Njemacke i ako zele finale njima ovdje igra samo pobjeda. Od 15 odigranih utakmica omjer ove dvije ekipe je 9-4 za Francusku uz 2 nerijesena meca.Francuzi sigurno imaju bolju ekipu i pored odsustva glavnih zvijezda pa uz sjajnu odbranu ovdje bi trebao "doći kec". :D

1.thumb.jpg.5d6cef928da43cc0cc50e22b6ec94535.jpg

Dodao bi samo da Spanija ima velik plus zato sto je Sterbik menjao Corralesa.

https://twitter.com/RFEBalonmano/status/1086533878855229440?s=20

Madjari su bez startera Bodo i Balog, dva veoma vazna igraca. Zamjena za Balog je da mora Nagy igrati i u napad ali on nije tolko spreman zato ocekujem u napad da igra Ancin.

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • “… jeste nasli tatu od cure? …” Gana je na takvom civilizacijskom minimumu, koje uopste ne moze niti da se pretpostavi. Ljudi se medjusobno yebu kao stakori, nema prezervativa, nema zastite, nema nikakvog planiranja … nema nista. Tamo niko ne zna niti sta znaci (moguce) krvno srodstvo, jednostavno se svi yebu medjusobno, zaista kao stakori. Cak sam jednom davno to i napisao na nasem Forumu da smo bili na nekoj autobuskoj stanici u sred neke vukojebine i cekali autobus za koji se uopste nije znalo da li ce doci ili nece. Znaci, samo cekas i nadas se. I onda je nekom crncu na autobuskoj stanici u sred vukojebine, palo na pamet da pojebe svoju, verovatno, zenu. I nista. Malo su se odmakli, lik je devojku okrenuo, podigao haljinu i krenuo sa onim smesnim pokretima, znas vec kojim, stojecki naravno. To je trajalo koliko treba da traje, posle toga se ljubavni par vratio medju ljude na autobuskoj stanici, i nastavio da ceka autobus koji na kraju, nikada nije ni dosao. Kada smo mi otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca, znali smo ime i prezime, znali smo kom plemenu bi mogao da pripada, i koliko bi otprilike mogao da ima godina. Da ti prevedem na patriotski jezik. To bi bilo kao kada bismo znali da se bioloski otac zove Marin Pograncic, da je katolik, da ne bi trebalo da ima vise od toliko i toliko godina, i da je pre toliko i toliko godina bio u toj i toj zemlji. A onda smo u Gani uzivo videli da ima dvadeset miliona Pongracica i jos deset miliona koji se zovu Marin Pongracic, odnosno da citava plemena crnaca nose isto ime i prezime i da to nigde nije zavedeno. Na kraju smo dosli do toga ko bi  mogao da bude bioloski otac, ali ne i ko je. Suzili smo krug na jedno pedesetak crnackih plemena, gde bi svako mogao biti bioloski otac. I zamisli ti sada, da cak i svetske kladionice nisu sigurne moze li Hrvatska da pobedi jednu ovakvu zemlju, cim su jedinicu kvotirali sa 1,90  
    • Imamo mi takvih u kvartu...crni dosao,slozio klinca i by-by a ona glupa sad s bebacom i sj...m zivotom...Nego,jeste nasli tatu od cure?Mi taman na tehnickom...nismo prosli,tvornicka greska na autu i sad trazi mehanicara po Istri..
    • Devojka je dosla na svet zahvaljujuci brzom sexu izmedju belkinje i ganskog crnca. Crnac se prakticno nije ni secao sexa, a belkinja je kasnije odlucila da rodi. A onda se ta devojka udala za jednog mog prijatelja, dobili su decu itd itd … Ta devojka nije bio moj neki komad niti rendom zena, posto ipak postoje neki civilizacijski minimumi. Ali je bilo interesantno sto devojku uopste nije interesovalo da cuje, vidi, niti bilo sta zna o svom bioloskom ocu, niti je htela ikada da ode u Ganu, dok smo se mi belci, zainteresovali za crnce, cisto iz neobjasnjivih razloga, pa smo otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca medju trideset miliona ljudi, majko moja. Plus sto su to bili moji najgori dani u zivotu, najgluplje potroseno vreme u zivotu. Hteo sam da kazem, ako Hrvatska veceras nije u stanju da pobedi ili barem ne izgubi od jedne ovakve zemlje, onda se sutra u postu opet vracamo Krbavskom Polju i Mletackoj Republici  
    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote sa Foruma misle da ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
    • Ovaj tekst podsjetio me na Prousta i njegov kolač,omiljeni Madeleine,samo što ovdje u igri palenta ili žganci.  Više volim "napadati" Lea nego ga braniti,ali stavio je "nastavit će se". Kao drugo,doveli smo ga u tešku situaciju,sam je kriv što nije odmah odbio tekst o hr uspjesima. Retoričko pitanje: Kako bi bilo igračima iz HR pisati o košarkaškim uspjesima Srbije na 10 stranica (a uspjesi su,ruku na srce,puno veći nego hrvatski u nogometu. Druga je stvar što je nogomet popularniji). Nije tu stvar u mržnji,jednostavno nam se ne bi dalo pisati,ali vjerujem da većina nas iz Hr poštuje srpske uspjehe u košarci. 
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use