Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno
Objavljeno

a katastrofe sinoc, nakon prve cetvrtine 70 poena skoro...i opet se cinilo da ce ici ispod sve do zadnje cetvrtine kad opet ubace po 65 koseva... no dobro evo za danas 2 listica tecaja 2 

1.listic
New Orleans-Golden State x2 tečaj 1.40 početak 02:00 NBA playoff
Početak prošle utakmice konačno donosi ono što se očekivalo od Golden
Statea još od početka playoffa,zatrpavanje koša tricama i Pelicansi
zaostaju 8 razlike već nakon par minuta.Medjutim,na krilima stvarno
sjajne publike i Davisove kvalitete drže pristojan zaostatak te ostaju
u koraku sa gostima.
Kraj prvog quatera i početak drugog donose potpuni preokret i ponovno
raspad sistema Golden Statea na nekoliko minuta kao i u prošloj
utakmici.Ako se sjećate za prošlu utakmicu sam pisao da imaju problema
kada udje klupa u prve 3-4 min druge i četvrte četvrtine.Prošlu
utakmicu su odigrali ok,više su zakazali starteri  ali sada je opet
družina sa klupe uspjela u 3min sa izjednačenog rezultata ući u minus
od čak 14 poena.Niti prva postava nakon toga ne čini ništa posebno
spomena vrijedno i na poluvremenu imamo iznenadjujućih plus 11 za
domaćine.
Treća nam donosi naizgled rješenje susreta.Golden State je
očajan,zabija samo 19 poena i ima minus od čak 20 uoči zadnje.NBA liga
je donosila i veća čuda ali načinom na koji se sve kretalo stvarno sam
mislio da je gotovo.
Četvrta četvrtina donosi ono stvarno rješenje susreta i cijele serije
iako u njoj nisu završili ni utakmica ni serija.6min prije kraja ništa
ne sluti na preokret i dalje je ogromnih 17 razlike a to se realno
okreće jednom u 100 utakmica.Potom dolazi do serije neobjašnjivo loših
napadačkih akcija New Orleansa,Golden State ne radi ništa posebno nego
kroz nekoliko faula, laganih poena sa linije bacanja koš po koš stiže
prednost.Čak i promašuju šuteve ali domaći su potpuno izgubljeni i ne
mogu uhvatiti niti jedan skok tako da svaki put primaju koševe iz
drugog napada.Dolazimo tako u jako neizvjesnu završnicu u kojoj Davis
propušta riješiti utakmicu 10 sekundi prije zabivši samo jedno od dva
bacanja,Curry to koristi,zabija tricu u zadnjoj sekundi nakon još
jednom skoka u napadu Warriorsa te rješava utakmicu.Nije ju riješio i
službeno jer se išlo u produžetak ali više manje se sve znalo,nakon
propuštenih 20razlike nije bilo šanse da to domaći dobiju na kraju.
Malo sam analizu za ovaj par pisao drugačije nego inače što pišem i
radio pregled prošle utakmice jer to je jedini razlog zašto sam se i
odlučio odigrati na Golden State danas.Trener New Orleansa se konačno
odlučio igrati sa manje Ašika na parketu i to je bio pravi potez te
ova ekipa može dobiti Golden Statea ali nakon što izgubiš 17 razlike u
zadnjih 6minuta u playoffu bolje da ni ne dolaziš na iduću
utakmicu.Što je najgore od svega Golden State niti tu jednu četvrtinu
nije odigrao ništa posebno a stigli su toliku prednost.Čak bih rekao
da su Warriorsi do sada u 3 utakmice odigrali samo dvije dobre
četvrtine sve skupa što je nakon sjajne regularne sezone prilično
razočaravajuće.Ipak,tome unatoč imaju 3-0 i mislim da danas možemo od
njih očekivati prvu pravu utakmicu u ovom playoffu.New Orleans je sada
psihički na dnu i sumnjam da se u 2 dana mogu dovoljno podići da bi
zaprijetili ovima.Imali su svoju šansu,propustili je te vjerujem da će
nakon ove utakmice otići na ljetni odmor do početka iduće sezone.

Crvena Zvezda-Cedevita 1 1.40 početak 21:00 ABA liga košarka
U finalu ABA lige susreću se dvije ekipe koje su i ove godine
nastupale u euroligi a izborenim finalom to su osigurale i za iduću.
Zvezda je u polufinalu izbacila Partizana i to na impresivan
način,dvjema pobjedama na gostujućem terenu što nije lako zbog 100
stvari ali zaista u obje utakmice su bili puno bolji protivnik i
zasluženo prošli u finale.Cedevita je svoj plasman na današnju
utakmicu izborila na puno kompliciraniji način jer su zaostajali 0:2
protiv Budućnosti da bi sa dvjema laganim pobjedama izborili
majstoricu u Podgorici te u infarkt završnici nekako isčupali pobjedu
koja bez pretjerivanja život znači.
Iako je ovo sada finale,pritiska nema ni za jednu ekipu jer plasman u
euroligu za iduću sezonu je bio cilj koji je i ostvaren te sada mogu
odigrati onako za dušu.Tko je favorit,tu nema nikakve dvojbe,Zvezda je
cijelu sezonu dominirala ligom izgubivši samo dvije utakmice kroz
cijelu sezonu a i te dvije su došle na kraju kada su već osigurali
prvo mjesto.Protiv Cedevite ove sezone imaju 2-0 a zadnju utakmicu
koju su odigrali upravo na ovom terenu u veljači su dobili 78-63,dakle
bez problema.Cedevita jednostavno nema rješenja za najbolje Zvezdine
igrače Marjanovića i Williamsa koji su drugi svijet za bilo kojeg
igrača u ovoj ligi.Uostalom plasmanom u TOP 16 eurolige i sasvim
solidnom predstavom tamo su dokazali koliko su kvalitetna ekipa.
Siguran sam da Zvezda puno više želi ovu titulu od Cedevite jer su
toliko dominirali cijelom sezonom i žele to završiti uspjehom a
posebno žele pobjedu pred svojim navijačima.Kod gostiju možemo
evenutalno računati na to da će sada odigrati dobru i opuštenu
utakmicu nakon što su preživjeli ono protiv Budućnosti i ne očekujem
da će posebno ova prva utakmica biti šetnja za Zvezdu ali ipak razlika
u kvaliteti igrača bi morala biti prevelika da bi se desilo bilo kakvo
iznenadjenje u Beogradu.

Ferrer-Andujar 1 tečaj 1.10 početak 16:00 tenis Barcelona
Evo jedan niži tečaj da nam podigne ukupni do 2.Dvoboj dvojice
iskusnih Španjolaca u polufinalu Barcelone a veliki favorit u ovom
meču je onaj uspješniji David Ferrer.Ferrer već godinama igra
superuspješno na ovom turniru,redovito dolazi do finala te mislim kako
će i ovoga puta biti takav slučaj.Andujar je iskoristio povoljan
ždrijeb,prvo dobio Lopeza u onom meču kojeg smo igrali na njega kada
je bilo jasno da Lopezu ne odgovaraju uvjet u Barceloni a jučer
Fogninija koji je mentalno čudan lik pa je očito nakon pobjede nad
Nadalom mislio da će sam od sebe dobiti Andujara a to je najveća
opasnost protiv igrača kao što je on.Ferrer je igrač koji ga sigurno
neće podcijeniti i ući će u ovaj meč kao i u svaki u svojoj
karijeri,maksimalno ozbiljno i bez zajebancije.Andujar živi najviše od
igrača koji rade puno pogrešaka tokom meča a Ferrer nije jedan od
takvih pa mu dajem ovdje minimalne šanse za iznenadjenje.

 

2.listic
Joventut-Lagun Aro 1 tečaj 1.25 početak 20:30 košarka španjolska
Ovdje imamo prilično jasnu situacij pa ne bih duljio previše sa
analizom.Joventut je ekipa koja se bori za doigravanje u španjolskom
prvenstvu zajedno sa još 6-7 ekipa i ovih zadnjih par kola će biti
krvava bitka te jako zanimljiva za pratiti.
Žele li ući u to doigravanje nikako,ali baš nikako ne smiju izgubiti
ovu utakmicu večeras.Lagun Aro je 15-a ekipa na  ljestvici sa omjerom
pobjeda i poraza 9-20 dok Joventut ima 16-13.Na domaćem terenu
Joventut ima 10-5 dok Lagun Aro ima 4-10.Zadnje 4 medjusobne utakmice
koje imam tu pred sobom na statistici je dobio Juventut od toga čak 3
u gostima gdje bi trebali imati više problema.Dakle,od
motivacija,statistike pa do kvalitete, sve je na strani domaćina i
mislim da ovdje ne bi trebalo biti nikakve dileme oko pobjednika.

Milwaukee-Chicago manje od 188,5 koševa tečaj 1.85 početak 23:30
Ovdje neću puno filozofirati jer je zadnja analiza koju pišem i već mi
je puna kapa pisanja.Način na koji se dosadašnja serija kreće i kako
se treneri prilagodjavaju jedan drugome obećavaju danas dosada možda i
najtvrdju utakmicu ove serije.Milwaukee je pokazao da može obranom
parirati Chicago i trebao je već uzeti jednu pobjedu da je bilo više
sreće dok gosti ne mogu primiti puno koševa od napadački limitirane
ekipe kao što je Milwaukee.Rezultat jasan,po meni najviše 182-185
koševa

Objavljeno

Jos ukratko par tekmi mala analiza jer stvarno mi se neda vise, a vidim da smo zastali malo pa da se aktiviramo opet ;)
Dakle evo upalo mi je u oko Kielce, igraju polufinale kupa svi znamo da je kielce jedini pravi klub i poljskoj igraju doma ja sam uvjeren  da ce oni rastaviti Zabrze i predlazen +8.5 1(1.85) gotovo sam siguran da ce to ici preko 10 razlike 

 i evo alingas mi upada u oci nekako se namece kao logicno da ce dobiti guif-a , igraju doma, guif je igro 5 utakmica sa redbergslidsom doma dobio 3 u gostima gubio obe,a alingsas lagano 3 0 prosao , sad su opet doma ,po meni odmorniji, dakle 1(1.4)  dakle sasvim pristojan koeficijent

i ademar-puerto s. , istina da ademar varira uzasno ali stvarno ce biti tragikomicno ako izgube od puerta..takododer  1(1.4)

Objavljeno

Rotherham - Norwich 2 (1,55) 

 

Norwich je cetveroplasirana ekipa i bori se za Premiership a svi znamo da ulazak u Premiership vrijedi desetke milijuna funti... U dva boda nagurano je par ekipa a do kraja prvenstva ostala su dva kola tako da je jasno da Norwich ovdje mora uzeti tri boda ukoliko se želi nadati direktnom plasmanu, inaće će igrati kvalifikacije u kojima je pitanje kako će proći...

 

Domacinu su, kao što sam jucer i pisao, oduzeta tri boda te su psihički sigurno itekako uzdrmani. Imaju utakmicu zaostatka i upitan je njihov opstanak u ligi. Teško u ovoj utakmici mogu do bodova i vjerujem da će im ključ opstanka biti zaostala utakmica koju sa Readingom igraju već u utorak.

 

Mislim da je kvaliteta itekako na strani gostiju, te da će uzeti tri boda danas...

Objavljeno

Evo još nešto od mene:

 

Washington - Toronto 1 

NBA playoff - većina su govorila kako Raptorsi ovo dobivaju jer Wizardsi nemaju baš nekog trenera. Gledao sam dosta Wizardsovih tekmi i po meni oni su jako jako kvalitetna ekipa predvođenim Wallom, iskusnim Pierceom, dobrom četvorkom Neneom koji može i centra igrati, Gortatom, Bealom itd. Iskreno nije mi bilo baš jasno zašto veliki koeficijenti prve dvije tekme i ja sam oba puta igra dvicu na wizardse (naravno, nešto drugo je moralo ubit dobitak). Danas Wizardsi pobjeđuju i to čak lagano.

 

San Antonio - L.A. Clippers 1 

NBA playoff - svaka čast Griffinu i Paulu, ali ovdje se ipak više pita Spurse, svi znamo šta Greg radi s ovom iskusnom ekipom koja može još uvijek sve ekipe strpat u džep. S time sam vam sve rekao i ne treba dalje pisati.

 

 

Sretno! Tko je popratio prvi listić sa hokejom, žao mi je na gubitku, a ovaj drugi tko je uplatio dobio je neki sitniš, ovisi o uloženom novcu, tokom dana ću postavit nešto što ću i ja odigrati.

Objavljeno

Getafe - Levante over 6,5 kartona

 

Sudi Alfonso Alvarez, sudac koji se zna razmahati kartonima te koji ima prosjek od preko 7 kartona po utakmici u Primeri ove sezone. Levante se bori za opstanak i nesmiju prosipati bodove, a ovo gostovanje im sigurno neće biti lagano... U prvoj međusobnoj utakmici ovih dviju klubova ove sezone u La Ligi, utakmica je završila 1-1 te je bilo 7 žutih kartona. 

 

yTdiXxw.png

Objavljeno

Koln - Leverkusen 2   1.70 (bet365)

 

Leverkusen igra sjajno ove sezone, ima vrlo zanimljiv ofenzivni red sa nizom mladih igrača Bellarabi, Calhanoglu, Son, Drmić, te imaju tri pobjede u nizu. Uz to momčad iz Leverkusena bori se za treću poziciju s Monchengladbachom i tri boda su im jako važna.

 

Koln s druge strane ove sezone ne igra posebno dobro na svom stadionu, u relativno je sigurnoj zoni, te pretpostavljam da neće biti posebno nabrijani. Uz sve to momčad iz Leverkusena je drugi najbolji gost lige iza Bayerna, pa je za očekivati kako će upisati tri boda.U posljednjem kolu u gostima je Leverkusen svladao Hannover s 4:0, dok je Koln odigrao 0:0 sa Hertom.

Objavljeno

Pozdrav svima! Danas jedan nogometni nako sinoćnjeg prolaza u NBA-u (napokon)

Zadar - Dinamo Z. 2 - svi znamo da je Zadar u borbi za ostanak kao i Osijek i svi znamo da kad Osijeku treba pomoć Dinamo uskače (osim na početku prvenstva kad Osijek daje Dinamu bodove) tako će danas Dinamo dobiti Zadar da Zadar ostane zadnji, a onda Osječani probati napravit rezultat protiv Splita da ne budu opet na dnu, znači danas Dinamo pobjeđuje.

Burnley - Leicester x2 - Leicester je napokon otišao sa zadnjeg mjesta i igraju protiv zadnjih, htio sam čistu dvicu, ali ipak ovo je sigurnije, jer danas uzimaju bodove sigurno, a sad, 1 ili 3, nama je svejedno, ali zbog Kramarića navijamo za 3 boda, ušli su u ajmo to nazvati seriju od 3 pobjede i vjerujem da će biti dobro danas.
Paris SG - Lille 1 - što reći ovdje, Paris pobjedom dolazi na vrh i sve će napraviti da to i ostvari, kratko i jasno.
R.S.Paris - Chambly Thelle 1- ovo je francuska 3 liga i tu su ako se ne varam prvih 5 klubova na razmaku od 5 ili 6 bodova i svaka pobjeda je bitna, domaćin je kvalitetniji i trenutno su 2. i danas pobjeda jedino dolazi u obzir za njih, sve ostalo ih neće baš veseliti jer im prijeti dosta klubova za put u viši rang.

toliko od mene, sretno i ugodan ostatak dana želim!

Objavljeno

Pozdrav svima! Danas jedan nogometni nako sinoćnjeg prolaza u NBA-u (napokon)

Zadar - Dinamo Z. 2 - svi znamo da je Zadar u borbi za ostanak kao i Osijek i svi znamo da kad Osijeku treba pomoć Dinamo uskače (osim na početku prvenstva kad Osijek daje Dinamu bodove) tako će danas Dinamo dobiti Zadar da Zadar ostane zadnji, a onda Osječani probati napravit rezultat protiv Splita da ne budu opet na dnu, znači danas Dinamo pobjeđuje.

Burnley - Leicester x2 - Leicester je napokon otišao sa zadnjeg mjesta i igraju protiv zadnjih, htio sam čistu dvicu, ali ipak ovo je sigurnije, jer danas uzimaju bodove sigurno, a sad, 1 ili 3, nama je svejedno, ali zbog Kramarića navijamo za 3 boda, ušli su u ajmo to nazvati seriju od 3 pobjede i vjerujem da će biti dobro danas.

Paris SG - Lille 1 - što reći ovdje, Paris pobjedom dolazi na vrh i sve će napraviti da to i ostvari, kratko i jasno.

R.S.Paris - Chambly Thelle 1- ovo je francuska 3 liga i tu su ako se ne varam prvih 5 klubova na razmaku od 5 ili 6 bodova i svaka pobjeda je bitna, domaćin je kvalitetniji i trenutno su 2. i danas pobjeda jedino dolazi u obzir za njih, sve ostalo ih neće baš veseliti jer im prijeti dosta klubova za put u viši rang.

toliko od mene, sretno i ugodan ostatak dana želim! 

Nadam se da ste ispratili ovaj listić, dinamo nam je malo uzeo živce al novci su tu.

Objavljeno

Vrag mi neda mira i morao sam uplatit ovaj listić:

 

Manchester - Portland 1 - hokej je u pitanju i playoff AHL-a. Manchester prvi Portland zadnji u regularnom dijelu no to se može objesiti mačku o rep, ali ipak Manchester je jača ekipa i ovo mora dobiti da ide u miru na gostovanje.

Hartford - Providence 1 - isto hokej i AHL, dvoboj između treće i šeste ekipe Istočne konferencije (i prethodni par je Istočna konferencija), dvoumio sam se između dvoznaka i čiste jedinice, ali sam odlučio čistu jer vjerujem u pobjedu domaće ekipe.

Milwaukee - Chicago konačan ishod 2 - NBA playoff, igram konačan ishod 2 jer sam se zadnji put opekao i igra čistu dvojku i bio naravno x, Milwaukee je imao prošlu tekmu i 15 razlike i na kraju rasuli sve. Jednostavno Chicago kad ima zdravog Rose-a djeluju strašno i čovjek stvarno mašina uz Gasola, Noah-u i bandu tako da metla se sprema danas.

New Orleans - Golden State konačan ishod 2 - NBA playoff, isto kao i prethodni, ne volim čiste pobjede u košarci jer se uvijek opečem i igraju x i onda se naživciram, a ne umanji previše tečaj. Warriorsi su ove godine glavni favorit za prsten uz Cavalierse i Spurse. Nišanske sprave će biti namještene i sve osim pobjede Warriorsa će biti iznenađenje.

Sretno svima i ugodna vam noć!

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use