Klubovi · sve o klubu: vesti, raspored, kvote, sastav, stadion
ASVELAnadolu EfesBarçaBaskoniaBayernBeşiktaşCrvena zvezdaDubaiEA7 MilanoFenerbahçeHapoel TAMaccabi Tel-AvivOlympiacosPanathinaikosParis BasketballPartizanReal MadridV. BolognaValenciaŽalgiris
Klubovi · sve o klubu: vesti, raspored, kvote, sastav, stadion
Rijeka grb
HNL · Rijeka, Hrvatska

Rijeka

Hrvatski nogometni klub Rijeka · Nadimci: Bijeli, Riječani
Osnovan25. studenoga 1906.StadionStadion Rujevica · 8.279TrenerMatjaž KekHNL5. mesto · 17 bod.
HNL · 12. kolonedjelja, 1. novembra 2026. · 15:00

Sledeća utakmica

Rijeka
15:00ned 1.11.
Varaždin

Rijeka raspored utakmica

sezona 2026/27
1.11.nedRijeka–Varaždin15:00HNL · 12. kolo
3.12.četRijeka–Dinamo18:00HNL · 2. kolo
23.1.subRijeka–Rudeš00:00HNL · 19. kolo
30.1.subRijeka–Dinamo00:00HNL · 20. kolo
6.2.subVaraždin–Rijeka00:00HNL · 21. kolo
13.2.subRijeka–Istra00:00HNL · 22. kolo

Poslednje utakmice

← starije · najnovije →
27.10.utoDinamo–Rijeka2:1HNL · 11. kolo
Forma u ligiNPIPI→

Istorija kluba: Rijeka

Osnovan 25. studenoga 1906.

Olimpia i Fiumana (1904.–1945.)

Korijeni Rijeke sežu u 1904., kad je osnovan višesportski Club Sportivo Olimpia, a službenim početkom nogometnog kluba povjesničari smatraju 25. studenoga 1906., kad je zasjedala nogometna sekcija; zato je Rijeka najstariji još aktivan nogometni klub u Hrvatskoj. Klub je od prvog dana bio multikulturalan – u njemu su zajedno igrali Talijani, Hrvati, Mađari i Nijemci – a od 1918. zvao se Olympia, uz gradskog suparnika Gloriju.

Olympia i Gloria spojene su 2. rujna 1926. u U.S. Fiumana, koja je 1928./29. nastupila u talijanskoj Serie A, a na Kantridi su gostovali Ambrosiana (budući Inter), Juventus i Napoli. Tridesetih godina klub je oscilirao između drugog i trećeg razreda, a u lipnju 1941. Fiumana je postala prvak novonastale Serie C.

Od Kvarnera do kupova 1978. i 1979. (1946.–1991.)

Nakon rata klub je u lipnju 1946. ustrojen kao dvojezični Kvarner – Quarnero i već u rujnu nastupio u prvom izdanju jugoslavenske lige, ali iz nje je ubrzo ispao. Ime Rijeka nosi od 1954., u prvu ligu vratio se 1958./59. i u njoj ostao do 1969., a nakon nekoliko neuspjelih doigravanja u elitno društvo vratio se 1974./75. i ostao u njemu do raspada Jugoslavije 1991.

Prvi trofej u povijesti Rijeka je osvojila 1977./78.: u finalu Kupa Jugoslavije u Beogradu pobijedila je Trepču golom Milana Radovića, a na dočeku u Rijeci okupilo se više od 60 tisuća ljudi. Sljedeće sezone obranila je kup protiv Partizana (2:1 na Kantridi, 0:0 u Beogradu), a 1978. osvojila je i Balkanski kup.

Europom je 1979./80. stigla do četvrtfinala Kupa pobjednika kupova, gdje ju je zaustavio Juventus (0:0 i 0:2), a u Kupu UEFA 1984./85. pobijedila je Real Madrid 3:1 na Kantridi, ali je u Madridu izgubila 0:3. Naslovu je najbliže bila 1983./84., kad je ostala dva boda iza Crvene zvezde, a finale kupa 1986./87. izgubila je od Hajduka nakon jedanaesteraca.

Hrvatska liga i prvi hrvatski kupovi (1992.–2012.)

Rijeka je 1992. bila jedan od osnivača 1. HNL-a, a naslovu je najbliže bila 1998./99., kad je završila jedan bod iza Croatije Zagreb. Do 2024. osam je puta bila doprvak, posljednji put 2023./24.

Nakon 26 godina čekanja trofej je stigao 2005., u Hrvatskom kupu 2004./05. (3:1 u zbroju protiv Hajduka), a kup je obranjen i 2005./06. u finalu protiv Varteksa. Ključni igrači tih momčadi bili su, među ostalima, Tomislav Erceg (najbolji strijelac lige 2004./05. sa 17 golova), Siniša Linić, Davor Vugrinec i Ahmad Sharbini.

Kek, Kantrida i Europa (2013.–2016.)

Matjaž Kek preuzeo je Rijeku 27. veljače 2013. U kolovozu te godine u doigravanju za Europsku ligu svladala je Stuttgart (2:1 na Kantridi 22. kolovoza, golovi Benka i Kvržića, i 2:2 u Stuttgartu) i prošla u skupinu, a 2013./14. osvojila je kup: u finalu je Dinamo pobijeđen 1:0 u Zagrebu (Tomečak) i 2:0 kod kuće (Mitrović, Kvržić). Slijedio je i Superkup 2014.

Andrej Kramarić, koji je 31. kolovoza 2013. stigao iz Dinama, u dvije je sezone zabio 37 golova u 42 prvenstvene utakmice. Rijeka je 2014./15. u skupini Europske lige pobijedila Feyenoord i Standard iz Liègea te remizirala sa Sevillom, kasnijim pobjednikom natjecanja. Kantrida je tu sezonu ugostila posljednji put; od kolovoza 2015. Rijeka igra na Rujevici.

Prvi naslov i prva dvostruka kruna (2016.–2020.)

Sezona 2016./17. donijela je Rijeci prvi naslov prvaka Hrvatske: pod Kekom je prvenstvo potvrđeno 21. svibnja 2017. pobjedom nad Cibalijom na Rujevici, a uz njega osvojen je i kup, pa je to bila prva dvostruka kruna u povijesti kluba. Time je prekinut niz od jedanaest Dinamovih naslova, a Mario Gavranović, koji je 18. rujna 2016. Dinamu zabio gol u 17. sekundi, najbrži Rijekin gol u HNL-u, bio je i najbolji strijelac kupa.

U kvalifikacijama za Ligu prvaka 2017. Rijeka je izbacila Red Bull Salzburg (pravilom gola u gostima nakon 1:1 u zbroju), a u doigravanju izgubila od Olympiacosa i prešla u skupinu Europske lige, gdje je 7. prosinca 2017. pobijedila Milan 2:0 (Puljić, Gavranović). Kupovi su stigli i 2018./19. i 2019./20., pod trenerima Bišćanom i Rožmanom.

Druga dvostruka kruna i povratak Keka (2024.–2026.)

Pod trenerom Radomirom Đalovićem Rijeka je 2024./25. osvojila drugi naslov prvaka i drugu dvostruku krunu, prvenstvo i kup. Sljedeće sezone, 2025./26., u Konferencijskoj ligi izbacila je Omoniju (4:1 u zbroju), a u osmini finala bolji je bio Strasbourg (2:3 u zbroju); finale kupa 2026. izgubila je od Dinama. Klub je tada imao rekordnih 18.439 članova.

Víctor Sánchez vodio je klub od 3. rujna 2025. do 27. svibnja 2026., a 7. lipnja 2026. vratio se Matjaž Kek. U ljetnim europskim kvalifikacijama 2026. Rijeka je izbacila Derry City (1:0 i 1:0) i Ilves (1:0 i 1:1), no u doigravanju je izgubila od Midtjyllanda (0:2 i 1:4) i ove jeseni nema europskih utakmica.

Rijeka trofeji i titule

2Prvak Hrvatske2017., 2025.
8Doprvak Hrvatskeposljednji 2024.
7Hrvatski kup2005., 2006., 2014., 2017., 2019., 2020., 2025.
1Hrvatski superkup2014.
2Kup Jugoslavije1978., 1979.
1Balkanski kup1978.
1×Četvrtfinale Kupa pobjednika kupova1980.
4×Skupina Europske lige2013/14, 2014/15, 2017/18, 2020/21
Zaključno sa sezonom 2025/26; nakon svake sezone rutina ažurira brojke i godine.

Rijeka stadion: Stadion Rujevica

Rijeka
Kapacitet8.279Otvoren2. kolovoza 2015.AdresaRujevica, Rijeka

Rujevica, službenog naziva Stadion HNK Rijeka, dio je Rijekina trening-centra, čija je gradnja počela 15. rujna 2014. Otvorena je 2. kolovoza 2015. pobjedom nad Lokomotivom 3:1 (prvi gol zabio je Marin Leovac), nakon što je Rijeka od 1913. do srpnja 2015., uz prekid zbog obnove od 1947. do 1951., igrala na Kantridi.

Kapacitet je 8.279 sjedećih mjesta: do dovršetka sjeverne tribine 21. srpnja 2017. bio je 6.039. Stara Kantrida, smještena između litice i mora, ostala je jedan od najneobičnijih nogometnih stadiona u Europi.

Otvori u Google mapama ↗Google mapa se učitava na klik (brzina strane i kolačići).

Profil stadiona →

Klubovi na mapi · HNL

10 klubova · 8 gradova

Rivalstva: Rijeka

Jadranski derbi · Hajduk Split

Rijeka – Hajduk derbi je dviju najvećih jadranskih sredina i igra se od 1946., kad je Kvarner u prvoj utakmici pod tim imenom kod kuće svladao Hajduk 2:0. Rijeka je Hajduka pobijedila u finalu Kupa 2005. (3:1 u zbroju), a Hajduk je 1987. bio bolji u finalu Kupa Jugoslavije nakon jedanaesteraca.

U ovoj sezoni Rijeka je Hajduka 20. rujna 2026. pobijedila 3:0 na Rujevici. Sljedeći derbiji su 12. prosinca 2026. na Poljudu, 13. ožujka 2027. na Rujevici i 15. svibnja 2027. opet na Poljudu.

Prvi derbi1946.Ova sezonaRijeka 3:0 Hajduk (20. 9. 2026.)Sljedeći derbi12. 12. 2026., PoljudStadioniRujevica 8.279 · Poljud 34.198

Derbi s Dinamom · Dinamo Zagreb

Utakmice s Dinamom Rijeka u posljednjem desetljeću često igra za naslov i kup. Dinamo je u finalu Kupa 2014. pobijedila 3:0 u zbroju (1:0 u Zagrebu, 2:0 kod kuće), 2017. mu je prekinula niz od jedanaest prvenstava, a 2025. s njim je ponovila i prvenstvo i kup; u finalu Kupa 2026. bolji je bio Dinamo.

Prvi susret ove sezone je 27. listopada 2026. na Maksimiru (11. kolo), a odgođena utakmica 2. kola igra se 3. prosinca na Rujevici. U proljeće slijede još dva susreta: 30. siječnja 2027. na Rujevici i 10. travnja 2027. na Maksimiru.

Kup 2014.Rijeka 3:0 u zbrojuRijekini naslovi2017., 2025.Sljedeći susret27. 10. 2026., MaksimirOdgođeno 2. kolo3. 12. 2026., Rujevica

Derbi della Učka · Istra 1961

Rijeka – Istra 1961 glavni je regionalni derbi, a naziv „Derbi della Učka” dolazi po planini koja dijeli Kvarner i Istru. Rivalstvo vuče korijene iz kasnih dvadesetih godina prošlog stoljeća, kad su se sukobljavali Fiumana i pulski Grion.

U ovoj sezoni Rijeka je Istru 23. kolovoza 2026. pobijedila 3:2 na Rujevici, a sljedeći susret je 7. studenoga 2026. u Puli. U proljeće slijede dvije utakmice: 13. veljače 2027. na Rujevici i 24. travnja 2027. u gostima.

NazivDerbi della UčkaOva sezonaRijeka 3:2 Istra (23. 8. 2026.)Sljedeći susret7. 11. 2026., Pula

Kako se kladiti na Rijeku: brojke sezone 2026/27

Nakon devet odigranih utakmica HNL-a (odgođeni susret s Dinamom iz 2. kola igra se 3. prosinca) Rijeka je peta sa 17 bodova (pet pobjeda, dva remija, dva poraza) i gol-razlikom 16:12. Kod kuće je dobila sve četiri utakmice (12:4), a u gostima samo jednu od pet (4:8), pa razlika između domaćih i gostujućih utakmica najviše određuje izbor tržišta. U šest od devet utakmica palo je tri ili više golova, a u šest su zabile obje momčadi; dvije su završene bez primljenog gola.

Korneri: 60 u devet utakmica (6,7 po utakmici), a protivnici su ih imali 24; kartoni: 13 žutih i nijedan crveni; udarci: 148, od toga 55 u okvir gola, uz 60 % posjeda lopte. Najbolji strijelac Rijeke je Daniel Adu-Adjei s četiri gola, a Toni Fruk ima tri gola i četiri asistencije, pa se u tržištu „strijelac bilo kada” najčešće gledaju upravo njih dvojica.

Rijeka ove jeseni nema europskih utakmica jer je ispala u ljetnim kvalifikacijama. Sljedeći su protivnici Dinamo u gostima 27. listopada, Varaždin kod kuće 1. studenoga i Istra u gostima 7. studenoga, a zatim Gorica kod kuće (21. studenoga) i Osijek u gostima (28. studenoga). bet365 uz pojedinačne utakmice nudi i dugoročna tržišta, primjerice na prvaka HNL-a i na plasman u Europu. Našu najavu utakmice s tipom objavljujemo dan prije.

Otvori nalog na bet365 →Novi igrači: 100 % do 5.000 RSD u bet kreditima + 50 spinova uz uplatu od 500 RSD i prvu opkladu. · 18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno
Zašto baš bet365

Ponuda za Rijeka – Varaždin kakvu domaće kladionice nemaju

  • 100+ tržištapo utakmici: kartoni, korneri, šutevi, strelci, hendikepi
  • Bet Buildergolovi, kartoni i šutevi na jednom tiketu za istu utakmicu
  • Uživo + Cash Outkladi se tokom utakmice i zatvori tiket pre kraja
18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno
Tabela · HNLcela tabela →
#UGRB
1 Hajduk11+1023
3 Varaždin11+518
4 Osijek11+317
5 Rijeka10+317
6 Istra11+113
7 Slaven11-913
54 odigranih utakmica

Svi sa svima · HNL

red = domaćin, kolona = gost · uokvireno: sledeće kolo

HAJ

DIN

VAR

OSI

RIJ

IST

SLA

LOK

RUD

GOR
Hajduk20.3.3.4.13.2.15.5.30.1.6.3.1.5.8.5.17.4.
Dinamo22.5.13.2.12.5.10.4.1.5.23.1.13.3.6.2.27.2.
Varaždin23.1.24.4.13.3.6.2.27.2.10.4.22.5.20.2.12.5.
Osijek24.4.6.3.15.5.8.5.20.3.20.2.6.2.10.4.3.4.
Rijeka13.3.30.1.17.4.27.2.13.2.22.5.12.5.23.1.1.5.
Istra10.4.20.2.8.5.22.5.24.4.6.2.23.1.6.3.13.3.
Slaven12.5.3.4.30.1.1.5.20.3.17.4.27.2.15.5.13.2.
Lokomotiva20.2.15.5.20.3.17.4.6.3.3.4.8.5.24.4.30.1.
Rudeš27.2.17.4.1.5.30.1.3.4.12.5.13.3.13.2.22.5.
Gorica6.2.8.5.6.3.23.1.20.2.15.5.24.4.10.4.20.3.
pobeda domaćinanerešenopobeda gosta

Rijeka sastav i igrači 2026/27

30 igrača

Golmani 4

13Igor Vekić🇸🇮28
25Domagoj Ivan Maric🇭🇷20
31Dávid Nwolokor🇳🇬30
99Aleksa Todorović🇷🇸22

Odbrana 10

3Moreno Živković🇭🇷22
14Roko Valinčić🇭🇷20
20Junior Ligue🇨🇭21
22Ante Oreč🇭🇷25
23Justas Lasickas🇱🇹29
28Téo Barišić🇭🇷22
34Mladen Devetak🇷🇸27
45Ante Majstorović🇭🇷32
51Anel Husić🇨🇭25
91Noel Bodetić🇭🇷22

Vezni red 10

4Niko Janković🇭🇷25
5Alfonso Barco🇵🇪24
6Branko Pavić🇭🇷19
8Ivan Ćubelić🇭🇷23
10Toni Fruk🇭🇷25
14Amer Gojak🇧🇦29
15Goran Grulović🇭🇷16
15Talib Sibi🇬🇲19
19Samuele Vignato🇮🇹22
26Tiago Dantas🇵🇹25

Napad 6

6Florent Shehu🇨🇭24
7Yusuf Kabadayi🇩🇪22
9Mohammad Mohebi🇮🇷27
18Daniel Adu-Adjei🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿21
21Jakov Puljić🇭🇷33
77Ante Matej Jurić🇭🇷23

Najbolji strelci u ligi

Daniel William Kwabena Adu-Adjei4 golova

Trener Rijeka: Matjaž Kek

M
Matjaž Kek
🇸🇮 Slovenija · 65 god. · u klubu od 2026.
Omiljena formacija4-2-3-1Učinak u karijeri267-128-116pobeda52 %utakmica511

Matjaž Kek vratio se u Rijeku 7. lipnja 2026. Klub je vodio od veljače 2013. do listopada 2018. (kup 2014., prvi naslov i kup 2017.), a potom slovensku reprezentaciju.

Profil trenera: karijera, učinak po klubovima, trofeji →

Legende: Rijeka

8 igrača · od najnovijih prema najstarijima
K
Damir Kreilach2007.–2013., 2025.–2026. · vezni

Vukovarac u Rijekinoj školi od 2000., u prvoj momčadi debitirao je 2007. s 18 godina; u šest sezona odigrao je 128 utakmica i zabio 19 golova, a 2011./12. bio je najbolji strijelac kluba s devet pogodaka. Nakon Union Berlina, Real Salt Lakea i Vancouvera vratio se u Rijeku 2025., a karijeru je završio 26. rujna 2026. oproštajem u prijateljskoj utakmici Union Berlin – Rijeka, u kojoj je igrao za obje momčadi.

K
Zoran Kvržić2013.–2020. · desni bek

Bosanskohercegovački desni bek stigao je 2013. iz Osijeka i sedam sezona bio dio momčadi (uz posudbe u Speziji i Sheriffu). Zabio je prvi gol za klub protiv Hajduka, osvojio kup 2013./14. i 2018./19. te Superkup 2014., a s Ivanom Tomečakom dijeli klupski rekord nastupa u europskim natjecanjima (38). Godine 2020. prešao je u Kayserispor.

G
Mario Gavranović2016.–2018. · napadač

Švicarac koji je 18. siječnja 2016. stigao u Rijeku i u dvije godine zabio 40 golova u 80 utakmica. U sezoni 2016./17. osvojio je prvenstvo i kup, bio najbolji strijelac kupa, a 18. rujna 2016. pogodio je Dinamo u 17. sekundi, što je najbrži Rijekin gol u HNL-u. U siječnju 2018. prešao je u Dinamo u razmjeni igrača.

K
Andrej Kramarić2013.–2015. · napadač

Dinamov junior koji je 31. kolovoza 2013. prešao u Rijeku i u dvije sezone zabio 37 golova u 42 prvenstvene utakmice. Osvojio je kup 2013./14. i Superkup 2014., bio najbolji igrač HNL-a 2014., a 9. studenoga 2014. zabio je pet golova Lokomotivi (6:0), uz hat-trick protiv Feyenoorda u Europskoj ligi. U siječnju 2015. prodan je Leicesteru, što je bila rekordna prodaja kluba; poslije su slijedili Hoffenheim i srebro sa Svjetskog prvenstva 2018.

H
Admir Hasančić1994.–2000. · napadač

Napadač iz Maglaja u Bosni i Hercegovini, šest sezona u Rijeci: u 147 prvenstvenih utakmica zabio je 46 golova, što ga čini drugim najboljim Rijekinim strijelcem u povijesti HNL-a, iza Ahmada Sharbinija. Dio je momčadi koja je 1998./99. bila druga, bod iza Croatije Zagreb.

D
Damir Desnica1974.–1985. · lijevo krilo

Obrovčanin, lijevo krilo poznato po brzini i driblingu, u Rijeci je igrao do odlaska u belgijski Kortrijk 1985.: gotovo 300 službenih utakmica i 63 gola, kupovi 1978. i 1979. te Balkanski kup 1978. Jednu je utakmicu odigrao za Jugoslaviju (25. listopada 1978.) i zabio Rumunjskoj, a uvršten je u dva izbora najbolje Rijekine momčadi svih vremena.

J
Srećko Juričić1974.–1985. · libero

Libero iz Volosca, rekorder kluba po nastupima: 684 utakmice u svim natjecanjima, od toga 293 u jugoslavenskoj ligi. Uvršten je u dva izbora najbolje Rijekine momčadi svih vremena, 1985. otišao je u belgijski Winterslag, a poslije je bio trener i do danas je sportski direktor kluba.

R
Milan Radović1976.–1981. · napadač

Napadač iz Titova Užica zabio je pobjednički gol u finalu Kupa Jugoslavije 1978. protiv Trepče, osvojio kupove 1978. i 1979. te Balkanski kup 1978., a 1980./81. bio je najbolji strijelac jugoslavenske lige s 26 golova. Za Rijeku je u ligi zabio 56 golova u 123 utakmice, a 1981. prešao je u francuski Brest.

Rijeka vesti · najnovije

43 članaka

Česta pitanja o klubu Rijeka

Kada Rijeka igra sljedeću utakmicu?

Sledeća utakmica: Rijeka – Varaždin, nedjelja, 1. novembra 2026. · 15:00 (HNL · 12. kolo). Kvote i našu najavu pronađi iznad, u modulu „Sledeća utakmica”.

Gdje gledati utakmice Rijeke?

Prava na SuperSport HNL i europska natjecanja mijenjaju se po sezonama; točan kanal za svaku utakmicu nalazi se na našoj stranici Utakmice danas na TV, a najave utakmica Rijeke objavljujemo dan prije.

Tko je trener Rijeke?

Matjaž Kek, od 7. lipnja 2026. Klub je vodio i od 2013. do 2018., kad je osvojio kup 2014. te naslov i kup 2017.

Koliki je kapacitet Rujevice?

8.279 sjedećih mjesta; stadion je otvoren 2. kolovoza 2015., a sjeverna tribina dovršena je 2017.

Koliko je puta Rijeka bila prvak Hrvatske?

Dvaput – 2017. i 2025., obje sezone uz osvojen Hrvatski kup (dvostruka kruna). Klub ima i sedam Hrvatskih kupova, dva Kupa Jugoslavije (1978., 1979.) te Balkanski kup 1978.

Tko je Armada?

Armada je Rijekina navijačka skupina; to ime nosi od 1987., a organizirano navijanje za klub postoji još od dvadesetih godina prošlog stoljeća.

Na kom mestu je Rijeka u tabeli (HNL)?

Rijeka je trenutno na 5. mestu sa 17 bodova posle 10 utakmica (5 pobeda, 2 nerešenih, 3 poraza, gol-razlika +3).

Pre nego što odigraš

Naše prognoze za danas, pa tiket

Prognoze naših tipstera za današnje utakmice su na jednom mestu i obnavljaju se svaki dan. bet365.rs je licenciran u Srbiji, račun je u dinarima, a isplata ide na račun u banci za 1–3 radna dana.

Novi igrači: 100 % do 5.000 RSD u bet kreditima + 50 spinova uz uplatu od 500 RSD i prvu opkladu.

18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno