Klubovi · sve o klubu: vesti, raspored, kvote, sastav, stadion
ASVELAnadolu EfesBarçaBaskoniaBayernBeşiktaşCrvena zvezdaDubaiEA7 MilanoFenerbahçeHapoel TAMaccabi Tel-AvivOlympiacosPanathinaikosParis BasketballPartizanReal MadridV. BolognaValenciaŽalgiris
Klubovi · sve o klubu: vesti, raspored, kvote, sastav, stadion
Dinamo grb
HNL · Zagreb, Hrvatska

Dinamo

Građanski nogometni klub Dinamo Zagreb · Nadimci: Modri, Plavi, Purgeri
Osnovan9. lipnja 1945.StadionStadion Maksimir · 24.851TrenerMario KovačevićHNL2. mesto · 22 bod.Liga Evrope18. mesto · 4 bod.
HNL · 12. kolosubota, 31. oktobra 2026. · 18:00

Sledeća utakmica

Rudeš
18:00sub 31.10.
Dinamo

Dinamo raspored utakmica

sezona 2026/27
31.10.subRudeš–Dinamo18:00HNL · 12. kolo
5.11.četSunderland–Dinamo21:00Liga Evrope · 4. kolo
26.11.četDinamo–Leverkuzen18:45Liga Evrope · 5. kolo
3.12.četRijeka–Dinamo18:00HNL · 2. kolo
10.12.četRennes–Dinamo18:45Liga Evrope · 6. kolo
21.1.četAZ–Dinamo21:00Liga Evrope · 7. kolo

Poslednje utakmice

← starije · najnovije →
16.9.sreH. Be'er Sheva–Dinamo0:0Liga Evrope · 1. kolo
15.10.četDinamo–Anderlecht1:0Liga Evrope · 2. kolo
22.10.četDinamo–NEC2:4Liga Evrope · 3. kolo
27.10.utoDinamo–Rijeka2:1HNL · 11. kolo
Forma u ligiIPIPP→

Istorija kluba: Dinamo

Osnovan 9. lipnja 1945.

Građanski: korijeni kluba (1911.–1945.)

Dinamo svoju tradiciju vodi od Prvog hrvatskog građanskog športskog kluba, Građanskog, osnovanog u Zagrebu 26. travnja 1911. Klub je od početka bio višesportski – uz nogomet imao je rukometnu i biciklističku sekciju – a nogometaši su igrali na Tuškancu, Martinovki, Kanalu i Maksimiru, sve dok 1924. nisu otvorili vlastito igralište na Koturaškoj. Godine 1923. na turneji po Španjolskoj pobijedili su Barcelonu i Athletic Bilbao, a trener Márton Bukovi nakon turneje po Engleskoj 1936. uveo je WM-formaciju i odmah osvojio prvenstvo 1936./37.

Do 1945. Građanski je osvojio šest prvenstava (1923., 1926., 1928., 1936./37., 1939./40. i 1943.) i triput nastupio u Srednjoeuropskom kupu (Mitropa), jednom od prvih europskih klupskih natjecanja: 1928., 1937. i 1940. U proljeće 1945., nakon rata, klub je rasformiran, a njegovu plavu boju, većinu igrača, navijače i trenera Bukovija naslijedio je novi klub osnovan u lipnju iste godine.

Osnutak i prvi naslovi (1945.–1966.)

Dinamo je osnovan 9. lipnja 1945. u prostorijama Elektre u Gundulićevoj ulici, kao nogometna sekcija Fiskulturnog društva Dinamo, a ime je dobio po uzoru na moskovski Dinamo. Preuzeo je plavu boju, nadimak „purgeri”, navijače, trenera Bukovija i najbolje igrače Građanskog (Urch, Wölfl, Lešnik, Cimermančić), a grb nalik Građanskovu dobio je 1969. U prvoj sezoni jugoslavenske lige (1946./47.) bio je drugi, pet bodova iza Partizana, a već 1947./48. postao je prvak, pet bodova ispred Hajduka i Partizana.

Slijedili su naslovi 1953./54. i 1957./58. te kupovi 1951., 1960., 1963. i 1965. Prvu europsku utakmicu Dinamo je odigrao 10. rujna 1958. (2:2 s Duklom iz Praga u Kupu prvaka), 1961. stigao je do polufinala Kupa pobjednika kupova, gdje ga je zaustavila Fiorentina, a 1963. do finala Kupa velesajamskih gradova, u kojem je Valencia bila bolja 4:1 u zbroju. U dresu su tada igrali Dražan Jerković, Rudolf Belin i Slaven Zambata.

Kup velesajamskih gradova 1967.

U sezoni 1966./67. Dinamo je postao prvi jugoslavenski klub s europskim trofejem, a ostao je jedini hrvatski klub kojem je to uspjelo. Do finala je prošao preko Spartaka iz Brna (bacanjem novčića nakon 2:2 u zbroju), Dunfermlinea (4:4 u zbroju, uz prvu primjenu pravila o pogocima u gostima u tom natjecanju), Dinama iz Piteštija i Juventusa (2:2 u Torinu, 3:0 u Zagrebu). U polufinalu je Eintracht Frankfurt nakon 3:0 u prvoj utakmici dočekan na Maksimiru 14. lipnja 1967., a Dinamo je pobijedio 4:0; četvrti gol pao je u 102. minuti, iz jedanaesterca Rudija Belina.

U finalu protiv Leeds Uniteda Dinamo je 30. kolovoza 1967. na Maksimiru pobijedio 2:0 (Čerček i Rora, pred oko 33 tisuće gledatelja), a uzvrat na Elland Roadu završio je 0:0. Pehar je 6. rujna 1967. kapetanu i najboljem strijelcu Slavenu Zambati predao predsjednik FIFA-e sir Stanley Rous. Momčad su vodili treneri Branko Zebec i Ivica Horvat.

Titula 1982. i generacija Ćire Blaževića (1967.–1991.)

Nakon kupa 1969. i četvrtfinala Kupa pobjednika kupova protiv Schalkea (1969./70.) slijedilo je desetljeće bez trofeja, a novi uspon stigao je početkom osamdesetih: kup 1980. (u finalu je svladana Crvena zvezda) i 1982. četvrti naslov prvaka Jugoslavije, nakon 24 godine čekanja. Momčad trenera Ćire Blaževića činili su, među ostalima, Zajec, Kranjčar, Mlinarić, Deverić i Vlak, a posljednji jugoslavenski trofej stigao je 1983., u kupu.

Iz škole „Hitrec – Kacian”, osnovane odlukom od 27. prosinca 1967., stasali su Zvonimir Boban (najmlađi kapetan u povijesti kluba) i Robert Prosinečki, a 1989. stigao je Davor Šuker. Dinamo je 1989. i 1990. bio drugi u prvenstvu, a sedmorica brončanih sa Svjetskog prvenstva 1998. – Ladić, Prosinečki, Stanić, Soldo, Jurčić, Boban i Šuker – nosila su u karijeri Dinamov dres.

Croatia Zagreb i Liga prvaka (1991.–2000.)

U samostalnoj Hrvatskoj klub se prvo zvao HAŠK Građanski, a 1993. postao je Croatia Zagreb. Navijači, osobito Bad Blue Boysi, ime nikad nisu prihvatili i godinama su tražili povratak starog: Dinamo se opet zvao tek na Valentinovo 2000. Pod imenom Croatia osvojio je šest prvenstava, od toga pet zaredom (1996.–2000.), i četiri hrvatska kupa, a dvostruku krunu 1995./96., 1996./97. i 1997./98.

U sezoni 1996./97. trener Otto Barić vodio je klub do naslova s 81 od 90 mogućih bodova i 21 bodom ispred Hajduka. Croatia je dvije sezone zaredom igrala skupinu Lige prvaka: 1998./99., u skupini s Ajaxom, Olympiacosom i Portom, osvojila je osam bodova i bila druga iza Olympiacosa, a 1999./00., u skupini s Manchester Unitedom, Marseilleom i Sturmom iz Graza, ostala je bez prolaska dalje, ali je Manchester United zaustavila na 0:0 na Old Traffordu.

Jedanaest naslova zaredom (2000.–2018.)

Nakon dvije sezone bez naslova (2003./04. i 2004./05., kad je prvak bio Hajduk) Dinamo se oporavio pod trenerom Josipom Kužeom i 2005./06. osvojio prvenstvo, prvo od jedanaest zaredom (do 2015./16.). Pod Brankom Ivankovićem 2006./07. skupio je 92 boda od 99 mogućih (30 pobjeda u 33 kola), a od 14. kola te sezone do 8. kola 2007./08. nanizao je 28 uzastopnih ligaških pobjeda. U sezoni 2014./15. Dinamo je kao jedini klub u povijesti HNL-a prvenstvo završio neporažen.

U skupinu Lige prvaka ušao je u sezonama 2011./12., 2012./13., 2015./16. i 2016./17., a 16. rujna 2015. na Maksimiru je pobijedio Arsenal 2:1. Niz od jedanaest naslova prekinula je 2016./17. Rijeka, koja je osvojila prvenstvo i kup, no Dinamo je naslov vratio već 2017./18. pod trenerom Nenadom Bjelicom, uz kup nakon finala protiv Hajduka.

Europa i četrnaesta dvostruka kruna (2018.–2026.)

U sezoni 2018./19. Dinamo je prvi put nakon 49 godina prezimio u Europi: u skupini Europske lige ostao je neporažen s 14 bodova, izbacio je Viktoriju Plzeň (1:2 u gostima, 3:0 kod kuće), a u osmini finala izgubio od Benfice (1:0 kod kuće, 0:3 nakon produžetaka u Lisabonu). U Ligi prvaka 18. rujna 2019. Atalantu je pobijedio 4:0, najvećom pobjedom kluba u tom natjecanju, uz tri gola Mislava Oršića na debiju.

U sezoni 2020./21. Dinamo je u Europskoj ligi 526 minuta ostao bez primljenog gola (rekord UEFA-inih natjecanja), a 18. ožujka 2021. Oršić je tri puta pogodio Tottenham (3:0 nakon 0:2 u prvoj utakmici, posljednji gol u produžetku) i odveo klub u četvrtfinale, gdje ga je zaustavila Villarreal (1:3 u zbroju). U Ligi prvaka 6. rujna 2022. na Maksimiru je svladan Chelsea 1:0, golom Oršića.

Dinamo je osvojio sedam prvenstava zaredom (2017./18.–2023./24.), 2025. naslov je pripao Rijeci, a 2026. Dinamo se vratio na vrh s 26. naslovom i četrnaestom dvostrukom krunom, rekordom hrvatskog nogometa. Od lipnja 2025. klub vodi trener Mario Kovačević, a predsjednik je Zvonimir Boban, nekadašnji kapetan kluba.

Dinamo trofeji i titule

26Prvak Hrvatskeprvi 1993., posljednji 2026.
18Hrvatski kupposljednji 2026.
8Hrvatski superkuprekord
14Dvostruka kruna (liga i kup)rekord; posljednja 2026.
4Prvak Jugoslavije1948., 1954., 1958., 1982.
7Kup Jugoslavije1951., 1960., 1963., 1965., 1969., 1980., 1983.
1Kup velesajamskih gradova1967.; jedini europski trofej hrvatskog kluba
Zaključno sa sezonom 2025/26; nakon svake sezone rutina ažurira brojke i godine.

Dinamo stadion: Stadion Maksimir

Zagreb
Kapacitet24.851Otvoren5. svibnja 1912.AdresaMaksimirska cesta 128, Zagreb

Maksimir je 5. svibnja 1912. otvorio HAŠK, nasuprot parku Maksimir u sjeveroistočnom Zagrebu, a Dinamo na njemu igra od 1948., kad je 19. rujna pred 40 tisuća gledatelja pobijedio Partizan 2:1. Današnji stadion građen je u fazama od 1952., a najveće obnove bile su 1998. (nova sjeverna tribina) i 2011. (nove stolice, travnjak s grijanjem i drenažom).

Kapacitet je 24.851 sjedeće mjesto jer istočna tribina nije u upotrebi od potresa 22. ožujka 2020.; prije toga stadion je primao oko 35 tisuća gledatelja. Na Maksimiru su 1976. igrane utakmice Europskog prvenstva, a hrvatska reprezentacija od 1990. na njemu odigrava većinu domaćih utakmica. Bad Blue Boysi zauzimaju sjevernu tribinu.

Otvori u Google mapama ↗Google mapa se učitava na klik (brzina strane i kolačići).

Profil stadiona →

Klubovi na mapi · HNL

10 klubova · 8 gradova

Rivalstva: Dinamo

Vječni derbi · Hajduk Split

Dinamo – Hajduk najveća je utakmica hrvatskog nogometa: Zagreb protiv Splita, Bad Blue Boysi protiv Torcide, sjever protiv juga. Rivalstvo je Dinamo naslijedio od Građanskog, koji je s Hajdukom prvu utakmicu odigrao 1913., a od 1992. dvojica rivala odlučuju o gotovo svim naslovima i kupovima: Dinamo ima 26 naslova prvaka Hrvatske, Hajduk šest.

U ovoj sezoni Hajduk je 10. listopada 2026. na Poljudu slavio 2:1 i preuzeo vrh ljestvice. Dinamo Hajduka dočekuje na Maksimiru 19. prosinca 2026., a proljeće donosi još dva derbija: 20. ožujka 2027. na Poljudu i 22. svibnja 2027. na Maksimiru, u posljednjem kolu sezone.

Prvi susret1913. (Građanski – Hajduk)Ova sezonaHajduk 2:1 Dinamo (10. 10. 2026.)Sljedeći derbi19. 12. 2026., MaksimirStadioniMaksimir 24.851 · Poljud 34.198

Derbi s Rijekom · Rijeka

Rijeka je od 2010-ih Dinamov najjači izazivač za naslov: kup 2014. osvojila je pobjedom nad Dinamom u finalu (1:0 u Zagrebu, 2:0 u Rijeci), 2017. prekinula je njegov niz od jedanaest prvenstava i osvojila dvostruku krunu, a 2025. ponovila je i prvenstvo i kup. Dinamo je u finalu Kupa 2026. bio bolji od Rijeke.

Sljedeći susret je 27. listopada 2026. na Maksimiru (11. kolo), a odgođena utakmica 2. kola igra se 3. prosinca na Rujevici. Proljetni dio donosi još dva susreta: 30. siječnja 2027. na Rujevici i 10. travnja 2027. na Maksimiru.

Kup 2014.Rijeka 3:0 u zbrojuRijekini naslovi2017., 2025.Sljedeći susret27. 10. 2026., MaksimirOdgođeno 2. kolo3. 12. 2026., Rujevica

Jugoslavenski klasici · Crvena zvezda, Partizan

U jugoslavenskoj eri Dinamo je s Hajdukom, Crvenom zvezdom i Partizanom činio „veliku četvorku”, četiri najuspješnija kluba SFRJ. Prvi naslov osvojio je 1947./48. ispred Hajduka i Partizana, prvu utakmicu na Maksimiru odigrao je 19. rujna 1948. protiv Partizana (2:1), a kup 1980. osvojio je u finalu protiv Crvene zvezde (2:1 u zbroju).

Četvrti i posljednji jugoslavenski naslov stigao je 1982., nakon 24 godine čekanja, a posljednji trofej, kup, 1983.

Velika četvorkaDinamo, Hajduk, Crvena zvezda, PartizanKup 1980.finale protiv Crvene zvezde, 2:1 u zbrojuNaslovi Jugoslavije1948., 1954., 1958., 1982.

Kako se kladiti na Dinamo Zagreb: brojke sezone 2026/27

Nakon devet odigranih utakmica HNL-a (susret s Rijekom iz 2. kola odgođen je za 3. prosinca) Dinamo je drugi s 19 bodova, tri manje od Hajduka, koji ima utakmicu više, uz gol-razliku 23:12. Zabija 2,6 gola po utakmici i prima 1,3: u sedam od devet utakmica palo je tri ili više golova, a u šest su zabile obje momčadi. Na Maksimiru je dobio svih pet utakmica (13:3), u gostima samo jednu od četiri (10:9), pa su tržišta „više od 2,5 golova” i „obje momčadi zabijaju” u gostujućim utakmicama često zanimljivija od čistog ishoda 1X2.

Korneri: 60 u devet utakmica (6,7 po utakmici), a protivnici su ih imali 25; kartoni: 15 žutih i jedan crveni; udarci: 176, od toga 63 u okvir gola, uz 61 % posjeda lopte. Dion Drena Beljo vodi ljestvicu strijelaca HNL-a s 12 golova u osam nastupa (i četiri asistencije), pa se tržište „strijelac bilo kada” uz njegovo ime najčešće i gleda.

U Europskoj ligi Dinamo je nakon dva kola 14. u ligaškoj fazi s četiri boda (0:0 u Beer Ševi, 1:0 protiv Anderlechta); sljedeći je NEC na Maksimiru 22. listopada u 18:45, 27. listopada na Maksimir dolazi Rijeka, a 5. studenoga slijedi Sunderland u gostima. bet365 uz pojedinačne utakmice nudi i dugoročna tržišta, primjerice na prvaka HNL-a i na plasman iz ligaške faze Europske lige. Našu najavu utakmice s tipom objavljujemo dan prije.

Otvori nalog na bet365 →Novi igrači: 100 % do 5.000 RSD u bet kreditima + 50 spinova uz uplatu od 500 RSD i prvu opkladu. · 18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno
Zašto baš bet365

Ponuda za Rudeš – Dinamo kakvu domaće kladionice nemaju

  • 100+ tržištapo utakmici: kartoni, korneri, šutevi, strelci, hendikepi
  • Bet Buildergolovi, kartoni i šutevi na jednom tiketu za istu utakmicu
  • Uživo + Cash Outkladi se tokom utakmice i zatvori tiket pre kraja
18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno
Tabela · HNLcela tabela →
#UGRB
1 Hajduk11+1023
2 Dinamo10+1222
3 Varaždin11+518
4 Osijek11+317
54 odigranih utakmica
Poredak ligaške faze · Liga Evropecela tabela →
#UGRB
1 Benfika3+89
2 Leverkuzen3+89
3 Bournemouth3+79
4 Ferencváros3+69
5 Olympiacos3+39
6 USG3+77
7 Juventus3+67
8 Bešiktaš3+47
18 Dinamo3-14
Top 8 direktno u osminu finala · 9.–24. baraž

Svi sa svima · HNL

red = domaćin, kolona = gost · uokvireno: sledeće kolo

HAJ

DIN

VAR

OSI

RIJ

IST

SLA

LOK

RUD

GOR
Hajduk20.3.3.4.13.2.15.5.30.1.6.3.1.5.8.5.17.4.
Dinamo22.5.13.2.12.5.10.4.1.5.23.1.13.3.6.2.27.2.
Varaždin23.1.24.4.13.3.6.2.27.2.10.4.22.5.20.2.12.5.
Osijek24.4.6.3.15.5.8.5.20.3.20.2.6.2.10.4.3.4.
Rijeka13.3.30.1.17.4.27.2.13.2.22.5.12.5.23.1.1.5.
Istra10.4.20.2.8.5.22.5.24.4.6.2.23.1.6.3.13.3.
Slaven12.5.3.4.30.1.1.5.20.3.17.4.27.2.15.5.13.2.
Lokomotiva20.2.15.5.20.3.17.4.6.3.3.4.8.5.24.4.30.1.
Rudeš27.2.17.4.1.5.30.1.3.4.12.5.13.3.13.2.22.5.
Gorica6.2.8.5.6.3.23.1.20.2.15.5.24.4.10.4.20.3.
pobeda domaćinanerešenopobeda gosta

Dinamo · Liga Evrope

svi protivnici u ligaškoj fazi · domaćin je prvi
16.9.sreH. Be'er Sheva–Dinamo0:0Liga Evrope · 1. kolo
15.10.četDinamo–Anderlecht1:0Liga Evrope · 2. kolo
22.10.četDinamo–NEC2:4Liga Evrope · 3. kolo
5.11.četSunderland–Dinamo21:00Liga Evrope · 4. kolo
26.11.četDinamo–Leverkuzen18:45Liga Evrope · 5. kolo
10.12.četRennes–Dinamo18:45Liga Evrope · 6. kolo
21.1.četAZ–Dinamo21:00Liga Evrope · 7. kolo
28.1.četDinamo–Sturm21:00Liga Evrope · 8. kolo

Dinamo sastav i igrači 2026/27

32 igrača

Golmani 4

1Danijel Zagorac🇭🇷39
24Dominik Kotarski🇭🇷26
33Ivan Nevistić🇭🇷28
44Ivan Filipović🇭🇷31

Odbrana 9

3Bruno Goda🇭🇷28
6Stjepan Radeljić🇧🇦29
13Paul Bismarck Tabinas🇵🇭24
15Niko Galešić🇭🇷25
22Matteo Pérez Vinlöf🇸🇪20
25Moris Valinčić🇭🇷23
26Scott McKenna🇬🇧29
35Noa Mikić🇭🇷19
36Sergi Domínguez🇪🇸21

Vezni red 13

5Kirill Kravtsov🇷🇺24
7Dani Rodríguez🇪🇸21
7Egor Molchan🇧🇾18
8Miha Zajc🇸🇮32
10Luka Stojković🇭🇷23
17Luka Ivanušec🇭🇷27
20Robert Mudražija🇭🇷29
21Mateo Lisica🇭🇷23
23Iker Almena🇪🇸22
27Josip Mišić🇭🇷32
41Sven Šunta🇸🇮19
80Lukas Kačavenda🇭🇷23
99Mislav Oršić🇭🇷33

Napad 6

9Dion Drena Beljo🇭🇷24
11Arber Hoxha🇦🇱28
14Smail Prevljak🇧🇦31
19Aleks Stojaković🇸🇮22
30Fran Topić🇭🇷22
77Noah Nsoki🇫🇷19

Najbolji strelci u ligi

Dion Drena Beljo12 golova

Trener Dinamo: Mario Kovačević

M
Mario Kovačević
🇭🇷 Hrvatska · 51 god. · u klubu od 2025.
Omiljena formacija4-2-3-1Učinak u karijeri113-44-53pobeda54 %utakmica210

Mario Kovačević, dotadašnji trener Slaven Belupa, preuzeo je Dinamo 4. lipnja 2025. i u prvoj sezoni osvojio prvenstvo i Hrvatski kup (2025./26.).

Profil trenera: karijera, učinak po klubovima, trofeji →

Legende: Dinamo

8 igrača · od najnovijih prema najstarijima
O
Mislav Oršić2018.–2023., 2026.– · krilni napadač

Zagrepčanin i Dinamov navijač od djetinjstva, stigao je 2018. iz Ulsan Hyundaija i u gotovo pet godina postao klupska legenda: četiri naslova prvaka, tri gola Atalanti na debiju u Ligi prvaka (18. rujna 2019.), tri gola Tottenhamu (18. ožujka 2021.) i pogodak za 1:0 protiv Chelseaja (6. rujna 2022.). Najbolji je strijelac kluba u UEFA-inim natjecanjima. Nakon Southamptona, Trabzonspora i Pafosa vratio se na Maksimir u lipnju 2026.

M
Mario Mandžukić2007.–2010. · napadač

Ljeta 2007. stigao je iz zagrebačkog NK Zagreba za 1,3 milijuna eura kao zamjena za Eduarda i u tri sezone osvojio tri naslova prvaka i dva kupa. Zapamćen je po dva gola u produžetku u Amsterdamu protiv Ajaxa (3:2, 4. listopada 2007.), koja su Dinamu donijela skupinu Kupa UEFA, a 2008./09. bio je najbolji strijelac HNL-a sa 16 golova. Wolfsburgu je prodan 14. srpnja 2010., a poslije su slijedili Bayern, Atlético i Juventus te srebro sa Svjetskog prvenstva 2018.

M
Luka Modrić2003.–2008. · vezni

U Dinamovu školu stigao je iz Zadra s 16 godina; nakon posudbi u Zrinjskom iz Mostara i Interu iz Zaprešića od 2005. bio je stup prve momčadi: naslovi 2005./06., 2006./07. i 2007./08., kupovi 2007. i 2008., najbolji igrač HNL-a 2007., a u posljednjoj sezoni i kapetan. Na odlasku mu je Maksimir priredio ovacije, a slijedili su Tottenham, Real Madrid (šest naslova prvaka Europe, Zlatna lopta 2018.) i Milan.

E
Eduardo2001.–2007. · napadač

Rođen u Rio de Janeiru, u Dinamovu omladinu stigao je 1999., a u prvu momčad 2001.; nakon posudbe u Interu iz Zaprešića (10 golova u 15 utakmica) postao je središnja figura momčadi. Najbolji igrač lige bio je 2004., 2006. i 2007., a u sezoni 2006./07. postigao je 34 gola u 32 utakmice, rekord HNL-a. Prvi je igrač koji je zabio hat-trick u Vječnom derbiju (3:0, 19. svibnja 2007.), a ljeti 2007. prešao je u Arsenal.

L
Dražen Ladić1984.–2000. · vratar

Čakovčanin koji je 1984. stigao iz Varteksa; nakon dvije godine posudbi debitirao je u srpnju 1986., a u Dinamu je ostao do 2000. i rekorder je kluba po broju nastupa. Branio je svih šest utakmica skupine Lige prvaka 1998./99., osvojio šest naslova prvaka i četiri kupa, a posljednja mu je utakmica bilo finale Kupa protiv Hajduka 16. svibnja 2000. Na Svjetskom prvenstvu 1998. branio je za Hrvatsku, koja je osvojila broncu, a danas je analitičar u stožeru reprezentacije.

B
Zvonimir Boban1985.–1991. · vezni

Debitirao je s 16 godina, u šest sezona odigrao 109 utakmica i zabio 45 golova, a s 19 godina postao je najmlađi kapetan u povijesti Dinama. Godine 1991. otišao je u Milan, s kojim je osvojio četiri naslova prvaka Italije i Ligu prvaka 1994., a kao kapetan Hrvatske brončano odličje na Svjetskom prvenstvu 1998. Od 2025. predsjednik je Dinama.

Z
Velimir Zajec1974.–1984. · branič

Zagrepčanin koji je debitirao s 18 godina i u deset sezona (238 prvenstvenih utakmica) bio stup generacije što je 1982. osvojila prvenstvo Jugoslavije, a prije toga kupove 1980. i 1983. Dvaput je (1979. i 1984.) proglašen najboljim nogometašem Jugoslavije, a kao kapetan reprezentacije igrao je na Svjetskom prvenstvu 1982. i Europskom 1984. Nakon Panathinaikosa vratio se u Dinamo kao sportski direktor i trener (1998.–1999. i 2010.).

Z
Slaven Zambata1959.–1969. · napadač

Sinjanin koji je u Dinamo došao s 18 godina i ostao deset sezona: 393 nastupa i 267 golova. Kao kapetan i najbolji strijelac predvodio je momčad koja je 1967. osvojila Kup velesajamskih gradova, a pehar mu je predao predsjednik FIFA-e sir Stanley Rous. Osvojio je četiri jugoslavenska kupa (1960., 1963., 1965., 1969.), u finalu 1963. zabio je tri gola Hajduku, a za Jugoslaviju je u 31 nastupu postigao 21 gol. Umro je 29. listopada 2020.

Dinamo vesti · najnovije

168 članaka

Česta pitanja o klubu Dinamo

Kada Dinamo Zagreb igra sljedeću utakmicu?

Sledeća utakmica: Rudeš – Dinamo, subota, 31. oktobra 2026. · 18:00 (HNL · 12. kolo). Kvote i našu najavu pronađi iznad, u modulu „Sledeća utakmica”.

Gdje gledati utakmice Dinama?

Prava na SuperSport HNL i europska natjecanja mijenjaju se po sezonama; točan kanal za svaku utakmicu nalazi se na našoj stranici Utakmice danas na TV, a najave utakmica Dinama objavljujemo dan prije.

Tko je trener Dinama?

Mario Kovačević, od 4. lipnja 2025. U prvoj je sezoni osvojio prvenstvo i Hrvatski kup.

Koliki je kapacitet Maksimira?

24.851 sjedeće mjesto jer istočna tribina nije u upotrebi od potresa 2020.; prije toga stadion je primao oko 35 tisuća gledatelja.

Koliko je puta Dinamo bio prvak Hrvatske?

26 puta (prvi put 1993., posljednji put 2026.), uz 18 Hrvatskih kupova i rekordnih 14 dvostrukih kruna. Dinamo je i jedini hrvatski klub s europskim trofejem – Kupom velesajamskih gradova iz 1967.

Tko su Bad Blue Boysi?

Bad Blue Boysi organizirana su navijačka skupina Dinama, osnovana 17. ožujka 1986. na utakmici s Hajdukom u Splitu; na domaćim utakmicama okupljaju se na sjevernoj tribini Maksimira.

Na kom mestu je Dinamo u tabeli (HNL)?

Dinamo je trenutno na 2. mestu sa 22 bodova posle 10 utakmica (7 pobeda, 1 nerešenih, 2 poraza, gol-razlika +12).

Pre nego što odigraš

Naše prognoze za danas, pa tiket

Prognoze naših tipstera za današnje utakmice su na jednom mestu i obnavljaju se svaki dan. bet365.rs je licenciran u Srbiji, račun je u dinarima, a isplata ide na račun u banci za 1–3 radna dana.

Novi igrači: 100 % do 5.000 RSD u bet kreditima + 50 spinova uz uplatu od 500 RSD i prvu opkladu.

18+ · Važe uslovi · Igraj odgovorno